گلکسی نوت؛ بی رقیب در بازار تلفن های هوشمند؟!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، گلکسی نوت 20 اولترا یکی از پرفروش ترین تلفن های هوشمند در آمریکا بوده که ثابت می کند سری نوت هرگز قرار نیست جایگاه خود را از دست دهند.

گلکسی نوت؛ بی رقیب در بازار تلفن های هوشمند؟!

یکی از محبوب ترین پرچمداران بازار تلفن های هوشمند سری گلکسی نوت شرکت کره ای سامسونگ است که با هر مدل جدید مجموعه تحسین برانگیزی از خلاقیت ها را به کاربران ارائه می کنند.

وقتی درباره گوشی های مجهز به قلم هوشمند صحبت می شود، بیشتر مردم به سری گلکسی نوت فکر می کنند. هیچ تردیدی مطرح نیست که این سری تلفن های هوشمند با برنامه هایی درست به جایگاهی دست نیافتنی رسیده اند.

گلکسی نوت 20 اولترا یکی از پرفروش ترین تلفن های هوشمند در آمریکا بوده که ثابت می کند سری نوت هرگز قرار نیست جایگاه خود را از دست دهند. اگرچه به نظر می رسد استقبال از سری نوت باعث می شود که سایر تولیدکنندگان هم به تولید تلفن های هوشمند همراه با قلم هوشمند علاقه مند شوند، اما هیچ رقیبی برای گلگسی نوت و قلم آن در بازار دیده نمی شود.

چرا گلکسی نوت و قلم آن رقیبی در بازار تلفن های هوشمند ندارند؟ در ادامه به بررسی همه دلایل این اتفاق می پردازیم.

شاید جالب باشد بدانید که با وجود شهرت و محبوبیتی سری گلکسی نوت سامسونگ از آن خود کرده اند، هیچکدام از محصولات این مجموعه در لیست پرفروش ترین تلفن های هوشمند سال قرار نمی گیرند. حتی پرفروش ترین تلفن های هوشمند سامسونگ هم در چند سال اخیر نشانی از سری گلگسی نوت نداشته اند.

در لیست پرفروش ترین تلفن های سامسونگ اگر تنها نام محصولات میان رده و پایین رده دیده نشود، نامی از سری اس هم دیده می شود.

اما گلکسی نوت ها هرگز محبوب ترین تلفن های سامسونگ نبوده اند. دلیل این اتفاق آن است که بخش قابل توجهی از کاربران علاقه ای به تلفن هوشمند با قلم ندارند. حتی گروه قابل توجهی از خریداران گلکسی نوت هم تنها به این دلیل به سراغ این تلفن هوشمند رفته اند که آخرین و جدیدترین مدل پرچمداران شرکت کره ای را خریداری کرده باشند.

افراد زیادی به گوشی های هوشمند نیاز دارند، اما تنها بخش اندکی از آن ها یادداشت برداری یا طراحی را هم با تلفن هوشمندشان انجام می دهند. قلم های هوشمندی مثل قلم سری گلکسی نوت که به آن اس پن هم گفته می شود، هواداران زیادی ندارد.

از قلم نیاندازید که ما در دورانی زندگی می کنیم که بسیاری از مردم دلیلی برای نوشتن نمی بینند و تایپ کردن را ترجیح می دهند؛ بنابراین کاربران گلکسی نوت کمتر از قبل شده اند؛ بنابراین رقبای سامسونگ هم که استقبال و تقاضای اندک بازار از تلفن های هوشمند را نظاره می کنند، ریسک بزرگی برای ورود به بازار تلفن های هوشمند همراه با قلم نمی کنند.

حتی شایعاتی هم پیرامون توقف تولید سری نوت از سوی سامسونگ مطرح شده بود که البته هنوز تایید نشده، اما با پشتیبانی سری اس 21 از قلم اس پن احتمالا انتها سری نوت نزدیک تر از همیشه باشد.

سامسونگ از حدود ده سال پیش در بازار قلم های هوشمند همراه با تلفن ها حضور داشته و به همین دلیل تجربه بسیار زیادی در این حوزه دارد؛ بنابراین مجموعه کاملی از توانایی ها و قابلیت ها را در اختیار کاربران قرار داده و با هر بروزرسانی جذابیت های بیشتری در اختیار آن ها قرار می دهد.

دقیقا به همین دلیل است که قلم گلکسی نوت هیچ رقیبی در بازار ندارد و سایر تلفن های دور و نزدیک نمی توانند چالش بزرگی برای شرکت کره ای ایجاد کنند. شرکت های موتورولا و الجی در سال های اخیر تلاش کرده اند تا تلفن های هوشمندی همراه با قلم عرضه کنند، اما هیچکدام پیروز نشده اند حتی به قابلیت های اس پن نزدیک شوند.

هر زمانی که رقیب های سامسونگ در بازار تلفن های هوشمند تصمیم گرفتند تا محصولاتی همراه با قلم هوشمند به بازار عرضه کنند، نتیجه کار آن ها چیزی جز یک شکست بزرگ نبوده است.

الجی، رقیب هموطن سامسونگ، سال ها پیش از تلفن هوشمندی به نام اوپتیموس وی یو رونمایی کرد که اگرچه قلم جذابی داشت و تلفن قدرتمندی به نظر می رسید، اما به دلیل نسبت مربعی صفحه نمایش چندان مورد توجه قرار نگرفت.

الجی در سال های اخیر با سری استایلوس تلاش کرد تا قدم های بزرگی در بازار قلم های هوشمند همراه با تلفن های هوشمند بردارد، اما هیچکدام از محصولات الجی قابل مقایسه با هم تایان سامسونگی نیستند.

موتورولا هم در سال های اخیر با معرفی محصولات مجهز به قلم تلاش کرد تا سهم بیشتری از بازار ربوده شده توسط سامسونگ داشته باشد، اما این اتفاق هرگز رخ نداد. حتی سونی هم با معرفی اکسپریا زد اولترا و محصولات جانبی آن که هیجان انگیز به نظر می رسیدند هم تلاش کرد تا بازار را تحت تاثیر خلاقیت خود قرار دهد، اما این اتفاق هم رخ نداد.

اگرچه اپل با معرفی اپل پنسل تلاش کرد تا قلم های هوشمند را وارد اتمسفر متفاوت محصولات خود کند، اما نباید فراموش کرد که این قلم تنها روی تبلت های آی پد کار می کنند و نمی توانید از آن ها برای کارکردن روی آیفون استفاده کنید؛ بنابراین وقتی بزرگترین رقیب سامسونگ هم علاقه زیادی به حضور در دنیای قلم های هوشمند ندارد شاید پیروزیت تاریخی سری گلکسی نوت و قلم هوشمند آن چندان عجیب نباشد.

هر چند شایعاتی وجود دارد که نشان می دهد این سری از تلفن های هوشمند سامسونگ هم به زودی برای همیشه به حاشیه می فرایند تا سامسونگ همه تمرکزش را روی محصولات سری اس قرار دهد.

منبع: فرادید
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1422

به "گلکسی نوت؛ بی رقیب در بازار تلفن های هوشمند؟!" امتیاز دهید

1 کاربر به "گلکسی نوت؛ بی رقیب در بازار تلفن های هوشمند؟!" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلکسی نوت؛ بی رقیب در بازار تلفن های هوشمند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید