تور تایلند: تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تایلند با حذف قرنطینه طولانی، پذیرش مسافران واکسینه شده را شروع کرد. سفیر #تایلند در ایران بعلاوه اعلام نمود که مدت زمان صدور #ویزا را برای گردشگران ایرانی به یک روز می رساند.

تور تایلند: تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

به گزارش جهانی سفر، تایلند که تدریجی و در ابتدا با مقرراتی سختگیرانه، پذیرش مسافران و گردشگران خارجی را شروع کرد، از اول ماه فوریه 2022 برابر با 12 بهمن ماه 1400 بیشتر محدودیت ها را لغو کرد. از همین رو، وراووت پونگ پراپاپانت، سفیر تایلند در ایران در آستانه سفرهای نوروزی، در جمع شماری از آژانس های گردشگری بیان کرد که از اول ماه فوریه (12 بهمن ماه) مسافران واکسینه شدۀ ایرانی می توانند در قالب طرح Test and Go بدون احتیاج به قرنطینه های طولانی به این کشور سفر نمایند.

او بعلاوه گفت: اگر مدارک مسافر به ویژه برای سفر در دوران کرونا کامل باشد، این سفارت در تهران یک روزه ویزا صادر می نماید که فکر نمی کنم سریع تر از این زمانی وجود داشته باشد.

پونگ پراپاپانت یادآور شد: در دو سال گذشته جهان روزهای سختی را به علت پاندمی کووید گذرانده که سفرهای بین المللی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تعداد مسافران میان دو کشور ایران و تایلند نیز اندازه قابل توجهی کاهش داشته است. اینک با کوشش دولت ایران و همکاری مردم در مبازره با ویروس کووید- 19 تعداد مبتلایان تحت کنترل قرار گرفته است. این شرایط، موقعیتی را فراهم نموده که با همکاری بانکوک راه های ورود مسافر به تایلند هموار شده است.

هومر برقانی، نماینده نهاد گردشگری تایلند در ایران نیز در شرح بیشتر درباره شرایط تازه سفر به این کشور، گفت: درحال حاضر مسافرانی که دو دُز کامل واکسن را دریافت نموده اند می توانند به این کشور سفر نمایند. قبلا از مسافران دو تست کووید گرفته می شد که مسافران فقط در روز اول باید تست بدهند و تا معین شدن نتیجه در هتل بمانند که در صورت منفی شدن تست، محدودیتی برای سفر در داخل این کشور ندارند، ولی اگر نتیجه تست PCR مثبت شد به تشخیص مراکز بهداشتی، قرنطینه خواهند شد.

به گفته او، تایلند تمام واکسن های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت را می پذیرد. البته هنوز واکسن برکت مورد تایید این کشور نیست، اما کوشش هایی در حال اجرا است تا مسافرانی که این واکسن را تزریق نموده اند نیز شرایط سفر داشته باشند.

نماینده نهاد گردشگری تایلند اضافه نمود: مسافرانی که در فاصله سنی 12 تا 17 سال قرار دارند و یک دُز واکسن تزریق نموده اند نیز بدون والدین می توانند به کشور تایلند سفر نمایند. مسافران زیر 18 سال که اصلا واکسن کووید را تزریق ننموده اند نیز فقط می توانند همراه با والدین واکسینه شده به این کشور سفر نمایند.

برقانی بعلاوه تاکید نمود: برای سفر به تایلند احتیاج است مسافر به وسیله Thailand Pass (https://tp.consular.go.th) یک QR code دریافت کند و اگر هتلی رزرو می گردد باید پرداخت قطعی اجرا شده باشد. هتل های گردشگرپذیر مجوز پذیرش در دوران کرونا دارند و هفتگی کنترل می شوند. سقف بیمه مسافر نیز 20 هزار دلار معین شده که این بیمه باید بیماری کووید- 19 را پوشش دهد.

نماینده نهاد گردشگری تایلند گفت: این کشور با شعار تازه AMAZING NEW CHAOTERS سعی در جذب گردشگران بیشتر دارد و تعداد پروازها نیز درحال افزایش است.

طبق آخرین مقرراتی که نهاد گردشگری تایلند اعلام نموده است، مسافران پیش از سفر به تایلند باید تست PCR انجام دهند و گواهی منفی آن را که در محدوده 72 ساعت تا ورود به این کشور صادر شده است همراه داشته باشد. مسافران در برگشت به ایران نیز باید تست PCR در محدوده 72 ساعت تا ورود به کشور را انجام داده باشند و گواهی منفی آن را در فرودگاه ارائه دهند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1891

به "تور تایلند: تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور تایلند: تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید