مادر مبتلا به ایدز می تواند بچه دار شود؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مسائل شناسایی بیماران مبتلا به ایدز را مورد اشاره قرار داد و گفت:، چون طول عمر بیماران ا توجه به روند درمان افزایش یافته است، موضوع مراقبت مزمن از این بیماران باید با دقت انجام شود.

مادر مبتلا به ایدز می تواند بچه دار شود؟

به گزارش ، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: مادر مبتلا به ایدز می تواند با رعایت پروتکل درمانی، باردار شود.

سید علی دهقان منشادی، روز سه شنبه در نشست خبری که در مرکز تحقیقات ایدز دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود: خوشبختانه دارو هایی که ما برای بیماران مبتلا به ایدز در کشور استفاده می کنیم، بسیار اثربخش هستند.

وی، مسائل شناسایی بیماران مبتلا به ایدز را مورد اشاره قرار داد و گفت:، چون طول عمر بیماران ا توجه به روند درمان افزایش یافته است، موضوع مراقبت مزمن از این بیماران باید با دقت انجام شود.

دهقان منشادی با تاکید بر اینکه بسته درمانی بیماران مبتلا به ایدز رایگان است، شرح داد: ما حتی برای افراد خارجی ساکن ایران که به ایدز مبتلا شده اند، خدمات درمانی رایگان ارائه می دهیم.

وی با عنوان این مطلب که مادر مبتلا به ایدز می تواند با رعایت پروتکل های درمانی باردار شود، گفت: دارو هایی که به مادر باردار داده می شود هیچ عارضه ای برای جنین ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به تامین دارو های مورد نیاز بیماران مبتلا به ایدز در کشور، افزود: در حال حاضر هیچ مسئله ای در تامین دارو های بیماران نداریم.

وی در ارتباط با بسته درمانی بیماران مبتلا به ایدز، گفت: این بسته فقط شامل دارو نمی شود و در مراکز مشاوره و مراقبت های پیشگیری از ایدز در کشور، خدمات مورد نیاز این بیماران در قالب مشاوره، واکسن، آزمایش های دوره ای و...، ارائه می شود.

دهقان منشادی تاکید کرد: رژیم درمانی که برای بیماران مبتلا به ایدز در کشور استفاده می شود، همان رژیم درمانی خط اول دنیاست.

منبع : مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 311

به "مادر مبتلا به ایدز می تواند بچه دار شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادر مبتلا به ایدز می تواند بچه دار شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید