هرکیلومتر پیمایش اتوبوس در قم چقدر هزینه دارد؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرنگاران/قم مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: هر کیلومتر پیمایش جهت توسط اتوبوس 12 هزار تومان هزینه دارد که به ازای هر مسافر 5 هزار و 100 تومان می شود.

هرکیلومتر پیمایش اتوبوس در قم چقدر هزینه دارد؟

علی نیک، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم، با اشاره کاهش حجم تعداد مسافران در حمل ونقل عمومی مطرح نمود: با توجه به اهمیت حدنصاب مسافر، ظرفیت و تقاضا در حمل ونقل شهری، طرح تغییر خطوط اتوبوس در قم اجراشده است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه در این طرح، خطوط از حالت قطری به صورت شعاعی تبدیل شده است، اظهار کرد: هدف از این اقدام کاهش زمان سفر و سرعت انتقال مسافران است که در این زمینه رینگ طلایی در اطراف حرم مطهر به صورت گردشی اجراشده و مسافران را به پایانه ها منتقل می کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: در گذشته 700 تا 1000مسافر در روز توسط یک اتوبوس حمل می شد که امروزه علیرغم افزایش هزینه های بالای خدمات اتوبوسرانی این تعداد مسافر به 300 نفر در روز رسیده است.

نیک با تأکید بر اینکه هر کیلومتر پیمایش راستا توسط اتوبوس 12 هزار تومان هزینه دارد که به ازای هر مسافر 5 هزار و 100 تومان می شود، شرح داد: اگر راستای مسافر کافی داشته باشد، قطعاً پیش بینی لازم برای افزایش اتوبوس اتفاق می افتد.

وی یادآور شد: میزان استفاده از حمل ونقل عمومی از 18 به 8 درصد رسیده و با توجه به چالش هایی در مورد ترافیک، آلودگی هوا، مصرف سوخت، بودجه عظیم برای پارکینگ سازی و تعریض خیابان ها، راه برون رفت استفاده از حمل ونقل عمومی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1548

به "هرکیلومتر پیمایش اتوبوس در قم چقدر هزینه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرکیلومتر پیمایش اتوبوس در قم چقدر هزینه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید