تور هلند: افتتاح نمایشگاه آثار موزه درنتس هلند در موزه ملی ایران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، نمایشگاه باستان شناسی و هنر در سرزمین هلند به روایت موزه درنتس، روز سه شنبه 10 مهر در موزه ملی ایران اففتاح شد.

تور هلند: افتتاح نمایشگاه آثار موزه درنتس هلند در موزه ملی ایران

با تور هلند از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

پس از افتتاح نمایشگاه آثار منتخب موزه ملی ایران با نام ایران؛ مهد تمدن در موزه درنتس هلند، اکنون نمایشگاه باستان شناسی و هنر در سرزمین هلند به روایت موزه درنتس نیز در تهران بازگشایی شد. کیسی بی جل، معاون استاندار درنته هلند و عضو هیئت امنا موزه درنتس دراین باره گفته است:

تا به امروز در حدود 100 هزار نفر از نمایشگاه ایران؛ مهد تمدن در هلند تماشا نموده اند، این رویداد یک تحول بزرگ برای ما در هلند است، به وسیله این نمایشگاه در درنته می توانیم فرهنگ عالی آن را به مردم هلند بشناسانیم. امیدوارم افتتاح نمایشگاه آثار هلند در موزه ملی نیز بتواند یاری کند تا دو کشور در راستای پیشبرد فرهنگ یکدیگر موثر باشند.

محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه ها نیز درباره این نمایشگاه گفته است:

این نمایشگاه به ما یاری می نماید تا نوع نگاهمان به مردم هلند تغییر کند.

جبرئیل نوکنده، مدیرکل موزه ملی ایران درباره نحوه همکاری برای برگزاری این موزه گفت:

تا به امروز چهار نمایشگاه از آثار تاریخی ایتالیا، کره جنوبی، فرانسه و ارمنستان در سال های گذشته برگزار شده است؛ و نمایشگاه هلند نیز قرار بود در سال 98 برگزار گردد، اما با به وجود آمدن تغییراتی در برنامه ها، خوشبختانه رئیس موزه درنتس از جلو انداختم این نمایشگاه استقبال کرد، و با وجود کوتاه بودن زمان، همه کوشش کردند تا این رویداد اتفاق بیفتد.

هری توپان، رئیس موزه درنتس هلند، برگزاری این نمایشگاه دو طرفه را مبادله فرهنگی در حوزه میراث فرهنگی بین دو کشور توصیف کرد و گفت:

این همکاری ها نشان می دهد که روابط همکاری های کشورها می تواند شکل های متفاوتی داشته باشد، میراث فرهنگی بدون هیچ مسئله ای بین ایران و هلند مبادله شده است. موزه ایران؛ مهد تمدن تاریخ و فرهنگ برجسته ایران را به مردم هلند شناساند و توانست افراد زیادی را به خود جلب کند.

او در ادامه گفت:

هرچند درنتس بسیار کوچک تر از امپراتوری داریوش کبیر در ایران است، اما کوچک بودن لزوما به معنای مهم نبودن نیست، و درنتس بزرگ ترین کلکسیون از اجسام مومیایی را در سطح دنیا دارد.

در نهایت، یاپ ورنر، سفیر هلند در تهران نیز از برگزاری این نمایشگاه ابراز خشنودی کرد و گفت:

در این مقطع حساس، زیبا است که توجه بیشتر به موضوعاتی داشته باشیم که به تعمیق روابط بین دو کشور یاری می نماید. همکاری بین موزه درنتس هلند و ملی ایران، نمونه ای از دیپلماسی پیروز بین دو کشور است، که می تواند هزاران بازدیدکننده را از تاریخ و تمدن دو کشور مطلع کند.

او در سرانجام اضافه کرد:

در ماه می سال جاری، سفارت ما نمایشگاهی از عکس های مطبوعاتی را در کاخ نیاوران برگزار کرد. در ماه فوریه سال آینده نیز نمایشگاهی مربوط به موسیقی، در موزه هنرهای معاصر ایران خواهیم داشت. در این نمایشگاه اجراهایی به وسیله گروه های موسیقی هلندی و کرمانشاهی برگزار خواهد شد.

عکس: سایت موزه ملی ایران

منبع: کجارو / ایرنا / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1840

به "تور هلند: افتتاح نمایشگاه آثار موزه درنتس هلند در موزه ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هلند: افتتاح نمایشگاه آثار موزه درنتس هلند در موزه ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید