آمریکا از ارسال یاری های چین به کوبا جلوگیری نموده است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، سفیر کوبا در پکن در پیامی که بازتاب بین المللی داشت تاکید نموده دولت آمریکا از ارسال یاری های چین به کوبا جلوگیری نموده است.

آمریکا از ارسال یاری های چین به کوبا جلوگیری نموده است

به گزارش خبرنگاران، کارلوس میگوئل هرناندز سفیر کوبا در چین طی پیغامی که بازتاب بین المللی پیدا نموده است، بعضی از یاری های ارسالی چین به کشورهای مختلف جهان برای مقابله با بیماری همه گیر کرونا را برشمرده و در سرانجام متذکر شده که دولت ایالات متحده از ارسال یاری های چین به کوبا جلوگیری نموده است. متن این پیغام به توضیح زیر است.

⁦⁩ برای کوبا همواره سخت تر بوده است. برای ما کوبایی ها حتی در شرایط بیماری همه گیر هم وقتی برای تنفس نیست. وقتی که جک ما، مؤسس علی بابا، غول صنایع الکترونیک چین و نیز پایه گذار تشکیلاتی که به نام اوست، با چشم پوشی از شعارهای نژادپرستانه رئیس جمهور فعلی ایالات متحده به جهان بیان کرد که میخواهد 500000 ابزار آزمایش سریع کووید-19 و یک میلیون ماسک را به آن کشور اهدا کند، او قبل از آن همین کار را برای ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، ایران و اسپانیا نموده بود. در آن موقع اینها بیش از همه در معرض خطر بودند. این کار، ابراز فراخوان شفاف برای پیوستن نیروها در دوران این نبرد سخت و نابرابر بود.

⁦⁩ محموله دوم محصولات اهدایی جهت حمایت از اقدامات بازدارنده در اروپا، برنامه ریزی شده بود که 16 مارس وارد فرودگاه بلژیک گردد. در همان روز گزارش شد که محموله ای دیگر برای یاری رسانی به 54 کشور دیگر آفریقایی وارد اتیوپی می گردد. یک روز بعد، یک پرواز از هانگژو به روم حامل محصولات پزشکی برای صلیب سرخ ایتالیا بود و اعلام شد که کیت های آزمایشی و ماسک ها در راه هستند.

⁦⁩ همان روز، برنامه ریزی شده بود که یک هواپیمای دیگر یک محموله ارزشمند دیگر، شامل 500000 ماسک و سایر تجهیزات پزشکی را برای مبارزه با ویروس کرونا به اسپانیا ببرد. و یک روز بعد محموله ای دیگر برای یاری به کوشش های در دست انجام برای فرانسه و بلژیک ارسال شد. مؤسسه چینی در یک توئیت بیان کرد که ما همگی به اتفاق این ویروس را متوقف خواهیم کرد. ارسال محموله های یاری های پزشکی چین افزایش یافت و این یاری ها به خصوص در اختیار ایتالیا، بلژیک، اسپانیا، اسلوونی، فرانسه، اتریش، دانمارک، آلمان، ایرلند و هلند نهاده شد.

⁦⁩ 19 مارس همسایگان آسیایی چین، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند از یاری های چین بهره مند شدند.

⁦⁩ 21 مارس محموله های اضطراری برای افغانستان، بنگلادش، کامبوج، لائوس، مالدیو، میانمار، نپال، پاکستان و سریلانکا فرستاده شد. چند روز بعد، محموله های مشابه برای یاری رسانی به مجموع 23 کشور آسیایی، وارد آذربایجان، بوتان، هندوستان، قزاقستان، قیرقیزستان، ازبکستان و ویتنام شدند.

⁦⁩ 22مارس، همچنان که بیماری همه گیر به رشد خود ادامه می داد، نوبت کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب فرا رسید.

⁦⁩ توئیت بعدی جک ما بیان کرد که یک محموله شامل 400000 کیت آزمایش سریع و 104 دستگاه تهویه راهی منطقه ما شامل کوبا، آرژانتین، برزیل، شیلی، اموادور، جمهوری دومینیکن و پرو شده است.

⁦⁩ 24 مارس سفیر چین در پاناما ورود 10 کیت تشخیص بیماری و 100000 ماسک به این کشور را تأیید کرد و هم زمان همتای وی در هاوانا نیز ارسال محموله ای مشابه برای کوبا را مورد تأیید قرار داد.

⁦⁩ تا 30 مارس، آنها هنوز مشغول اعلام ارسال محموله های اهدایی بیشتر، شامل دستگاه تنفس، دست کش و لوازم محافظت شخصی بوده اند. هشتگ #OneWorldOneFight غالب شد.

اما، وسط این گزارشات و اعلام های خبری، یکی از آن محموله ها به مقصد نهایی خود نرسید.

⁦⁩ ظاهرا، شرکت حمل و نقل آمریکایی که برای ارسال این هدایا استخدام شده بود در دقیقه آخر آن را رد کرد،

با این استدلال که قوانین اقتصادی، تجاری و اقتصادی محاصره علیه کشور مقصد که توسط دولت کنونی ایالات متحده وضع شده است، انجام چنین کاری را مسدود می نماید.

⁦⁩ کوشش اصیل، بزرگ و قابل ستایش بنیان گذار علی بابا و مؤسسه جک ما که به 50 کشور در سراسر جهان رسیده بود، نتوانست به خاک کوبا برسد. این اهمیتی نداشت که آن منابع تا چه حد برای مبارزه ای که این جزیره کوچک و تحت محاصره کارائیب با آن روبرو است، ضرورت دارد. یک بار دیگر، محاصره ناعادلانه، خودسرانه و غیرقانونی همه چیز را نابود کرد.

⁦⁩ ما از آقای جک ما برای این که به فکر ما بودند و برای کوششی که هنوز مؤسسه ایشان برای رساندن یاری ها به سواحل ما انجام نی دهند تشکر می کنیم. برای کوبا همواره سخت تر بوده است. برای همین است که هر دستاورد و هر قدم کوچک به جلو یک پیروزی حیاتی علیه شیطان محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 845

به "آمریکا از ارسال یاری های چین به کوبا جلوگیری نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از ارسال یاری های چین به کوبا جلوگیری نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید