آیفون 13 با قابلیت بازیابی بدون نیاز به کابل در راه است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، طبق گزارشی جدید اپل مشغول بررسی روش های مختلف است تا قابلیت بازیابی آیفون بدون نیاز به پورت لایتنینگ و اتصال به رایانه را ممکن کند.

آیفون 13 با قابلیت بازیابی بدون نیاز به کابل در راه است

گزارش های مختلف درباره ویژگی های آیفون 13 منتشر شده که یکی از آنها بدون کابل بدون آن است. یک نسخه از آیفون 13 بدون پورت لایتنینگ احتمالاً تغییراتی در فرایندهای بازیابی دستگاه ایجاد می کند. به همین دلیل قرار است حالت بازیابی اینترنتی در دستگاه ایجاد شود تا نصب دوباره iOS را بدون نیاز اتصال آن به رایانه مک یا پی سی امکانپذیر کند.

به طور معمول برای بازیابی آیفون هایی که غیرفعال شده اند، باید آنها را به وسیله پورت لایتنینگ به یک دستگاه دیگر وصل کرد. اگر گزارش های آیفون بدون پورت صحیح باشد، فقدان این پورت یا هرگونه قابلیت اتصال فیزیکی استاندارد سبب می شود نگهداری دستگاه چالش برانگیز باشد.

به همین دلیل با توجه به گزارش هایی از وب سایت Appleosophy، بهترین راه برای انجام این کار فرایندی به نام بازیابی اینترنتی است.

محققان نرم افزار اپل مشغول بررسی 3 روش برای قراردادن آیفون در حالتی هستند که بتوان آن را بازیابی کرد.

در روش اول کاربر آیفون را در حالت بازیابی دستی قرار می دهد تا با استفاده از اینترنت فرایند بازیابی انجام شود. برای این منظور آیفون کنار رایانه پی سی یا مکی قرار می گیرد که آیتونز روی آن نصب شده باشد. در این شرایط دستورالعملی برای بازیابی در اختیار کاربر قرار می گیرد.

در روش دوم دستگاه به طور اتوماتیک وارد شرایط بازیابی می شود و بقیه فرایند مانند روش یک انجام می شود. روش سوم نیز برای بازیابی دستگاه از بلوتوث استفاده می کند.

به نظر می رسد اپل تمایل دارد از 2 روش اول برای بازیابی دستگاه استفاده کند و به همین دلیل مدتی است که آزمایش هایی انجام می دهد. اما طبق گزارش ها این فرایندها در حال حاضر بسیار کند هستند و عموم مردم نمی توانند از آن استفاده کنند. به عبارت دیگر باید تحقیقات و آزمایش های بیشتری در این خصوص انجام شود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1404

به "آیفون 13 با قابلیت بازیابی بدون نیاز به کابل در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 13 با قابلیت بازیابی بدون نیاز به کابل در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید