8 نکته از هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، هفته پانزدهم بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران هم برگزار گردید تا نیم فصل اول این دوره از رقابت ها با یک بازی کمتر که روز آدینه هفته جاری برگزار می گردد به خاتمه برسد.

8 نکته از هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش خبرنگاران از فارس، هفته پانزدهم لیگ برتر در روزهای 25 و 26 بهمن برگزار گردید که نکته قابل توجه در این هفته رسیدن پرسپولیس به یک قدمی صدر بود.

نکته اول: نفت مسجدسلیمان یک - 2 آلومینیوم اراک؛ تصمیم جنجالی داور

در اقدامی قابل توجه داور این مسابقه ابتدا گل آلومینیوم را با نظر یاری داورش آفساید اعلام می نماید اما بعد از جنجال های داخل زمین اعلام به تایید گل می نماید.

این موضوع اعتراض شدید مجتبی حسینی سرمربی نفت مسجد سلیمان را داشت. او مربی است که خیلی کم پیش می آید بابت مسائل داوری نقد تندی داشته باشد اما بعد از این بازی حسابی به داور این بازی تاخت و حتی اعلان کرد که این داور نسبت به او کینه دارد! نکته دوم اینکه رسول خطیبی همچنان مدتی است نه در نشست های خبری قبل و نه بعد از بازی ها حضور پیدا می نماید و سازمان لیگ هم به نظر نمی خواهد نسبت به این بی تفاوتی به اهالی رسانه واکنشی نشان دهد.

نکته دوم: ماشین سازی تبریز 1 - 0 صنعت نفت آبادان ؛ خاتمه طلسم شکست

تیم ماشین سازی تنها تیم در لیگ بود که نتوانسته بود حتی یک بازی هم ببرد اما بالاخره بعد از هفته ها تلاش شاگردان اخباری مزد بازی های خوب خود را در آخرین بازی نیم فصل دریافتد و توانست طلسم نبردنهایش را مقابل نفت آبادان که چهره مدعی نشان داده بشکند.

حالا باید دید مسئولان تیم تبریزی برای نیم فصل دوم قصدی برای تقویت تیم خود دارند یا خیر. نکته قابل توجه دیگر این بازی دریافت تست کرونا از بازیکنان آبادانی یک ساعت قبل از بازی بوده که در نوع خودش عجیب است و حتی مطلق زاده بازیکن آبادانی به دلیل مشکوک بودن به کرونا از فهرست این بازی کنار گذاشته می گردد.

نکته سوم: نساجی مازندران یک - 2 گل گهرسیرجان؛ باز هم باخت جلالی و شادی مسئله دار منشا

تیم نساجی به بهانه شوک وارد کردن و تغییر شرایط فاضلی جوان را برکنار کرد و مجید جلالی با تجربه را جایگزین این مربی کرد اما این تیم مازنی با جلالی 4 باخت نصیبش شده تا شرایطش بیش از گذشته بغرنج گردد.

نکته دیگر این بازی شادی بعد از گل منشا بود که همراه با حرکت غیر اخلاقی بود و همین موضوع باعث شد تا کمیته انضباطی هم این بازیکن را تا اطلاع ثانوی محروم اعلام کند و منشا بازی حساس تیمش مقابل پرسپولیس را از دست بدهد.

در این بازی امیر قلعه نویی هم کنار زمین بابت پنالتی اعلام شده به سوی نساجی چنان گردوخاکی به راه انداخت که نحوه اعتراض او سوژه عکاسان شد.

سرمربی گل گهر هم مدتی است در نشست های خبری قبل و بعد از بازی شرکت نمی نماید و به طرز عجیبی دستیار جویای نامش را در نشست ها مقابل خبرنگاران قرار می دهد و معلوم نیست چرا برای سازمان لیگ مهم نیست که چرا امثال قلعه نویی برای اهالی رسانه ارزشی قائل نمی شوند و در نشست ها حضور پیدا نمی نمایند.

نکته چهارم: فولاد 2 - صفر شهر خودرو ؛ تیم مشهدی غرق در حواشی مالکیت

برای جواد نکونام پیروزی مقابل شهرخودرو اهمیت زیادی داشت که به این مهم رسید اما در سوی دیگر میدان شاگردان مهدی رحمتی که این روزها اسیر مسائل مالک خود هستند نتوانستند با تمرکز مقابل تیم خوزستانی قرار گیرند. مهدی رحمتی بعد از این بازی حسابی از شرایط گلایه کرد. او که این روزها به دلیل نامعین بودن مالکیت تیم حسابی سرگرم رتق و فتق شاگردانش است در صحبت هایش تا توانست به یک مربی خاص بابت تلاشهایش برای جذب یکی دو تن از بازیکنانش برای نیم فصل دوم تاخت.

نکته پنجم:سپاهان 2 - صفر استقلال؛ قهر فکری و طغیان اعتراض در فضای مجازی

حساس ترین بازی فصل را استقلال در شرایطی به سپاهانی ها باخت که این تیم در این بازی به هیچ وجه شمایل تیم مدعی را نداشت.

بازیکنان این تیم ضعف های زیادی از خود نشان دادند و در انتها بازی هم محمود فکری در نشست خبری سوال یک خبرنگار را در مورد تغییرات تاکتیکی و سیستمی تاب نیاورد و به حالت قهر نشست را ترک کرد تا بدترین یادگار را از رفتارهایش به جا بگذارد.

استقلال با این باخت علاوه بر از دست دادن صدرنشینی قهرمانی نیم فصل را هم از دست داد و درحالی که تا هفته ها صدرنشین بود باعث گردد در فضای مجازی یک عده ای که همیشه آماده حمله به کادرفنی آبی پوشان هستند دست به کار شوند و با هشتگ های اخراج فکری بر مدیریت باشگاه فشار وارد نمایند.

البته مدیریت باشگاه استقلال هم نشان داده در حمایت از کادرفنی خود خیلی ثابت قدم نیست و شاید بعضی از این مدیران بدشان هم نیاید تغییراتی در کادرفنی بدهند و در این زمینه تلاش های پنهانی هم می نمایند.

نکته ششم: سایپا یک - 2 تراکتور ؛ هدیه تولد دلپذیر برای اخباری

سایپا در خانه باخت تا ابراهیم صادقی برای ترمیم شرایط تیمش فکر اساسی کند. در روزی که مسعود شجاعی به خودش بازی نداد و از روی نیمکت بازی یارانش را تماشا کرد و همچنین اشکان دژاگه هم به ترکیب بازگشت، تیم تبریزی 3 امتیاز گرفت تا کمی شرایطش التیام پیدا کند.

این روزها طرفداران تراکتور هم از شرایط تیمشان راضی نیستند و معین نبودن شرایط سرمربیگری در این تیم حسابی صدای آنها در آورده است. در این بازی اخباری که از ناحیه بینی در بازی های گذشته با شکستگی روبرو شده بود باز هم دچار آسیب شد اما تا انتهای بازی درون دروازه ایستاد و در نهایت با یک برد دلچسب در رختکن تولدش را جشن گرفت.

نکته هفتم: مس رفسنجان 3 - یک ذوب آهن؛ تیم اصفهانی هر روز غرق تر از دیروز

بار کج ذوب آهن که از ابتدای فصل خود را نشان داد همچنان کج می رود و این تیم روز گذشته هم نتوانست خودش نشان دهد و یک شکست سنگین را تجربه کرد. ذوب آهن که هنوز تکلیف کادرفنی خود را نمی داند با چرچیچ هم پیروز به تغییر شرایط نشد و در عوض شاگردان ربیعی در آن چمن مصنوعی مشکل توانستند 3 امتیاز بگیرند.

نکته هشتم: پرسپولیس یک - صفر پیکان؛ شکوفایی یک کاپیتان در آستانه بازنشستگی

مهدی تارتار که برای این بازی عزادار از دست دادن مادر همسرش بود، روی اوت های بلند نادر محمدی حساب ویژه ای باز نموده بود و البته در چند نوبت هم تلاش های این بازیکن برای پرسپولیس دردسرساز شد اما تارتار اسیر تجربه سرخپوشان شد و درحالی که موقعیت های گل خوبی هم نصیب تیمش شد نتوانست از پس کاپیتانی به نام سید جلال حسینی و بازیکنی که این روزها در اوج تجربه و شکوفایی بازی می نماید یعنی احمد نوراللهی برآید.

یحیی گل محمدی که تیمش دیروز خیلی بازی چشم نوازی انجام نداد 3 امتیاز این بازی را مدیون این دو مهره کلیدی است.

پرسپولیس با این برد فقط یک قدم تا قهرمانی دوباره در نیم فصل فاصله دارد. البته اگر شرایط اقتصادی باعث نگردد تا اردوگاه سرخ بهم بریزد. روز گذشته بعد از مدتها بازیکنان پرسپولیس بالاخره به صدا در آمدند و از پرداختی های نامطلوب خود سخن به زبان آوردند.

یکی از نکات دیگر عجیب در ترکیب پرسپولیس نیمکت نشینی مهدی عبدی است. البته مربیان این تیم معتقدند یک بحث کاملا فنی و تاکتیکی است اما سوالی که پیش می آید این است که چه مسئله تاکتیکی باعث شده پرسپولیس تنها مهره کارآمد تهاجمی خود را نیمکت نشین کند؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1381

به "8 نکته از هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 نکته از هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید