همه چیز درباره ویزای شینگن

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن یکی از انواع ویزاهاست که به شما این اجازه را می دهد تا برای یک مدت معین، به هر کشوری که عضو اتحادیه شینگن باشد، بتوانید سفر کنید. گرفتن این ویزا شرایط و قوانین خاصی دارد و معمولا با مراحل پیچیده ای همراه است و یک خطا در هنگام اخذ آن کافی است تا همه مراحل را از اول بگذرانید و دوباره از اول درخواست دهید. برای گرفتن ویزای شینگن باید با اصطلاحات تخصصی زیادی آشنا باشید که ممکن است شما را با سختی های زیادی روبرو کند. به همین علت در این مطلب از خبرنگاران می خواهیم درباره این ویزا و قوانین آن کامل صحبت کنیم. در ادامه همراه ما باشید:

همه چیز درباره ویزای شینگن

از ویزای شینگن چه می دانید؟

ویزای شینگن می تواند به وسیله هر کشوری که عضو پیمان شینگن است صادر گردد. در واقع با این ویزا می توان آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا که عضو پیمان شینگن هم هستند سفر کرد. چند کشور عضو اتحادیه شینگن عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، مجارستان، فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا و… که به طور کلی تعداد آنها 26 تاست.

مدت زمان اقامت در کشورهای عضو پیمان بعد از اخذ ویزا

البته مدت اقامت کاملا بستگی به نوع ویزا دارد اما ویزایی که برای گردشگر ها در نظر گرفته می گردد معمولا 90 روز اعتبار دارد.

برای اخذ این نوع ویزا باید بتوانید تمکن اقتصادی خود را ثابت کنید به این معنا که باید بتوانید ثابت کنید در مدت زمان اقامتتان در آن کشور، می توانید به طور کامل از پس هزینه های خود بربیایید و تامین باشید و اگر این ویزا را داشته باشید نه تنها به یک کشور بلکه می توانید به همه کشورهایی که عضو پیمان هستید، بدون هیچ محدودیتی سفر کنید.

برای اخذ این ویزا باید مصاحبه حضوری داشته باشید و بعد از پر کردن فرم درخواست ویزا و ارائه آن، با در دست داشتن مدارک ضروری، به سفارتخانه درخواست داده و وقت قبلی بگیرید و علاوه بر این پاسپورتتان باید کمتر از 10 سال از صدور آن گذشته باشد و حداقل 6 ماه به انتها آن اعتبار باشد.

نکات اخذ ویزای شینگن

- حتی برای تحویل مدارک هم باید خود شخص بصورت حضوری در محل کنسولگری حاضر گردد.

- هزینه این ویزا در سفارتخانه کشور مقصد و به 2 روش نقدی یا با کارت پرداخت می گردد.

- برای بچه ها زیر 6 سال، احتیاج به پرداخت هزینه نیست اما برای بچه ها 6 تا 12 سال باید حدود 35 یورو پرداخت گردد.

- اگر قرار باشد شخصی که هنوز به سن قانونی نرسیده، ویزا را دریافت کند باید حتما پدر و مادر، فرم درخواست او را امضا نمایند.

- اگر قرار باشد که بیشتر از 90 روز در آن کشور بمانید، باید علاوه بر مدارک ضروری، چند مدرک دیگر را هم ارائه کنید.

- برای تمدید ویزا، باید به یکی از کشورهای عضو شینگن مراجعه و با آوردن علت و مدرک، درخواست تمدید ویزا داد.

- معمولا 14 تا 21 روز برای گرفتن ویزا زمان ضروری است.

منبع: الی گشت
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1951

به "همه چیز درباره ویزای شینگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره ویزای شینگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید