این 8 نوع سر درد را جدی بگیرید

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، همه افراد در طول زندگی خود سردرد را تجربه می نمایند که ممکن است در بعضی موارد نشان دهنده یک مشکل جدی در بدن باشد.

این 8 نوع سر درد را جدی بگیرید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، بیش تر ما در نقطه ای از زندگی مان سردرد را تجربه نموده ایم. برای بعضی از آدم ها سردرد ها مزاحمتی خفیف هستند که خطری ایجاد نمی نمایند، در حالی که سایرین سردرد هایی در حد مرگ را تجربه می نمایند. شدت دردتان به احتمال زیاد به این بستگی دارد که آیا یک سردرد خوشه ای، سردرد تنشی، یا میگرن را تجربه می کنید. بیش تر آدم ها فکر می نمایند خوردن چند قرص مسکن درد را از بین می برد، اما اگر این روش موثر نباشد، سردردتان می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

1. سردرد هایی که با درد گردن همراه هستند

اگر سردردتان با درد صورت و گردن همراه باشد، این احتمال وجود دارد که یکی از شریان های کاروتید واقع در کناره های گردن تان را پاره کند. هرگونه آسیب وارده به این شریان ها منجر به تجمع خون می گردد، اتفاقی که جریان خون تازه را از قلب به مغز مسدود می نماید، و پتانسیل آن را دارد که باعث سکته گردد.

2. سردرد ها و کرختی

تجربه سردرد همراه با بی حسی و ضعف متمرکز در یک طرف سر می تواند نشانه ممکن ترومبوز وریدی مغزی باشد. یعنی در مغز خون مقداری خون اضافه یا خونریزی وجود دارد، که دلیل عمده دیگری برای سکته است.

3. سردرد رعدآسا

این سردرد ها واقعا به اسمشان می آیند چرا که به طور ناگهانی و مانند یک رعد و برق حمله می نمایند، و می توانند باعث شوند سرتان حدود یک دقیقه دردی ضربان دار را تجربه کند.

با این حال اگر دردتان پس از یک ساعت بازگردد، می تواند آغاز یک خونریزی زیر عنکبوتیه مرگبار باشد.

4. سردرد هایی با اختلال بینایی

آرتریت سلول غول آسا وضعیتی است که در آن شریان های درون سر ملتهب می شوند. این التهاب اغلب همراه با درد پشت چشم، بالای گردن، و پشت سر است.

همچنین تجربه دید تار هم معمول است، و اگر مدت زیادی درمان نگردد می تواند خطر سکته را افزایش دهد، و حتی منجر به کوری دائمی گردد.

اما با اعمال بعضی تغییرات در سبک زندگی می توان احتمال سکته مغزی را کاهش داد.

5. سردرد های مربوط به جراحات

اگر سوار بر دوچرخه تان تصادف کردید، یا در یک بازی فوتبال یا بسکتبال خودتان را مجروح کردید، و در طول 10 روز پس از آن اتفاق سردرد هایی تجربه کردید، احتمال زیادی دارد که دچار ضربه مغزی شده باشید.

6. سردرد هایی که با خشکی گردن همراه هستند

این نوع سردرد بیش تر محتمل است علامت هشداری برای مننژیت باشد، زیرا حدود 95 درصد تمام بیمارانی که مننژیت را تجربه می نمایند، سردرد هایی همراه با خشکی گردن را گزارش می دهند.

7. سردرد هایی که پس از فعالیت فیزیکی تجربه می کنید

سردرد دریافت بعد از تمرین یا ورزش کردن احتمالا نشانه کم آبی است. پس دفعه بعد که برای یک تمرین شدید از خانه بیرون می زنید، یک بطری آب همراه تان ببرید تا مطمئن شوید به بدن تان آب کافی می رسد. دهیدراته شدن می تواند به ارگان های بدن آسیب زیادی وارد کند

8. سردرد ها و بارداری

وقتی باردار هستید در واقع به نوعی معمول است که اغلب اوقات سردرد هایی را تجربه کنید، اما اگر این سردر ها برای شما غیرمعمولی شوند، عاقلانه آن است به پزشک تان مراجعه کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1544

به "این 8 نوع سر درد را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 8 نوع سر درد را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید