گیتی پسند به دنبال دومین قهرمانی خود و چهارمین قهرمانی ایرانی ها در آسیا، غیبت رکورددار قهرمانی مسابقات

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مسابقات جام باشگاه های فوتسال آسیا در حالی از فردا (پنجشنبه) شروع می گردد که ایران پرافتخارترین کشور این رقابت هاست.

گیتی پسند به دنبال دومین قهرمانی خود و چهارمین قهرمانی ایرانی ها در آسیا، غیبت رکورددار قهرمانی مسابقات

با تورهای مالزی سنگاپور از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پویا، رقابت های فوتسال قهرمانی باشگاه های آسیا از روز 29 تیر ماه در شهر هوشی مینه ویتنام با حضور 14 تیم شروع می گردد و گیتی پسند اصفهان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر، نماینده ایران در این مسابقات خواهد بود. این تیم پیش تر در دو فینال این مسابقات بازی نموده است که یک پیروزی و یک شکست در ملاقات پایانی رقابت ها را در کارنامه دارد.

ناگویا اوشنز ژاپن که در رقابت های سال جاری غایب است، با سه قهرمانی و سه مقام سومی، پرافتخارترین تیم این تورنمنت به حساب می آید، اما فوتسال ایران با سه قهرمانی، دو نایب قهرمانی و یک عنوان سومی، بهترین کشور در رقابت های باشگاه های آسیاست. گیتی پسند می تواند با قهرمانی در مسابقات پیش رو، علاوه بر بهبود این رکورد، تهدیدی برای رکورد ناگویا (غایب بزرگ این مسابقات) در دوره های بعد نیز محسوب گردد.

در این دوره از مسابقات، بازیکنان ایرانی زیادی در سایر تیم ها توپ می زنند. حسین طیبی در تای سون نام ویتنام، فرهاد توکلی و قدرت بهادری برای نفت عراق، علی عابدین برای واموس اندونزی، ایمان احمدی و عماد محمدی برای ارم قرقیزستان، محمد طاهری برای الریان قطر، امین نصرالله زاده برای دی سی اینوست تاجیکستان، پیمان حفیظی برای شنژن چین و بهروز جعفری برای بانک بیروت لبنان به میدان خواهند رفت. همچنین رضا فلاح راهنمایی تیم واموس اندونزی و حسین افضلی راهنمایی دی سی اینوست تاجیکستان را بر عهده خواهند داشت.

اکنون نگاهی به دوره های گذشته جام باشگاه های آسیا خواهیم داشت:

اسفند 84، مسابقات آزمایشی جام باشگاه های آسیا به پیشنهاد ایران و با حضور شش تیم برگزار گردید. در این بازی ها، شن سای ساوه، میزبان رقابت ها به همراه آرادوس ازبکستان به فینال رسیدند که نماینده کشورمان با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید و قهرمان این بازی ها شد. نمایندگان ژاپن و تایلند هم به رده های سوم و چهارم دست یافتند. هرچند چهار سال بعد، مسابقات باشگاه های آسیا از سال 2010 به طور رسمی شروع به کار کرد.

2010 اصفهان - قهرمان: فولاد ماهان ایران

نخستین دوره رسمی مسابقات جام باشگاه های آسیا به میزبانی اصفهان با پیروزیت نماینده کشورمان همراه بود. در این مسابقات که با شرکت 9 تیم برگزار گردید، تیم فولاد ماهان اصفهان به مقام قهرمانی این رقابت ها رسید. فولاد در نیمه نهایی با شکست تای پورت تایلند به فینال رسید و در بازی پایانی، با نتیجه 5 بر 2 از سد السد قطر گذشت تا نخستین قهرمان رسمی این مسابقات از ایران باشد. ناگویا اوشنز ژاپن هم با پیروزی 7 بر 6 در ضربات پنالتی، نماینده تایلند را شکست داد و به مقام سومی بازی ها رسید.

ستارگانی چون وحید شمسایی، جواد اصغری مقدم و محمد طاهری نقش زیادی در قهرمانی فولاد ماهان ایفا کردند. آقای گل فوتسال دنیا با به ثمر رساندن 17 گل، آقای گلی این مسابقات را هم به خود اختصاص داد و به عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها نیز انتخاب شد. فولاد ماهان هم جایزه بازی جوانمردانه را از آن خود کرد.

2011 دوحه - قهرمان: ناگویا اوشنز ژاپن

تیم شهید منصوری قرچک، نماینده کشورمان در دومین دوره رسمی مسابقات بود. این تیم در مرحله نیمه نهایی پس از تساوی مقابل الریان قطر میزبان بازی ها که محمد طاهری و اصغر حسن زاده را در ترکیب داشت، در ضربات پنالتی مقابل همتای قطری خود پیروز شد و به فینال رسید. شهید منصوری در ملاقات پایانی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب ناگویا شد. این در حالی بود که منصوری در نیمه نخست با دو گل پیش افتاده بود، اما در نهایت با دریافت سه گل، جام را به ناگویا تقدیم کرد.

الصداقه لبنان در ملاقات رده بندی در ضربات پنالتی مقابل الریان با نتیجه 8 بر 7 پیروز شد و به مقام سوم آسیا رسید. اصغر حسن زاده از الریان با 10 گل زده، آقای گل و محمد کشاورز از شهید منصوری به عنوان بهترین بازیکن این مسابقات انتخاب شدند.

2012 کویت - قهرمان: گیتی پسند ایران

هشت تیم حاضر در این رقابت ها به میزبانی تیم یرموک کویت در حالی به مصاف هم رفتند که گیتی پسند پس از یک قهرمانی پر حرف و حدیث، پا به این مسابقات گذاشت. اثبات تبانی تیم های گیتی پسند و پرسپولیس در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، باعث شد قهرمانی از این تیم پس گرفته گردد، اما فدراسیون فوتبال، گیتی پسند را به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا معرفی کرد.

شاگردان علیرضا افضل در این دوره، ناگویای ژاپن، مدافع عنوان قهرمانى را در نیمه نهایی کنار زدند و با شکست 2 بر یک آرادوس ازبکستان، به مقام قهرمانی این پیکارها دست یافتند. تیم ژاپنی هم به مقام سوم بازی ها دست یافت. احمد اسماعیل پور با به ثمر رساندن 9 گل، آقای گل بازی ها شد و محمد کشاورز برای دومین بار پیاپی به عنوان بهترین بازیکن مسابقات برگزیده شد.

2013 ژاپن - قهرمان: چونبوری تایلند

تیم فوتسال گیتی پسند پس از قهرمانی آسیا در سال 2012، دوباره قهرمان لیگ برتر شد و به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا در این مسابقات شرکت کرد. گیتی پسند دوباره با شکست ناگویا اوشنز در نیمه نهایی، حریف چونبوری در بازی فینال شد. تیم اصفهانی که این بار رضا لک را به عنوان سرمربی در تیم خود می دید، در حالی که تا اواخر بازی با تک گل حسین طیبی از حریف خود پیش بود، گل مساوی را دریافت کرد تا بازی به پنالتی برسد. این تیم در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر یک مغلوب شد تا نتواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

ناگویای میزبان هم با پیروزی مقابل شنژن چین در ضربات پنالتی، به مقام سومی این رقابت ها رسید.

2014 چین - قهرمان: ناگویا اوشنز ژاپن

دبیری تبریز پس از قهرمانی در لیگ برتر سال 92 در نخستین حضور خود در رقابت های آسیایی به میدان رفت. این تیم پس از شکست 6 بر 2 مقابل ناگویا اوشنز ژاپن، نخستین تیم ایرانی بود که از رسیدن به فینال بازی ها بازماند. شاگردان حسین شمس در ملاقات رده بندی به مصاف شنژن چین رفتند که پس از تساوی 5-5، در ضیافت پنالتی ها با نتیجه 7 بر 6 پیروز شدند تا رده سوم را از آنِ خود نمایند.

ناگویا ژاپن با پیروزی 5 بر 4 مقابل چونبوری تایلند، جام قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص داد تا نخستین تیمی باشد که برای دومین بار به قهرمانی این بازی ها می رسد.

2015 اصفهان - قهرمان: تأسیسات دریایی ایران

تیم پرستاره تأسیسات دریایی با بازیکنانی چون وحید شمسایی، محمد کشاورز، علی اصغر حسن زاده، قدرت بهادری و محمدرضا سنگ سفیدی در این مسابقات شرکت کرد و با توجه به اینکه میزبانی مسابقات را بر عهده داشت، بخت نخست قهرمانی به شمار می رفت. شاگردان شمسایی پس از حذف نفت عراق در نیمه نهایی، در ملاقاتی جذاب و در سالن مملو از جمعیت 25 آبان، با نتیجه 5 بر 4 مقابل القادسیه کویت به پیروزی رسیدند و جام را در ایران نگه داشتند.

تیم تای سون نام ویتنام با شکست 7 بر 3 نفت الوسط عراق، سوم این مسابقات شد.

2016 بانکوک تایلند - قهرمان: ناگویا اوشنز ژاپن

این دوره از مسابقات، بدترین حضور نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا بود. تأسیسات دریایی پس از حضوری مقتدر در گروه B، در مرحله دوم به مصاف ناگویای ژاپن رفت که این ملاقات، پایانی بر رویای دومین قهرمانی تأسیسات بود. شاگردان شمسایی پس از تساوی 2 - 2 در وقت قانونی، در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و از رسیدن به نیمه نهایی مسابقات بازماند.

تأسیسات سال گذشته علاوه بر ناکامی در آسیا، در جام باشگاه های دنیا هم عملکرد ناپیروزی داشت. این تیم با تحمل دو شکست مقابل بارسلونا و کارلوس باربوسا و یک تساوی مقابل دینامو مسکو، رده پایانی را در جمع هشت تیم حاضر در مسابقات کسب کرد.

ناگویا اوشنز ژاپن در ملاقات فینال این رقابت ها پس از تساوی 4 - 4 برابر نفت الوسط عراق، پیروز شد این تیم را با نتیجه 2 بر یک در ضربات پنالتی شکست دهد و برای سومین بار، قهرمان رقابت های آسیایی گردد.

چونبوری تایلند نیز با نتیجه 6 بر یک دیبا الحسین امارات را شکست داد و به عنوان سومی رسید.

برنامه رقابت های جام باشگاه های آسیا 2017 ویتنام به توضیح زیر است:

گروه A: تای سون نام (ویتنام)، الظفره (امارات)، ویک وایپرز (استرالیا) و ارم (قرقیزستان)

گروه B: نفت الوسط (عراق)، الریان (قطر)، واموس (اندونزی) و دیسی اینوست (تاجیکستان)

گروه C: شورایکا اوزاکا (ژاپن)، گیتی پسند (ایران) و شنژن (چین)

گروه D: چونبوری (تایلند)، المالیک (ازبکستان) و بانک بیروت (لبنان)

گروه A :

پنجشنبه - 29 تیر

الظفره - ویک وایپرز (ساعت 16:30)

تای سون نام - ارم (ساعت 19)

شنبه - 31 تیر

ارم - الظفره (ساعت 16:30)

ویک وایپرز - تای سون نام (ساعت 19)

دوشنبه - 2 مرداد

ویک وایپرز - ارم (ساعت 16:30)

تای سون نام - الظفره (ساعت 19)

گروه B:

آدینه - 30 تیر

الریان - واموس (ساعت 16:30)

نفت الوسط - دیسی اینوست (ساعت 19)

یکشنبه - 1 مرداد

دیسی اینوست - الریان (ساعت 16:30)

واموس - نفت الوسط (ساعت 19)

سه شنبه - 3 مرداد

واموس - دیسی اینوست (ساعت 16:30)

نفت الوسط - الریان (ساعت 19)

گروه C:

پنجشنبه - 29 تیر

شنژن - شورایکا اوزاکا (ساعت 14)

شنبه - 31 تیر

گیتی پسند - شنژن (ساعت 14)

دوشنبه - 2 مرداد

شورایکا اوزاکا - گیتی پسند (ساعت 14)

گروه D:

آدینه - 30 تیر

بانک بیروت - چونبوری (ساعت 14)

یکشنبه - 1 مرداد

المالیک- بانک بیروت (ساعت 14)

سه شنبه - 3 مرداد

چونبوری بلو وی - المالیک (ساعت 14)

مرحله یک چهارم نهایی

پنجشنبه - 5 مرداد

1: تیم اول گروه D - تیم دوم گروه C (ساعت 12)

2: تیم اول گروه C - تیم دوم گروه D (ساعت 14:30)

3: تیم اول گروه B - تیم دوم گروه A (ساعت 17)

4: تیم اول گروه A - تیم دوم گروه B (ساعت 19:30)

نیمه نهایی

آدینه - 6 مرداد

برنده یک چهارم نهایی یک - برنده یک چهارم نهایی 3 (ساعت 16)

برنده یک چهارم نهایی 2 - برنده یک چهارم نهایی 4 (ساعت 19)

رده بندی

یکشنبه - 8 مرداد

بازنده نیمه نهایی یک - بازنده نیمه نهایی 2 (ساعت 16)

فینال

یکشنبه - 8 مرداد

برنده نیمه نهایی یک - برنده نیمه نهایی 2 (ساعت 19)

زمان بازی ها به وقت تهران است.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 614

به "گیتی پسند به دنبال دومین قهرمانی خود و چهارمین قهرمانی ایرانی ها در آسیا، غیبت رکورددار قهرمانی مسابقات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیتی پسند به دنبال دومین قهرمانی خود و چهارمین قهرمانی ایرانی ها در آسیا، غیبت رکورددار قهرمانی مسابقات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید