پیشنهادهایی برای گالری گردی در رمضان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، بعضی از نگارخانه ها و گالری های تهران همزمان با ماه مبارک رمضان و افزایش تفریحات شبانه، با برگزاری نمایشگاه هایی میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند؛ البته بر اساس برنامه های اعلام شده، بسیاری از گالری های پایتخت ترجیح داده اند که در این مدت نمایشگاه های کمتری را برگزار نمایند.

پیشنهادهایی برای گالری گردی در رمضان

بر این اساس، تاریخ افتتاح بسیاری از نمایشگاه های هنری تهران در تاریخ 24 خرداد ماه اعلام شده است و بعضی از گالری ها در این مدت هیچ برنامه ای ندارند.

مجله تخصصی کامپیوتر در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی که در روزهای پنجشنبه و آدینه

(دوم و سوم خرداد ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند:

نمایشگاه چیدمان در گالری اُ

نمایشگاه انفرادی چیدمان مونا آقابابایی با عنوان مطالعه در سطح با همکاری گالری امروز اصفهان از روز آدینه (سوم خرداد ماه) در گالری اُ افتتاح می گردد و تا 20 خرداد نیز ادامه دارد.

ساعات بازدید این نمایشگاه با در نظر دریافت ماه مبارک رمضان، یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 18 تا 22 و آدینه ها 16 تا 21 اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری اُ در خیابان خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18 واقع شده است.

نمایشگاه گروهی نقاشی در گالری شلمان

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان در ستایش طبیعت و به کیوریتوری اکرم پیله چیان روز آدینه (سوم خرداد ماه) در گالری شلمان افتتاح می گردد و تا هشتم خرداد ماه نیز ادامه دارد.

آثار صفورا استکی، افسانه عضدی نیا، اکرم پیله چیان، مهدیار شیرقاضی، زهرا دروگر، یاسمن اخوی زاده، مهشید زحمتکش، الهام شیران، هانیه شیخ احمدی، سوده شیدا، علیرضا علیزاده، زهرا واحدی، نسیبه صادق نژاد، علی فلاح، آمنه گلی خطیر، فریده محمدی، مریم محمد علیپور، اکرم بهجت، مرجان مرشدزاده، عسل همتیان، فاطمه مهدیزاده صابر، فاطمه رسا و اصغر کفشچیان مقدم در این نمایشگاه ارائه شده است.

گالری شلمان در میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه از ساعت 16 تا 20 فراهم است. گالری روزهای پنجشنبه تعطیل است.

ری سایکل بین در گالری ویستا

نمایشگاه انفرادی مریم کوهستانی با عنوان ری سایکل بین در روزهای پنجشنبه و آدینه (دوم و سوم خرداد ماه) در گالری ویستا برگزار می گردد.

کوهستانی، هنرمند مجسمه ساز درباره این نمایشگاه به مجله تخصصی کامپیوتر شرح داده است که اشیای یادگاری که از نمایشگاه قبلی ری سایکل بین باقی ماندند، قرار است در نمایشگاه دوم در تاریخ دوم و سوم خردادماه با فرمتی جدید به نمایش گذاشته شوند. این بار از مخاطبان خواسته ام که یادگاری های من را با خودشان ببرند و در ازای آن هیچ پولی هم پرداخت ننمایند؛ اما باید در ازای هر چیزی برمی دارند، یک یادگاری از خودشان را به جا بگذارند. این یادگاری می تواند هر چیزی باشد، اما مخاطب باید اطلاعات شیء را که می دهد را نیز در اختیار ما بگذارند. در واقع آن شیء باید حتماً دارای شناسنامه و حافظه باشد.

این هنرمند مجسمه ساز یادآور می گردد: تصویر و نام این اشیا، نام کسی که شیء را داده و اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشته است نیز در یک کتابچه چاپ می گردد. همچنین در کتاب دیگری آدرس ایمیل، فیس بوک و در صورت تمایل شماره تماس کسانی که در این نمایشگاه شرکت نموده اند نیز ثبت خواهد شد که بتوانیم در آینده با آنها در ارتباط باشیم.

کوهستانی درباره سرنوشت این یادگاری ها می گوید: این اشیا، 15 خرداد ماه در کشور فرانسه نمایش گذاشته خواهد شد. در آنجا نیز مخاطبان اشیای یادگاری خودشان را با اشیای یادگاری مردم ایران جابه جا می نمایند و آنها نیز خاطرات و اسناد خودشان را در اختیار ما می گذارند. سپس یادگاری های کشور فرانسه به آلمان خواهد رفت و بار دیگر این فرآیند تکرار می گردد. اگر بتوانیم یک اسپانسر پیدا کنیم این فرآیند باز هم ادامه پیدا خواهد نمود و می تواند در کل دنیا تکرار گردد تا شاید روزی کسی یادگاری که در این نمایشگاه به جا گذاشته، بار دیگر به دستش برسد.

نمایشگاه گروهی خرمشهر +30 در گالری فرمانفرما

نمایشگاه گروهی عکس و چیدمان خرمشهر +30 به کیریتوری فریدون فربود، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، از 27 اردیبهشت تا 10 خرداد ماه در گالری فرمانفرما برگزار می گردد.

آثار هنرمندانی همچون پیمان ابدالی، سعیده افروخته، آرمین امیریان، بهروز بادروج، رودابه باقری نژاد، ساسان توکلی فارسانی، محسن راستانی، امید شلمانی، احسان ضیایی، جاسم غضبانپور، محمد فرنود، بهرام محمدی فر، مهدی مقیم نژاد در این نمایشگاه ارائه شده است.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه خرمشهر +30 روز آدینه (27 اردیبهشت) ساعت 16 تا 20 برگزار می گردد.

همچنین ساعت بازدید از این نمایشگاه هر روز (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت 12 الی 20 و آدینه ها 16 الی 20 اعلام شده است.

نمایشگاه نقاشی در گالری اثر

نمایشگاه انفرادی نقاشی جواد مدرسی با عنوان ناسازه 2، از روز آدینه (27 اردیبهشت ماه) در گالری اثر افتتاح شد و تا 31 خرداد ماه ادامه دارد.

ساعات بازدید از این نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه 11 تا 20 و آدینه 16 تا 20 فراهم است. گالری شنبه ها تعطیل است.

گالری اثر در خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، شماره 16 واقع شده است.

نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و عکس در گالری شیرین

نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و عکس با عنوان نئواکسپرسیونیسم در هنر معاصر ایران تا 22 خرداد در گالری شیرین برپاست.

این مجموعه توسط فرناز محمدی گردآوری شده است.

گالری شیرین در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه 13، شماره 5 واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه ها از ساعت 11 تا 19 اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل است.

حماسه آفرینان شاهنامه در گالری پل

نمایشگاه انفرادی نقاشی فاطمه پشنگ پور با عنوان حماسه آفرینان شاهنامه روز آدینه (27 اردیبهشت ماه) در گالری پل افتتاح می گردد و تا سوم خرداد ماه نیز ادامه دارد.

گالری پل در سید خندان، خیابان کابلی (دبستان)، کوچه فردوسی، پلاک 34، طبقه همکف واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت 16 تا 20 اعلام شده است. افتتاحیه نمایشگاه حماسه آفرینان شاهنامه نیز از ساعت 17 تا 21 برگزار می گردد. گالری پل شنبه ها تعطیل است.

نمایشگاه نقاشی در گالری طراحان آزاد

نمایشگاه انفرادی نقاشی بابک کبود با عنوان گرد قبران روز آدینه (27 اردیبهشت ماه) در گالری طراحان آزاد برگزار می گردد و تا هفتم خرداد ماه نیز ادامه دارد.

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است. گالری پنج شنبه ها تعطیل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 143

به "پیشنهادهایی برای گالری گردی در رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهادهایی برای گالری گردی در رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید