اخبار سیاسی

نگران ادامه فعالیت های بین المللی دانشگاه در سال 98 هستیم

معاون بین الملل دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با تاکید بر این که در سال آینده از نظر سیاسی و اعتباری چالش های زیادی در عرصه فعالیت های بین المللی خواهیم داشت، گفت: ضروری است کشور ما همانند بسیاری از کشورهای منطقه در عرصه فعالیت های بین المللی نظیر جذب دانشجو...

3 تیر 1398

مروری بر زندگی خواجه نصیرالدین طوسی به مناسبت روز مهندسی

امروز پنجم اسفند ماه، همزمان با سالروز تولد دانشمند ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، روز مهندسی نامیده شده است. خواجه نصیرالدین طوسی همه چیزدان، فیلسوف، متکلم، ریاضی دان، منجم، فیلسوف و پزشک ایرانی و از سرشناس ترین چهره های تاریخ اسلامی است که در سده هفتم...

28 خرداد 1398

از مردم ژاپن درخواست می کنم تا به اردبیل سفر نمایند

سفیر کشور ژاپن در بازدید از غرفه ویژه استان اردبیل در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفت: استان اردبیل بسیار زیبا و دیدنی است به همین خاطر من از تمامی هموطنان ژاپنی خودم درخواست می کنم تا به اردبیل سفر نمایند.

24 خرداد 1398

حضور هماهنگ 40 هیئت مذهبی قم در راهپیمایی 22 بهمن

به گزارش خبرنگاران، چهل هیئت مذهبی مطرح استان قم با برپایی جلسات هماهنگی تصمیم گرفتند تا در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به صورت هماهنگ در راهپیمایی روز 22 بهمن شرکت نمایند.

21 خرداد 1398

ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور پیدا می نماید؟

ایسنا نوشت: محمد جواد ظریف، در کنفرانس امنیتی مونیخ سال 2019 حاضر می شود.

20 خرداد 1398

داورزنی: بودجه و هزینه کرد گلف غیر قابل قبول است، امیدوارم عزیزی با حضورش در فدراسیون مسائل را حل نماید

داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: برای فدراسیونی که به دنبال توسعه گلف است این بودجه و هزینه کرد غیر قابل قبول است.

14 خرداد 1398

عمرالبشیر: بر خلاف میل دشمنانمان از بحران خارج می شویم

رئیس جمهور سودان خطاب به فرماندهان پلیس تاکید نمود که کشورش برخلاف میل تمامی کسانی که با سودان در حال جنگ هستند، از این بحران خارج خواهد شد.

26 اردیبهشت 1398

مسکو آمریکا را به حمایت از نئونازی ها متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه از استفاده آمریکا و اوکراین از نیروهای نئونازی و حمایت از آنان برای منافع سیاسی خود خبر داده است.

23 اردیبهشت 1398

وام 68 میلیون دلاری بانک توسعه اروپا به ترکیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، بانک اروپایی بازسازی و توسعه ،(EBRD)اعتباری بالغ بر 68 میلیون دلار را برای پرداخت وام به مشاغل کوچک در ترکیه اختصاص می دهد.

23 اردیبهشت 1398

احتمال تشکیل جلسه شورای امنیت برای آنالیز موضوع تشکیل ارتش کوزوو

روسیه و صربستان اعلام کردند از شورای امنیت سازمان ملل خواهند خواست برای آنالیز تبعات تشکیل ارتش کوزوو جلسه ای تشکیل دهد.

19 اردیبهشت 1398

تیم فوتبال سائوپائولوی برزیل در آبادان به مصاف صنعت نفت می رود

به گزارش خبرنگاران، در دیدار امروز نماینده اعزامی سفیر برزیل در ایران با سرپرست فرمانداری آبادان موضوع امکان فراهم سازی مقدمات برگزاری یک دیدار دوستانه میان تیم های سائوپائولو برزیل و صنعت نفت آبادان مطرح شد که در ادامه با برقراری ارتباط تلفنی این...

9 اردیبهشت 1398

تاج در فوتبال ماندنی شد

به گزارش خبرنگاران، سید رضا صالحی امیری در گفت و گو با سایت کمیته ملی المپیک با تقدیر از فعالیت های فدراسیون فوتبال و موفقیت های ارزشمند آن گفت : فوتبال در شرایط حساس کنونی احتیاج به آرامش دارد و نتایج و عملکرد نشان می دهد عملکرد فوتبال در سال های اخیر...

16 فروردین 1398

لحظه ای در حل مسائل کامیون داران تردید نداریم

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نارضایتی های اخیر برخی کامیونداران کشور٬ اظهار کرد: دولت لحظه ای در حل مسائل کامیون داران تردید ندارد اما کامیون داران نیز در شرایط فعلی، با چند ماه تحمل سختی می توانیم از این دوره سختی عبور کنیم.

8 فروردین 1398

سفر وزیر خارجه جمهوری آذربایجان به استانبول

المار محمد یاراف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان برای شرکت در ششمین نشست سه جانبه وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان، عازم استانبول ترکیه شد.

18 اسفند 1397

نیمه تمام بودن پروژه هایی به ارزش 30 هزار میلیارد تومان در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با تأکید بر این که اتمام پروژه های نیمه تمام در اولویت دولت واقع شده است، گفت: پروژه هایی به ارزش 30 هزار میلیارد تومان در استان نیمه تمام است.

9 اسفند 1397