کشتی کیانشهر خانه و کاشانه ندارد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، کشتی گیران محله کیانشهر در مکان های نامناسب تمرین می نمایند و با وجود علاقه مندان فراوان به این رشته ورزشی، این محله هنوز خانه کشتی ندارد.

کشتی کیانشهر خانه و کاشانه ندارد

جهت دریافت خدمات آلاچیق در حیاط منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

مجله تخصصی کامپیوتر/ سارا جعفرزاده: محله کیانشهر از قدیم الایام مهد پرورش استعدادهای ورزشی از جمله کشتی بوده و تا کنون هم چهره های کشتی گیر زیادی از جمله هادی سعادتی از این محله به تشک های بین المللی کشتی رسیده اند. اما این روزها امکانات نامناسب ورزش کشتی در این محله، هم قد و قواره اهداف استعدادهای کشتی نیست و تمرین در سالن های چند منظوره و نامناسب باعث دلسردی استعدادهای نوجوان و جوان این رشته ورزشی پرطرفدار شده است.سالن مناسب نداریم چه برسد خانه کشتی.

هر ورزشی باید در فضای مناسب و با ملزومات خاص انجام گردد و این درحالی است که با توجه به اینکه در محله کیانشهر ورزش کشتی هواداران بسیاری در میان نوجوانان و نونهالان دارد، اما همچنان این محله امکانات لازم برای این ورزش را ندارد. نورالدین باقرفام دبیر شورایاری محله کیانشهر جنوبی در این باره می گوید: تعداد زیادی از نوجوانان و نونهالان علاقه مند به ورزش کشتی درمحله کیانشهر خواهان ایجاد خانه کشتی هستند، این افراد به خاطر علاقه ای که به ورزش کشتی دارند، تن به هر سختی می دهند و در شرایطی این ورزش را دنبال می نمایند که درخور یک ورزشکار نیست. این در حالی است که در بعضی از محله ها که تعداد ورزشکاران کشتی محدود است اما خانه کشتی مجزا دارند و هر ورزشکار می تواند در شرایط مناسب و مطلوب تمرین کند. ما در محله کیان شهر سالن مناسب کشتی نداریم چه برسد به خانه کشتی.

امکانات در شان استعدادهای ورزشی نیست

شاید در نگاه اول ورزش کشتی ملزومات خاصی احتیاج نداشته باشد اما بر کسی پوشیده نیست که برای رسیدن به هر هدفی باید به یک سری از امکانات دسترسی داشت. ولی فلاح یکی از کشتی گیران قدیمی این محله است و این روزها سکان مربیگری کشتی محله را برعهده دارد و درباره شرایط نامناسب تمرین کشتی گیران می گوید: در محله کیانشهر مکانی به عنوان سالن ویژه کشتی وجود ندارد و شما هرگز نمی توانید به عنوان یک کشتی گیر سالنی را بیابید که مجهز به تشک مناسب کشتی باشد .حتی دستگاه های بدنسازی در این سالن ها برای گرم کردن و آماده شدن ورزشکار موجود نیست و رختکنی تعبیه نشده که بتوان در آنجا لباس تعویض کرد. در حال حاضر دو سالن در محله کیانشهر وجود دارد یکی سالن قدس که متعلق به آموزش و پرورش است و با هزاران تقاضا یک اتاق 50 متری در اختیار ورزشکاران قرار داده اند که به غیر از یک تشک نامناسب هیچ امکانات دیگری ندارد و دیگری سالن آزادگان که یک فضای چند منظوره است و ورزشکاران مجبورند با جابه جایی تشک های متحرک به تمرین ادامه دهند که مسائل خاص خود را دارد و این امکانات در شان یک ورزشکار نیست.

آسیب بدنی در کمین کشتی گیران

تصور کنید نوجوانانی را که با آرزوی قهرمانی در رشته کشتی وارد میدان می شوند به جای موفقیت روزافزون در این رشته، به دلیل امکانات نامناسب مصدوم می شوند.

محمد نادری یکی از نوجوانانی است که به تازگی کشتی را آغاز نموده است. او تمرین در سالن های نامناسب را دلیل عدم پیشرفت در این رشته می داند و می گوید: از روزی که آغاز به کشتی دریافت کردم 2 بار از ناحیه پا آسیب دیده ام. من در سالن قدس در یک فضای کوچک تمرین می کنم و همزمان سه کشتی گیر دیگر که در مجموع 6 نفر می شوند با من در حال تمرین هستند که به دلیل تحرکات زیاد ناخودآگاه با یکدیگر برخورد می کنیم و تعادلمان از دست می رود و همین موضوع باعث صدمه دیدگی می گردد. نادری می افزاید: یک سالن کوچک 50 متری برای کشتی دریافت 2 حریف در نظر گرفته شده نه 6 حریف، به نظر من در این شرایط تمرین نکردن بهتر از مصدومیتی است که امکان دارد قابل جبران نباشد. بارها خواسته ام به مناطقی که خانه کشتی دارند بروم و آنجا تمرین کنم اما بعد مسافت اجازه این کار را نمی دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 638

به "کشتی کیانشهر خانه و کاشانه ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی کیانشهر خانه و کاشانه ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید