به روزرسانی نو گوگل مپ میزان شلوغی محله ها را نشان خواهد داد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، گوگل از چندین به روزرسانی از جمله ویژگی شلوغی محله ها برای گوگل مپ خبر داده که به نام بخشی از 100 آپدیت مبتنی بر هوش مصنوعی در محصولات این شرکت، تا انتها سال 2021 ارائه می شوند.

به روزرسانی نو گوگل مپ میزان شلوغی محله ها را نشان خواهد داد

گوگل مپ به نام یکی از نرم افزارهای اصلی گوگل، از بخش هایی است که همیشه در کنفراس I/O به روزرسانی های تازه ای برای آن معرفی می شود. در کنفرانس I/O 2021 هم گوگل به بهبود بخش هایی از گوگل مپ مانند جهتیابی، نمای زنده، نقشه خیابان ها و همچنین ویژگی تازه شلوغی منطقه و تجربه شخصی سازی شده هنگام مرور نقشه اشاره کرد.

جلوگیری از ترمز ناگهانی

به روزرسانی تازه جهتیابی شامل استفاده از یادگیری ماشینی و داده های ناوبری برای کمک به کاهش ترمزهای شدید است یعنی هنگامی که ترافیک به طور ناگهانی کند می شود و راننده باید به سرعت ترمز کند.

هم اکنون گوگل مپ هنگام جهتیابی چندین گزینه جهت را طبق فاکتورهای گوناگون مانند تعداد خطوط خیابان یا سرراست بودن جهت محاسبه می کند. با به روزرسانی تازه یک پارامتر دیگر یعنی جهتهایی که باعث ترمز ناگهانی می شوند هم درنظر گرفته خواهد شد.

بدین ترتیب اگر برآورد زمان رسیدن (ETA) از چند جهت بسیار نزدیک باشد، گوگل جهتی را که کمترین نوع چنین لحظه هایی را دارد پیشنهاد خواهد کرد. گوگل امیدوار است با این تغییر بتواند سالانه از 100 میلیون ترمز ناگهانی در جهتهایی که با گوگل مپ هدایت می شوند، پیشگیری کند.

دسترسی آسان به واقعیت افزوده

ویژگی واقعیت افزوده گوگل مپ، یعنی نمای زنده (Live View) هم که در سال 2019 راه اندازی شد، به زودی مستقیما از طریق یک دکمه در رابط کاربری اصلی اپلیکیشن نقشه در دسترس قرار می گیرد تا کاربران بتوانند به سرعت در محله ای که هستند، کاوش کنند و جزئیات مربوط به فروشگاه ها و رستوران های اطراف، از جمله اندازه شلوغی، نظرات و عکس های تازه را ببینند.

این به روزرسانی همچنین شامل تابلوهای خیابانی تقاطع های پیچیده هم می شود و بیان می کند که نسبت به یک مکان مشخص، برای نمونه هتلی که کاربر در آن اقامت دارد، فاصله چقدر است و از چه راهی باید به آن رسید.

نقشه های واقعی تر

گوگل همچنین نقشه های دقیقی را که سال گذشته برای نخستین بار به صورت جزئی تر از نمونه اولیه در ژاپن، در نیویورک، سان فرانسیسکو و لندن ارائه کرد، به شهرها و منطقه ها بیشتری توسعه خواهد داد. این نقشه ها به شکل جهان واقعی نزدیک تر هستند و داده های بیشتری را ارائه می کنند که شامل شکل واقعی ویژگی های طبیعی و خیابان ها، مانند موقعیت پیاده روها و خط کشی عابر پیاده می شود و جهتیابی دقیق تری هم در پی خواهد داشت.

این اطلاعات می تواند به ویژه برای کسانی که به صورت پیاده یا با دوچرخه و اسکوتر یا صندلی چرخ دار در شهر رفت وآمد دارند، سودمند باشد. نقشه های دقیق تر تا سرانجام سال 2021 در بیش از 50 شهر دیگر از جمله برلین، سائو پائولو، سیاتل و سنگاپور در دسترس خواهد بود.

شرایط شلوغی منطقه

علاوه بر این گوگل از ویژگی تازه شلوغی منطقه (Area Busyness) هم رونمایی کرده است که داده های آن از سرجمع کردن اطلاعات ناشناس کاربران به دست می آید. ویژگی اندازه شلوغی، پیش از این برای مکان ها در دسترس بود و به ویژه در هنگام همه گیری کرونا، این ویژگی راهی مناسب برای جلوگیری از ازدحام در فروشگاه ها، محله ها و محدوده های گوناگون به تعداد می رود.

نقشه کاربردی تر

در نهایت بر اساس تغییرات تازه، گوگل مپ قرار است بیش از گذشته برای کاربران شخصی سازی شود و فعالیت های قابل انجام دلخواه در ساعت های مشخص را برجسته تر کند. برای نمونه اگر کاربر نقشه را ساعت 8 صبح باز کند، کافه هایی را که برای صبحانه مناسب هستند برجسته تر می بیند اما اگر شب نقشه را مرور کند، مکان های مناسب برای شام، شاخص تر خواهند بود. اگر کاربر به بیرون شهر سفر کرده باشد، جاهای دیدنی و گردشگری به او نشان داده می شود و یا برای دیدن مکان های مشابه می تواند روی هر ویژگی ضربه بزند.

به گفته گوگل این به روزرسانی ها به تدریج در ماه های آینده هم برای iOS و هم برای اندروید فعال خواهد شد، هرچند با توجه به کامل نبودن داده های گوگل مپ از کشورهایی مانند ایران، انتظار می رود که برخی تغییرات تازه مانند نقشه های دقیق تر، با تأخیر بیشتری دردسترس کاربران این کشورها قرار بگیرد.

عکس کاور: طرحی از جهتیابی در نقشه بر پایه داده های اندازه شلوغی

Credit: Geo Awesomeness/OWIT

منبع: Tech Crunch

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1635

به "به روزرسانی نو گوگل مپ میزان شلوغی محله ها را نشان خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به روزرسانی نو گوگل مپ میزان شلوغی محله ها را نشان خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید