تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی آن

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، دنیای دیجیتال رقابتی تر از آن چیزی است که ما می توانیم تصور کنیم امروزه هر کسب و کاری با چنگ و دندان مبارزه می نماید تا در صدر قرار بگیرد و برای مشتریان کنونی و مشتریان بالقوه خود قابل مشاهده باشد. سئو یا بهینه سازی موتور جستجو به شما یاری می نماید تا در معرض دید قرار بگیرید و استراتژی های سئو مناسب می تواند کسب و کار شما را به بالاترین سطح برساند. در بین استراتژی سئوی شما تحقیق کلمات کلیدی باید اولین چیز باشد.

تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی آن

قبل از نوشتن محتوا باید حجم بالایی از عبارات جستجوی مرتبط را دریافت کنید. این کار زمان بر است و کوشش زیادی نیز می طلبد. با این حال انجام درست آن بسیار مهم است. تحقیق کلمات کلیدی به عنوان پایه و اساس توسعه محتوای شما کار خواهد نمود. در این مقاله ما روش هایی را برای موثرتر کردن تحقیقات کلمات کلیدی به شما معرفی می کنیم.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی روشی برای جستجوی کلمات کلیدی است که در موتورهای جستجو رتبه بندی می گردد. این کار درباره اطلاع پیدا کردن و یافتن آن چیزی است که مشتریان در پی آن هستند. این کار بعلاوه شامل مقایسه سایر کلمات کلیدی برای یافتن برترین آنها است که باعث می گردد در مقایسه با رقبا شما بیشتر در دید مشتریان قرار بگیرید. هرچه تحقیقات کلمات کلیدی به درستی انجام گردد شانس شما برای مشاهده بیشتر افزایش می یابد.

بیایید مثالی بزنیم اگر ایده های هدیه را در گوگل تایپ کنید کلمه ایده های هدیه نمونه ای از یک کلمه کلیدی است.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

هدف اصلی کلمات کلیدی در سئو مطرح شدن در موتورهای جستجو است. هنگامی که مردم کلمات کلیدی را جستجو می نمایند باید با خدمات شما مرتبط باشد. برای قرار گرفتن در بالای نتایج باید این کلمات کلیدی را به وب سایت خود اضافه کنید. جستجوی کلمات کلیدی طرحی برای دیجیتال مارکتینگ است و در تصمیمات مختلفی که می گیرید شما را راهنمایی می نماید. این کار همه چیز را کارآمدتر نموده و اگر کلمات کلیدی مرتبطی را که باید در سایت شما باشد را نمی دانید امکان افزایش ترافیک فروش و بازگشت سرمایه در سایت شما وجود ندارد.

مراحل انجام تحقیق کلمه کلیدی به صورت موثر

روش های زیادی برای این کار وجود دارد. این کار را می توان به صورت دستی یا با استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی انجام داد. علاوه بر روش هایی که انتخاب می کنید مراحل خاصی نیز وجود دارد که باید دنبال کنید:

درباره موضوع خود بیشتر بدانید

قبل از انجام هر کاری برای تحقیق کلمات کلیدی برترین کار این است که دانش عمیقی نسبت به موضوع خود پیدا کنید. این کار می تواند ایده های خوبی به شما داده و زوایای مختلف استراتژی سئو را کشف کنید. چیزهایی که ممکن است قبلا به آن فکر ننموده باشید.

 • شما باید با مشتریان فعلی خود صحبت کنید. سعی کنید آنها را بشناسید. از اصطلاحاتی که مشتریان شما برای توصیف خدمات شما استفاده می نمایند را پیدا کنید.پ
 • باید از دیدگاه مشتری خود فکر کنید. تصور کنید می خواهید چیزی در خصوص این سرویس با دوست خود به اشتراک بگذارید. این کار را نجام دهید. آن را به اشتراک گذاشته و به همان شیوه ای رفتار کنید که مشتریان شما رفتار می نمایند.
 • سعی کنید موضوع خود را در فروم های آنلاین و شبکه های اجتماعی قرار دهید. سعی کنید بحث ها را بخوانید و نکات مهم در خصوص موضوع خود را یادداشت کنید.

این موضوعات را با کلمات کلیدی پر کنید

اکنون منابع مربوط به موضوعی که می خواهید روی آنها تمرکز کنید را پیدا نموده اید. اکنون وقت آن است که کلمات کلیدی را که در این منابع قرار می گیرند شناسایی کنید. این همان کلمه کلیدی است که شما تصمیم می گیرید رتبه بندی آن در SERP ها مهم است. هدف از این مرحله نهایی کردن لیست کلمات کلیدی نیست. فقط باید در نهایت کلمات کلیدی را انتخاب کنید که فکر می کنید مشتریان ممکن است برای جستجوی محتوا از آنها استفاده نمایند.

با این حال کلمات کلیدی بیشتری روزانه به وسیله گوگل رمزگذاری می شوند. بعلاوه اگر با عبارات جستجوی مرتبط مشکل دارید همواره می توانید به سراغ کارمندانی که با مشتری در تماس هستند بروید و فقط از آنها بپرسید که مشتریان از چه نوع اصطلاحاتی استفاده می نمایند.

لیستی از کلمات کلیدی بذری تهیه کنید

اکنون شما دسته اصلی کلمات کلیدی مختلف را در اختیار دارید؛ پس باید لیستی از کلمات کلیدی اولیه را تهیه کنید. این کلمات کلیدی باید با موضوعات مختلف شما مرتبط بوده و چیزهایی باشند که مشتریان هدف شما ممکن است در گوگل جستجو نمایند. کلمات کلیدی Seed را کلیدواژه های تمرکز نیز می نامند. اینها مهم هستند چرا که پایه و اساس تحقیق کلمات کلیدی هستند. اگر به این فکر می کنید که چگونه کلمه کلیدی بذری یا تمرکز را پیدا کنید پس باید خدمات یا محصول خود را ساده و واضح توصیف کنید. بعلاوه اینکه چگونه افراد دیگر ممکن است آن را در گوگل جستجو نمایند.

از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برای یافتن کلمات بهره ببرید

شاید فکر می کردید که تحقیق در خصوص کلمات کلیدی باید با جستجوی ابزار تحقیق کلیدواژه شروع می شد. یک مزیت و منظره عالی برای انجام این کار وجود دارد. این به شما یاری می نماید تا در خصوص کلمات کلیدی شفافیت بیشتری کسب کنید. این به شما یاری می نماید تا یک ایده عمیق در خصوص محتوا و استراتژی سئو خود به دست آورید.

زمانی که اهداف موضوع و لیست کلیدواژه های اولیه را دریافت کردید اکنون زمان استفاده از آنها به عنوان ابزار تحقیق برای اصلاح بیشتر عبارت های جستجو است.

برای این کار می توانید از برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل بهره ببرید. متاسفانه گوگل فقط حجم تقریبی جستجو را ارائه می دهد. می توانید از ابزارهای کلیدواژه دیگری بهره ببرید. این ابزارها ایده های بسیار دقیق تری در خصوص عبارات جستجوی شما می دهد.

درک و تجزیه و تحلیل هدف جستجو

وصل کردن کلمات کلیدی با حجم بالا برای ارتقاء رتبه قبلا کار آسانی بود اما این روزها آسان نیست. الگوریتم های گوگل عبارات جستجو را با درخواست کاربر مقایسه می نمایند تا هدف جستجو را بدانند. هدف جستجو علتی است که افراد برای یک عبارت خاص جستجو می نمایند. عوامل مختلفی در جستجوی کاربران وجود دارد.

 • علت جستجوی آنها؟
 • علت آن سوال است یا جواب؟
 • جستجو برای یک وب سایت خاص است؟
 • آیا آنها می خواهند چیزی بخرند؟

خود را به جای مشتری هدف خود قرار دهید. هنگامی که ایده خوبی در خصوص هدف مشتریان بالقوه خود داشته باشید به تنظیم دقیق تحقیقات کلمات کلیدی خود عادت خواهید کرد. دریافت لیست برای کلمات کلیدی با حجم بالا مرتبط با خدمات شما.

کلمات کلیدی دم بلند را بشناسید

کلمات کلیدی را به طور مکرر جستجو کنید که به موضوع یا دسته شما مرتبط هستند. کلمات کلیدی دم بلند کلمات کلیدی توصیفی تر و مرتبط با برند شما هستند. تطبیق هدف جستجوی مشتری با کلمات کلیدی طولانی در مقایسه با کلمات کلیدی اولیه آسان است. در مقایسه با کلمه کلیدی بذری کلمات کلیدی دم بلند کلیک بسیار کمی دارند. با این حال از آنجاییکه بر روی یک موضوع خاص متمرکز هستند بنابراین نرخ تبدیل بالاتری دریافت می نمایند.

رقبای خود را بشناسید

انجام فقط تحقیق کلمات کلیدی در گوگل در خصوص محصول شما کافی نیست. باید بدانید که رقبای شما در حال اجرا چه مراحلی هستند زیرا رقبا از برترین معلمان شما هستند. به استراتژی آنها نگاهی بیندازید و تحلیل آنها را درک کنید. هر چه ایده اصلی سازمان رقیب خود را بهتر بشناسید بهتر است استراتژی سئوی خود را درک نموده و آنها را برای رتبه بندی بالا پیاده سازی کنید.

شما باید رقابت کلمات کلیدی را بدانید. این به شما عبارات جستجویی را ارائه می دهد که رتبه بندی آنها سخت است. اما شکاف فرصت کلمات کلیدی را دریافت خواهید کرد. اینها زمانی اتفاق می افتند که کلمات کلیدی مرتبط با نام تجاری خود را دریافت کنید. برای دانستن این کلمات کلیدی باید یک تحقیق کلمات کلیدی روی رقبا انجام دهید.

نتیجه گیری

لیستی از کلمات کلیدی همواره به شما یاری می نماید تا روی موضوع مناسب تمرکز کنید. علاوه بر این بعضی از سودهای کوتاه مدت و بلندمدت را برای شما به ارمغان می آورد. آن کلمات کلیدی را در یک ماه دوباره ارزیابی کنید. البته بعضی از سازمان ها این کار را بیشتر انجام می دهند. استراتژی تحقیق کلمات کلیدی باعث می گردد صفحه شما در رتبه بالایی قرار گرفته و ترافیک بیشتری را دریافت کند. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که می توانید کلمات کلیدی بیشتری را به لیست خود اضافه کنید و به رشد در زمینه های نو ادامه دهید.

سوالات متداول

تحقیق کلمات کلیدی در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی یکی از ارکان اصلی سئو است که شامل شناسایی کلمات و عبارات محبوبی است که افراد در موتورهای جستجو وارد می نمایند - در کوشش برای تشخیص اینکه برای چه رتبه ای قرار می گیرند.

برترین ابزار تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

بعضی از برترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی عبارتند از:

 • SEMrush
 • Ahrefs Keyword Explorer
 • Google Keyword Planner
 • KWFinder
 • GrowthBar
 • Long Tail Pro
 • Majestic
 • Keyword Tool

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

تحقیقات کلمات کلیدی می تواند اطلاعات حیاتی را به شما بگوید مانند اینکه در کجا برای کلمات کلیدی رتبه بندی می کنید چه کلمات کلیدی به راحتی رتبه بندی می شوند و رقبای شما برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی می نمایند. تحقیق کلمات کلیدی می تواند به شما بگوید که مردم در پی چه چیزی هستند نه اینکه شما فکر می کنید آنها در پی چه چیزی هستند.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 25 تیر 1402 بروزرسانی: 25 تیر 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2163

به "تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید