بهترین زمان نوشیدن شیر برای کاهش وزن

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، علم تا به امروز ثابت کرده است که هیچ زمان خاص و بهینه ای در روزگار ما برای نوشیدن شیر وجود ندارد. با این حال، ما می توانیم بر اساس اهداف خود، مناسب ترین زمان ها را برای نوشیدن شیر برای حداکثر تأثیر انتخاب کنیم.

بهترین زمان نوشیدن شیر برای کاهش وزن

1. بهترین زمان برای نوشیدن شیر برای رشد قد بچه ها

بچه ها باید صبح، ابتدای روز و عصر، قبل از خواب شیر بنوشند تا رشد قد را به حداکثر برسانند.

نوشیدن شیر در صبح به بچه ها کالری و مواد مغذی کافی (کلسیم، فسفر و سایر مواد معدنی و ویتامین های ضروری مانند ویتامین D) می دهد. مصرف کافی مواد مغذی به بچه ها کمک می کند در طول روز فعال بمانند تا انرژی کافی نه تنها برای فعالیت های شناختی بلکه برای فعالیت های بدنی نیز داشته باشند - که برای رشد مطلوب بدن ضروری است.

به گفته دکتر لو باخ مای، نوشیدن شیر در شب، 2 ساعت قبل از خواب توصیه می شود، زیرا بدن بچه ها در طول خواب بهترین جذب کلسیم را می کند. نوشیدن شیر در این زمان ممکن است کیفیت خواب را نیز افزایش دهد که برای رشد فیزیکی بچه ها حیاتی است.

شیر گاو، غنی از چربی مغذی، طبیعی و بدون هورمون رشد، افزودنی هایی مانند شیر کامل ارگانیک برای رشد قد بسیار توصیه می شود. این به این دلیل است که شیر کامل دارای بالاترین اندازه پروتئین در بین انواع شیر است و سرشار از کلسیم است که به طور موثر به رشد بهینه قد بچه ها کمک می کند.

بدن بچه ها از یک سالگی تا پایان بلوغ توانایی جذب را دارد و برای رشد جسمانی به اندازه زیادی مواد مغذی نیاز دارد.

علاوه بر این، یک رژیم غذایی مغذی و متعادل برای تامین مواد مغذی حیاتی مانند کلسیم، فسفر، منگنز، روی، مس، DHA و ... از اهمیت بالایی برخوردار است.

فعالیت های ورزشی روزانه برای رشد قد مانند شنا، والیبال، بسکتبال و ... نیز بسیار توصیه می شود.

آخرین، اما نه کم اهمیت ترین، یک عادت خواب سالم، حداقل 8 تا 10 ساعت در روز و قبل از ساعت 10 شب، از ساعت 10 شب تا 2 بامداد، دوره ای است که در آن هورمون های بیولوژیکی برای رشد قد بیشتر از طریق هیپوفیز تولید می شود.

2. بهترین زمان برای نوشیدن شیر برای کاهش وزن

نوشیدن شیر در ساعات مختلف در طول روز برای کاهش وزن توصیه می شود. شیر سوخت و ساز بدن ما را تقویت می کند تا عملکرد موثرتری داشته باشد و از طریق آن کالری بیشتری از غذا سوزانده و به انرژی تبدیل شود.

شیر همچنین مکمل مواد مغذی ضروری است که به شما کمک می کند مدت طولانی تری احساس سیری کنید و در عین حال انرژی کافی را دریافت کنید.

ترکیب نوشیدن شیر با ورزش روزانه بهترین راه برای کاهش وزن است.

3. بهترین زمان برای نوشیدن شیر برای سلامت استخوان ها

برای رشد بهینه استخوان که منجر به حداکثر رشد قد و سلامت استخوان می شود، توصیه می شود در دوران بلوغ روزانه 2 تا 3 فنجان شیر بنوشید.

شیر سرشار از ویتامین D، ویتامین A، کلسیم و فسفر است. همه این ها مواد مغذی ضروری برای سلامت استخوان و بدن ما به عنوان یک کل هستند و فقط به اندازه زیاد در شیر موجود هستند.

کمبود این مواد مغذی منجر به رشد نامناسب استخوان از نظر طول و استقامت می شود (استخوان نرم تر و ظریف تر می شود و از فعالیت های بدنی سنگین جلوگیری می کند). در نتیجه، روند پیری استخوان زودتر و سریع تر انجام می شود که در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان، آرتروز، آرتریت و ... بیشتر می شود.

برای افزایش سلامت استخوان ها، به شما توصیه می شود که از شیر (پنیر، ماست)، ماهی های چرب، آجیل و ... که سرشار از کلسیم هستند تا حداکثر سلامت استخوان ها را مصرف کنید.

4. بهترین زمان برای نوشیدن شیر برای خواب بهتر

نوشیدن شیر 2 ساعت قبل از خواب برای مکمل اسید آمینه تریتوفان - مواد مغذی موجود در غذا های غنی از پروتئین مانند شیر.

این 2 ماده مغذی مغز را تحریک می کنند تا هورمون های تقویت کننده خواب آلودگی سروتونین و ملاتونین را تولید کند که به شما کمک می کند آرامش داشته باشید و بهتر بخوابید.

یک فنجان شیر گرم قبل از خواب نیز یک عادت رایج در بسکمک از کشور های غربی است.

با این حال، تا به امروز هیچ تحقیق علمی رسمی مبنی بر اینکه اندازه تریتوفان در یک فنجان شیر برای تولید سروتونین و ملاتونین کافی برای شروع خواب آلودگی کافی باشد، انجام نشده است.

بنابراین، این که آیا باید قبل از خواب شیر بنوشیم یا نه، باید ترجیح شخصی باشد. آن را امتحان کنید تا ببینید آیا به شما کمک می کند بهتر بخوابید یا خیر!

قابل توجه است، شما باید شیر را 2 ساعت قبل از خواب بنوشید تا از ادرار کردن در وسط خواب خودداری کنید.

5. بهترین زمان نوشیدن شیر برای عضله سازی

طبق بسکمک از مطالعات، برای افزایش تجمع توده بدون چربی و همچنین ترکیب بدن و قدرت، باید بلافاصله پس از ورزش شیر بنوشید.

در این مطالعات تایید شده است که نوشیدن شیر بعد از ورزش با ساخت عضلات در جرم، وزن، عرض و قدرت مرتبط است.

مطالعات همچنین نشان می دهند که نوشیدن شیر بعد از ورزش چقدر می تواند به کاهش چربی، کاهش وزن و احیای استخوان کمک کند.

چه کسانی نباید شیر بخورند؟

نوزادان زیر 1 سال

از آنجایی که سیستم گوارشی و دفعی نوزادان زیر یک سال به اندازه کافی بالغ نیست، تغذیه غنی شیر گاو (به ویژه پروتئین و مواد معدنی) باعث بارگیری بیش از حد اندام های نوزاد می شود.

کلیه های آن ها دو برابر تحریک می شود و در نتیجه خطر کم آبی بدن و نارسایی کلیه را در پی دارد.

در معده و روده نوزادان نیز باعث کار بیش از حد می شود (کولیت اولسراتیو در روده نوزادان بیش فعال می شود)، که باعث یبوست، التهاب، سوء هاضمه و از دست دادن اشتها می شود.

شیر گاو نیز آهن کافی را تامین نمی کند؛ بنابراین استفاده از شیر گاو به عنوان منبع اصلی تغذیه در این سن منجر به کم خونی در زمان رشد کودک می شود.

علاوه بر این، شیر گاو فاقد محتوای چربی سالم برای نوزادان است. این توضیح می دهد که چرا طیف گسترده ای از محصولات شیر خشک (تولید شده از طریق دستورالعمل های تغذیه ای پیچیده) برای تکمیل شیر مادر در بازار موجود است.

کسانیکه برای عدم تحمل لاکتوز منع مصرف دارند

عدم تحمل لاکتوزیک مشکل گوارشی است که بدن ما را از تولید آنزیم لاکتاز کافی برای هضم لاکتوز - نوعی قند که معمولا در شیر پستانداران یافت می شود - باز می دارد.

افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز باید از مصرف شیر و محصولات لبنی که باعث نفخ شکم، معده درد و اسهال می شود خودداری کنند.

افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا قند خون پایین به عنوان معمولاً شیر طبقه بندی می شوند. به آن ها توصیه می شود که شیر و محصولات لبنی را در حد اعتدال مصرف کنند، زیرا لاکتوز موجود در شیر همیشه می تواند باعث افزایش سطح قند خون شود.

برای 2 گروه فوق الذکر، فرآورده های شیر گیاهی می توانند جایگزین مناسبی باشند، زیرا حاوی لاکتوز نیستند.

به طور قابل توجهی، به شدت توصیه می شود که محصولات گیاهی را انتخاب کنید که بدون قند و دارای مواد افزودنی کم هستند تا حداکثر فواید سلامتی داشته باشند.

انتخاب زمان مناسب برای نوشیدن شیر

علاوه بر برخی تحقیقات که فواید عضله سازی با نوشیدن شیر پس از ورزش را تایید می کند، هیچ مطالعه علمی تا به امروز نتوانسته است زمان بهینه را در یک روز برای نوشیدن شیر ادعا کند.

پاسخ به بهترین زمان برای نوشیدن شیر چه زمانی است؟ تا حد زیادی بر اساس ترجیحات شخصی شما و واکنش بدن شما است.

یک رژیم غذایی روزانه متعادل و مغذی، ورزش روزانه و یک سبک زندگی سالم برای سلامتی حیاتی هستند. همچنین به شما توصیه می شود که اگر نگرانی خاصی وجود دارد که خودتان نمی توانید برای کسب اطلاعات در مورد آن تحقیق کنید، با کارکنان پزشکی مشورت کنید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 19 فروردین 1402 بروزرسانی: 19 فروردین 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2123

به "بهترین زمان نوشیدن شیر برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان نوشیدن شیر برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید