تکنولوژی RCS به محصولات اپل اضافه می گردد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، طبق خبری که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده، محتمل است اپل در نسل های بعدی محصولاتش از تکنولوژی RCS برای ارسال و دریافت پیغام استفاده کند.

تکنولوژی RCS به محصولات اپل اضافه می گردد

به گزارش خبرنگار ، علیرغم افزایش استفاده از پیغام رسان هایی مانند آی مسیج (iMessage)، واتس آپ، وایبر و ... هنوز هم ارسال پیغام به وسیله سرویس پیغام کوتاه (SMS) همان محبوبیت سابق را دارد.

به هر حال باید این نکته را هم در نظر گرفت که سرویس پیغام کوتاه، محدودیت هایی هم دارد. با توجه به این محدودیت یک تکنولوژی دیگر برای ارسال پیغام معرفی شده نام آن RCS است. RCS محدودیت های SMS را ندارد و از این سرویس بهتر عمل می نماید. شرکت های گوگل، سامسونگ و Verizon در حال استفاده از این تکنولوژی هستند.

به تازگی یک گزارش از اپل منتشر شده که خبر احتمال استفاده این شرکت از RCS را می دهد که این خبر را یکی از کاربران منتشر نموده است. البته اطلاعات زیادی در این باره در اختیار ما نیست ولی این مسئله که اپل برای استفاده از این تکنولوژی با GSMA مذاکره نموده، کاملاً واضح است. اگر اپل قصد ادغام کردن این تکنولوژی با محصولات خود را داشته باشد، بسیار به پیشرفت سیستم پیغام رسان اختصاصی خود یاری می نماید. آی مسیج iMessage، تنها در زمانی قابل استفاده است که هم گیرنده و هم فرستنده دارای محصولات اپل باشند اما تکنولوژی RCS این محدودیت را از بین می برد. در ضمن این تکنولوژی از قابلیت هایی مانند چت گروهی، تأیید خواندن پیغام توسط گیرنده و بسیاری موارد دیگر بهره می برد.

با توجه به کمبود اطلاعات، محتمل است بحث های اپل با GSMA هنوز در مراحل اولیه قرار داشته باشد. این بدان معنی است که حتی اگر استفاده از این تکنولوژی برنامه ریزی شده باشد، احتمالاً به زودی از آن رونمایی نمی گردد. با افزایش استفاده از این تکنولوژی، محدودیت های موجود برداشته می گردد و کیفیت استفاده از پیغام رسان ها افزایش پیدا می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 63

به "تکنولوژی RCS به محصولات اپل اضافه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی RCS به محصولات اپل اضافه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید