ال جی با نمایش نسل نو از باند 6G THz پیشگامی خود را تثبیت می نماید

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، شرکت ال جی اکنون می تواند به صورت بی سیم داده های 6G THz را در فاصله 320 متری ارسال و دریافت کند.

ال جی با نمایش نسل نو از باند 6G THz پیشگامی خود را تثبیت می نماید

ال جی الکترونیکس (ال جی) با آزمایش موفقیت آمیز انتقال و دریافت بی سیم داده های 6G تراهرتز (THz)، در محدوده فرکانسی 155 تا 175 گیگاهرتز، بر پیشگامی دنیای خود در فناوری شبکه تلفن همراه در فاصله 320 متری در فضای باز تاکید نمود.

این نقطه عطف، که در 7 سپتامبر در موسسه Fraunhofer هاینریش هرتز (HHI) در برلین، آلمان به دست آمد، نشان دهنده گامی مهم به سمت تجاری سازی 6G THz در منطقه ها شهری داخلی و خارجی است زیرا پوشش سلولی مرجع ایستگاه های پایه برای سلول های کلانشهری در فاصله تقریبی 250 متر در فضای باز یک گام مهم است. بعلاوه این یک جهش بزرگ نسبت به آگوست سال گذشته است، زمانی که ال جی ثابت کرد می تواند داده های 6G تراهرتز را در فاصله 100 متری در فضای باز منتقل کند.

دکتر کیم بیونگ هون، مدیر ارشد فناوری و معاون اجرایی ال جی الکترونیکس گفت:

با موفقیت آخرین نمایش ما، یک قدم به تحقق سرعت 6G یک ترابیت (TB) در ثانیه در منطقه ها شهری داخلی و خارجی نزدیک تر شده ایم. ال جی به همکاری با موسسات تحقیقاتی و مبتکران صنعت ادامه خواهد داد تا رهبری خود را در فناوری 6G تقویت کند. ما انتظار داریم 6G محرک اصلی کسب و کار آینده و تجربیات کاربران تازه باشد. جایی نیست که ما ترجیح دهیم در خط مقدم توسعه آن نباشیم.

شبکه 6G که از فرکانس های باند فوق عرض استفاده می نماید، برد نسبتاً کوتاهی دارد و می تواند افت انرژی را از انتقال تا دریافت تجربه کند. برای حل این مسائل، ال جی با مشارکت Fraunhofer HHI، و Fraunhofer Institute for Applied Solid Physics (IAF) یک تقویت کننده توان با قابلیت افزایش قدرت انتقال، و یک تقویت کننده با گیرنده کم نویز که کیفیت سیگنال دریافتی را بهبود می بخشد، به طور مشترک فراوری نموده است.

ال جی در نظر دارد نتایج کامل آخرین تست ارتباطات 6G خود را اعلام کند و در اجلاس بزرگ 6G که قرار است در 23 سپتامبر در پارک علمی ال جی در سئول برگزار گردد، مروری بر پیشرفت این فناوری تا کنون ارائه دهد. این شرکت میزبان این کنفرانس است که با همکاری موسسه علوم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) و موسسه تحقیقات استانداردها و علوم کره (KRISS) برگزار می گردد.

تقویت کننده برق چند کاناله سازمان ها که در نمایشگاه اخیر استفاده شد، خروجی بیش از 20dBm دارد که نسبت به راهکار ال جی و Fraunhofer HHI & IAF که در آزمایش قبلی به کار گرفته بودند، بیش از 5dBm افزایش یافته است. علاوه بر این، از یک تقویت کننده با گیرنده کم نویز استفاده شد که فراوری نویز برای سیگنال دریافت را به حداقل می رساند. این فناوری های تازه در تازهترین طراحی ماژول ال جی ادغام شده اند و توانایی ساخت آی سی (مدار مجتمع) آینده را دارد تا راستا تجاری سازی آینده را تسهیل کند.

انتظار می رود بحث ها در خصوص استانداردسازی شبکه 6G در حدود سال 2025 شروع گردد و تجاری سازی این فناوری برای سال 2029 در نظر گرفته شده است. شبکه 6G در مقایسه با شبکه های بی سیم 5G سرعت انتقال داده بسیار بهتری را با تأخیر کمتر و قابلیت اطمینان بالاتر ارائه می نماید.

ال جی برای اطمینان از پیشگامی مستمر خود در 6G، فعالانه با موسسات تحقیقاتی، دانشگاه ها و کسب وکارهای معتبر از سراسر دنیا همکاری می نماید. این شرکت بعلاوه میخواهد کمربندهای همکاری تحقیق و توسعه را برای فناوری های اصلی6G ایجاد کند که دست در دست سازمان هایی از جمله Fraunhofer HHI& IAF، KAIST، KRISS و Keysight Technologies، Inc. برای تسریع ورود نسل بعدی ارتباطات شبکه بی سیم کار می نماید.

علاوه بر این، در ژوئن 2021، ال جی به وسیله Next G Alliance، ابتکار اتحاد راهکارهای صنعت ارتباطات از راه دور (ATIS)، برای رهبری یک گروه کاری برنامه ها برای بحث در خصوص فناوری های 6G و راهنمایی راستا آینده خدمات مخابراتی 6G انتخاب شد.

منبع: فوت و فن
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2032

به "ال جی با نمایش نسل نو از باند 6G THz پیشگامی خود را تثبیت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال جی با نمایش نسل نو از باند 6G THz پیشگامی خود را تثبیت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید