باقرى امشب با دستور کار تعیین به وین باز مى شود

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران برای ادامه مذاکرات به وین باز می شود.

باقرى امشب با دستور کار تعیین به وین باز مى شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، شورای عالی امنیت ملی در آخرین جلسه خود ضمن آنالیز فرایند و نتایجی که تا به امروز از مذاکرات وین حاصل شده، بر ضرورت تحقق مطالبات قانونی و منطقی ایران که در محدوده خطوط قرمز کشورمان قرار گرفته است، تاکید نمود.

بر همین اساس، علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران برای ادامه مذاکرات با هدف حل مسائل به جامانده که حصول توافق را با چالش های مهمی روبرو نموده، به وین می رود.

در جلسه شورای عالی امنیت ملی بر ضرورت حل سریع مسائل به جای مانده که مذاکرات را در مرز توافق یا بن بست قرار داده، تاکید و پذیرش هرگونه توافق منوط به معین تکلیف این موضوعات شده است.

لازم به ذکر است حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیشب با جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تبادل نظر و بار دیگر بر حفظ حقوق قرمز ایران در مذاکرات تأکید کرد. امیرعبداللهیان در گفت وگوی تلفنی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توضیح داد در پی یک توافق خوب، اما در چارچوب منافع ملی و با رعایت خطوط قرمز خود در مذاکرات هستیم.

امیرعبداللهیان دیشب همچنینی در توئیتی نوشت: ما با جدیت در حال آنالیز متن توافق هستیم. با آقای بورل تلفنی تبادل نظر داشتم. همکارم آقای باقری نیز با مورا در تماس و مشورت است. همه برای رسیدن به توافق خوب در تلاشیم. خطوط قرمز خود را به طرف غربی منعکس نموده ایم. در صورت وجود اراده واقعی آنها، آماده توافق خوب و فوری هستیم.

دور هشتم مذاکرات وین به منظور برطرف تحریم های آمریکا علیه ایران از روز سه شنبه 19 بهمن ماه و بعد از تنفسی 11 روزه برای مشورت هیأت ها با مرکز هایشان با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) در مرکز اتریش از سر گرفته شد و از آن موقع تا به امروز در سطوح و فرمت های مختلف در حال برگزاری است. البته علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب چهارم اسفند ماه در چارچوب تردد های معمول در جریان گفت وگوها، در سفری کوتاه راهی تهران شد، ولی هیأت کارشناسی ایران در وین حضور دارند و به رایزنی ها ادامه می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1920

به "باقرى امشب با دستور کار تعیین به وین باز مى شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقرى امشب با دستور کار تعیین به وین باز مى شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید