استقبال اولیانوف ازنتایج سفر گروسی به تهران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی از نتایج سفر مدیرکل آژانس بین ا لمللی انرژی اتمی به تهران استقبال کرد.

استقبال اولیانوف ازنتایج سفر گروسی به تهران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی از نتایج سفر مدیرکل آژانس بین ا لمللی اتمی به تهران استقبال کرد.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در اتریش یکشنبه شب به وقت تهران در توییتی بدین منظور نوشت: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین ا لمللی اتمی با نتایج مثبت از تهران بازگشته است. اگرچه پروتکل الحاقی طی دو روز آینده به حالت تعلیق در می آید، اما آژانس و ایران به تفاهماتی رسیده اند که این امکان را می دهد سطح کافی راستی آزمایی حفظ گردد.

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در روزهای گذشته نیز در توییتی به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران جهت انجام مذاکرات هسته ای واکنش نشان داده بود. اولیانوف شنبه در توییتی نوشت: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز برای معین پارامترهای فعالیت بازرسی آژانس در ایران به تهران پرواز کرد. ما برای هر دو طرف آرزوی مذاکرات موفقیت آمیز را داریم.

گروسی روز آدینه گفته بود که بر موفقیت آمیز بودن سفر خود به تهران حساب باز می نماید. مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از ترک ایران در پیغامی در توییتر با اشاره به سفر خود به ایران نوشت که رایزنی های فشرده به نتایج خوبی منجر شد. وی در ادامه این پیغام توییتری نوشت: درک فنی موقتی حاصل شد. آژانس بین المللی انرژی اتمی به راستی آزمایی ضروری و نظارت در ایران ادامه می دهد.

گفتنی است، طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران روز چهارشنبه 12 آذر ماه امسال در مجلس شورای اسلامی اصلاح و توسط شورای نگهبان تایید شد و همان روز رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را جهت اجرا ابلاغ کرد و آیین نامه اجرایی این قانون نیز سوم دی ماه به تصویب هیأت وزیران رسید.اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز آیین نامه اجرایی قانون مزبور را برای اجرا به دستگاه های مربوطه ابلاغ کرد.

براساس ماده 6 این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد از جمله کشورهای 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلستان، چین و روسیه) در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم برطرف کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش، دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون در مجلس شورای اسلامی، نظارت های فراتر از پادمان از جمله اجرای داوطلبانه سند (پروتکل) الحاقی را متوقف کند.

گفتنی است اقداماتی که از پنج اسفند و در راستای اجرای اقدام راهبردی برای برطرف تحریم ها متوقف می گردد، شامل این موارد است: مفاد پروتکل الحاقی؛ کد 3.1 اصلاحی ترتیبات فرعی موافقت نامه پادمان (برای اظهار زودهنگام تاسیسات هسته ای به آژانس)؛ استفاده از فناوری های مدرن و حضور درازمدت آژانس در ایران؛ اقدامات شفاف ساز در رابطه با کیک زرد؛ اقدامات شفاف ساز در رابطه با غنی سازی؛ دسترسی ها پیرو مفاد برجام؛ نظارت و راستی آزمایی اجرای اقدامات داوطلبانه و اقدامات شفاف ساز در رابطه با ساخت قطعات سانتریفیوژ.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1399

به "استقبال اولیانوف ازنتایج سفر گروسی به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال اولیانوف ازنتایج سفر گروسی به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید