واکنش ضرغامی به احتمال افزایش 100 درصدی قیمت بلیط هواپیما

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، ضرغامی گفت: لایحه اهداف وزارت میراث فرهنگی بعد از یک سال کار مداوم در 10 ماده و 77 بند تهیه شده است.

واکنش ضرغامی به احتمال افزایش 100 درصدی قیمت بلیط هواپیما

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سید عزت الله ضرغامی اظهار کرد: مفاخر و شخصیت های برجسته ایران پایدار تر از آن هستند که کسی بخواهد آن را سرقت نمایند. آن ها توان آن را ندارند. سال ها قبل که همتای رسانه ای ما در ترکیه برای تماشا فیلم سینمایی در ارتباط با مولوی من را دعوت کرد با وجود توصیه هایی که شد برای نتماشا آن با وجود معین بودن مواضع ما در قبال مولوی آن فیلم را دیدم و به قدری آن فیلم ابتدایی و ساده بود که همتای من وسط فیلم به خواب رفته بود و در آخر هم به آن ها گفتم اگر می خواهید درباره این شخصیت بزرگ فیلم بسازید، خوب بسازید.

وی اضافه نمود: بخش هایی از سریال مشهور تاریخی ترکیه ای ها که در کشور ما نیز بیننده های زیادی داشت، در آن موقع خودم به رئیس شبکه TRT شرح دادم که این سریال حتی با سلطان خودتان نیز ارتباطی ندارد. نه تنها حرف من را تایید کرد بلکه با صراحت قبول داشت که این سریال ها دنبال چیز های دیگری هستند.

وی گفت: این که تبلیغات سیاسی درباره فیلم و یا سریالی که می خواهد ساخته گردد این ها در واقع درست نیست و اگر فکر کنیم که با این صحبت ها کیان تاریخی ما از بین می رود و شخصییت های ما را دچار آسیب می نماید غلط است.

وی گفت تمام جهان ارتباط ابن سینا با جمهوری اسلامی ایران را می دانند و کتاب های ابو علی سینا در دانشگاه های جهان به عنوان دانشمند برجسته ایرانی تدریس می گردد، این صحبت ها را باید مراقبت کنیم که خودمان عامل تبلیغ آن ها نشویم.

سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام وصول لایحه اهداف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجلس اظهار کرد: این لایحه در 10 ماده و 77 بند تهیه شده است.

وی ادامه داد: این لایحه بعد از یک سال کار مداوم صد ها کارشناس تهیه و تقدیم مجلس شده است.

ضرغامی در واکنش به احتمال افزایش 100 درصدی قیمت بلیط هواپیما گفت: وزارت میراث فرهنگی باید بر اساس تورم سالانه بلیط ها را افزایش می داد، الان ارقام بلیط خیلی پایین است.

وی تاکید نمود: به خاطر توجه به شعار سال و برای مهار تورم قیمت های بلیط باید کمترین افزایش را داشته باشد برای همین با افزایش آن مخالفت کردیم.

ضرغامی توضیح داد: با هرگونه افزایش های غیرمتناسب با واقعیت گردشگری امروز مخالفیم.

وزیر میراث فرهنگی گفت: تا آنجایی که من خبر دارم وزارت راه با افزایش بلیط هواپیما مخالفت نموده است. در صورت احتیاج با وزیر راه جلسه خواهیم داشت تا قیمت ها متعادل گردد.

ضرغامی توضیح داد: کلیه بلیط های مربوط به وزارت میراث فرهنگی بر اساس قیمت های سال گذشته خواهد بود و هیچ گونه افزایشی نخواهد یافت.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2135

به "واکنش ضرغامی به احتمال افزایش 100 درصدی قیمت بلیط هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ضرغامی به احتمال افزایش 100 درصدی قیمت بلیط هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید