وحشتناکترین بیماری ها مرگ آور

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، با بیماریهایی که ترسناکترین علائم بالینی را با خود به همراه می آورند در ادامه آشنا شوید.

وحشتناکترین بیماری ها مرگ آور

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، علائم بسیاری از بیماری ها می تواند تغییرات ظاهری ترسناکی در فرد ایجاد کند اما برخی از بیماری ها با ایجاد علائم شدید پوستی و تغییرات مضاعف در اندام ها، آنها را در لیست وحشتناکترین بیماریها قرار می دهد .

لوا لوا فیلاریازیس یا کرم چشم

بیماری پوستی و چشمی است که عامل آن کرم loa loa است که در چشم زندگی می کند و دومین عامل اصلی نابینایی در سراسر جهان است .

انسان ها هدف این انگل هستند و در صورت قرار دریافت در چشم به آسانی قابل مشاهده است؛ این بیماری در پوست می تواند موجب تورم، قرمزی و خارش شود. کرم هایی که در چشم زندگی می کنند، با عمل جراحی خارج می شوند .

جذام

این عفونت باعث التهاب پوست و چشم می شود و در نهایت می تواند منجر به از دست رفتن وحشتناک قسمت های بدن و بینایی شود .

لپروز نوعی بیماری عفونی است که باعث ایجاد زخم های شدید، گسیختگی پوست و آسیب عصبی در بازوها، پاها و نواحی پوست در بدن می شود .

این بیماری فقط در صورت تماس نزدیک و مکرر با قطرات بینی و دهان از کسی که مبتلا به جذام درمان نشده است، منتقل می شود .

بچه ها بیشتر از بزرگسالان مبتلا به جذام هستند؛ براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، بیشتر مبتلایان در آفریقا و آسیا هستند .

بیماری کلارکسون

در این بیماری نادر، نشت پلاسما از رگهای خونی باعث تورم بدن بیمار می شود. علاوه بر این، پزشکان هنوز نمی دانند که علت این بیماری را نمی دانند .

سندرم درد منطقه ای پیچیده (CRPS)

در بیشتر موارد این بیماری پس از یک جراحت پدید می آید؛ این وضعیت باعث ایجاد دردی شدید و طولانی تر، نسبت به درد جراحت اولیه می شود .

معمولاً این درد تنها در اندام آسیب دیده احساس می شود، اما در برخی موارد درد ناشی از این سندروم می تواند به اندام های دیگر هم سرایت کند و پوست ناحیه آسیب دیده می تواند به قدری حساس شود که کوچک ترین لمس، ضربه یا تغییر دما، درد شدیدی ایجاد کند .

در نهایت، درد می تواند آنقدر زجرآور شود که منجر به مسائل سلامت روان مانند افسردگی و اضطراب شود .

نوما یا یا cancrum oris

این بیماری یک عفونت وحشتناک به سرعت پیشرونده در دهان و صورت است که باعث ایجاد زخم در غشاهای مخاطی دهان می شود و نابودی سریع و دردناک سلول ها می تواند بافت استخوان ها را در صورت تخریب کند. این بیماری در 90 درصد منجر به مرگ می شود .

سندرم مرد فیلی

در این این بیماری پوست ضخیمی ایجاد می شود که شباهت زیادی به پوست فیل دارد؛ با وجود گذشت بیش از 100 سال از مرگ اولین قربانی این بیماری، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چه عواملی منجر به ناهنجاری های وحشتناک این بیماری می شود .

مایستوما یا پای مادورا

مایستوما که گاهی به نام های پای مادورا و یا مادورومایکوزیس هم نامیده می شود یک عفونت مزمن است که بافت های جلدی و زیر جلدی را درگیر می کند و مشخصه آن سینوس های تخلیه کننده چرک است که توده هایی به نام گرانول را خارج می کنند و در این گرانول ها باکتری های ایجاد کننده عفونت حضور دارند .

پیکا

پیکا میل شدید برای خوردن وسایل غیرغذایی است که مسائلی نظیر مسمومیت با سرب ناشی از رنگ یا گچ، یبوست، کم خونی همولیتیک جنینی، بزرگ شدن بناگوش، صدمه به دندان به دلیل مصرف موادی که به دندان آسیب رسانده است، انسداد معده و روده کوچک و عفونت های روده ای ناشی از انگل های موجود در خاک از عوارض پیکا به شمار می آیند .

سندرم انسان سنگی یا Fibrodysplasia ossificans progressiva

این بیماری یک بیماری بافت همبند بسیار نادر است که در آن ماهیچه ها، تاندون ها و بافت همبند به آرامی به استخوان تبدیل می شوند و در نهایت بیمار کاملاً از نظر حرکتی ناتوان می شود. این بیماری شدید و ناتوان کننده بدون درمان و معالجه است .

فیبرودیسپلاسیکا

این عفونت بیشتر بر اثر خوردن ناشی از خوردن و نوشیدن غذای آلوده یا داشتن زخم باز هنگام شنا ایجاد می شود؛ این بیماری می تواند منجر به طیف وسیعی از علائم مانند استفراغ ، اسهال شدید ، درماتیت تاول و درد شدید شکم شود .

راه های تشخیصی این بیماری شامل آزمایش های خون است که برای شناسایی کم خونی، اندازه گیری مایعات و الکترولیت ها به کار برده می شود همچنین رادیوگرافی شکم هم در برخی اوقات مورد استفاده قرار می گیرد .

منبع:باشگاه خبرنگاران

،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 248

به "وحشتناکترین بیماری ها مرگ آور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشتناکترین بیماری ها مرگ آور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید