اتحاد اروپا علیه شرکتهای فناوری آمریکایی

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، اتحادیه اروپا و مقامات انگلیسی پیش نویس قانونی را تهیه نموده اند که به موجب آن شرکت های فناوری آمریکایی که رفتارهای انحصارطلبانه داشته باشند، به شدت محدود می شوند.

اتحاد اروپا علیه شرکتهای فناوری آمریکایی

با ما سفر کنید و با تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بر اساس تفاهم نامه ای که روز سه شنبه در این زمینه بین انگلیس و اتحادیه اروپا به امضا رسیده، نظارت بر عملکرد شرکت های فناوری و به خصوص شرکت های فناوری آمریکایی فعال در قاره اروپا تشدید شده و قوانین نظارتی جدیدی در این زمینه وضع می گردد تا این شرکت ها هم برای حذف محتوای مضر و تشدیدنماینده تبعیض های نژادی و قومی و سیاسی جدی تر عمل نمایند و هم از انحصارطلبی تجاری و کوشش برای به حاشیه راندن رقبای خود بکاهند.

هدف از اجرای این طرح اعمال سختگیری بیشتر بر شرکت هایی مانند آمازون، اپل، فیس بوک، گوگل و مایکروسافت است. جلوگیری از فروش کالاهای تقلبی و بی کیفیت به وسیله پلتفرم های این شرکت ها و نیز جلوگیری از نفرت پراکنی نیز در این طرح پیش بینی شده است.

همچنین شرکت های فناوری یادشده باید اطلاعات بیشتری در خصوص ارائه بعضی خدمات خود مانند نمایش آگهی های هدفمند به کاربران مختلف ارائه دهند. انگلیس که در حال خروج از اتحادیه اروپاست میخواهد شرکت های فناوری که پلتفرم آنها بستری برای نمایش محتوا در حمایت از تروریسم، خودکشی و سو استفاده از بچه ها باشد را میلیون ها پوند جریمه کند.

کریستوف شمون مدیر امور سیاست گذاری بین المللی بنیاد مرزهای الکترونیکی در این مورد گفته است: اتحادیه اروپا میخواهد به رهبر قانون گذاری در خصوص شرکت های فناوری مبدل گردد و قدرت نامحدود آنها را محدود کند. سال 2021 سال کنترل جدی مؤسسات فناوری آمریکایی عظیم خواهد بود.

در طرح اتحادیه اروپا پیش بینی شده که اگر شرکت های فناوری آمریکایی رویه خود را تغییر ندهند مجبور به پرداخت 6 تا 10 دلار از درآمد سالیانه خود به عنوان جریمه خواهند بود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1273

به "اتحاد اروپا علیه شرکتهای فناوری آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحاد اروپا علیه شرکتهای فناوری آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید