آشنایی با انواع روش های چاپ پوسترهای تبلیغاتی

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به نقل از سایت خبرگزاری فارس: در طی چند سال اخیر صنعت چاپ اهمیت ویژه ای در بازاریابی و تبلیغات پیدا نموده است و از روش های مختلفی برای چاپ پوسترهای تبلیغاتی استفاده می گردد. روش های چاپ در تبلیغات به ابزاری نوین جهت انتقال پیغام شرکت های تجاری به مخاطبان تبدیل شده است. با استفاده از روش های خلاقانه چاپ به خوبی می توان مخاطبان را تحت تأثیر قرارداد و آن ها را به انجام هدف موردنظر تشویق نمود؛ بنابراین نمی توان چاپ را از تبلیغات جدا دانست و افرادی که در حوزه تبلیغات فعالیت دارند احتیاج است که با جدیدترین انواع روش های چاپ پوستر تبلیغاتی آشنا شوند.

آشنایی با انواع روش های چاپ پوسترهای تبلیغاتی

آشنایی با انواع روش های چاپ پوسترهای تبلیغاتی

ارتباط صنعت چاپ و تبلیغات

امروزه فضای دیجیتال بسیار توسعه یافته است و بیشتر تبلیغات به صورت آنلاین انجام می گردد. البته همچنان تبلیغات بنری و چاپی نیز جایگاه ویژه ای دارد و در توسعه کسب وکارهای مختلفی مورداستفاده قرار می گیرد. سفارشاتی مانند طراحی کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ، تراکت، سربرگ، پوستر و ... نشان می دهد که صنعت چاپ در تبلیغات نقشی مهم و تعیین کننده دارد. هر یک از روش های تبلیغاتی ذکر شده دارای اهمیت و کاربرد خاصی هستند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

· چاپ سربرگ اختصاصی به منظور درج اطلاعات تجاری شرکت ها و مؤسسات

· چاپ کاتالوگ جهت معرفی سریع و آسان خدمات و محصولات شرکت ها

· چاپ بروشور برای معرفی محصولات و خدمات شرکت ها به همراه توضیحات تکمیلی

· چاپ کارت ویزیت در راستای معرفی اشخاص و کسب وکار آن ها و خدماتی که ارائه می دهند.

پوستر چیست؟

پیش از آنکه به آنالیز انواع روش های چاپ پوستر تبلیغاتی بپردازیم بهتر است که با مفهوم پوستر بیشتر آشنا شویم. پوستر در واقع تبلیغی موقت با ایده ای خاص است که به منظور معرفی یک رویداد، محصول یا خدمات در معرض دید عموم قرار می دهند و در نقاط مختلف شهر نصب می کنند. پوسترها معمولاً متشکل از دو بخش متنی و گرافیکی هستند و طراحی آن ها به نحوی انجام می گردد که بسیار چشم نواز هستند و کاملاً نظر مخاطب را به خود جلب می کنند.

برای ساخت پوستر تبلیغاتی ابتدا باید هدف از طراحی پوستر تبلیغاتی را تعیین نمود و محتوا و طرحی خلاقانه متناسب با آن یافت که بتواند بیشترین تأثیرگذاری و بازدهی ممکن را داشته باشد. پوستر دارای انواع مختلفی است که از جمله آن ها می توان به پوستر آموزشی، تبلیغاتی، انگیزشی، رویدادی، مسافرتی، پژوهشی و ... اشاره کرد. پوسترهای تبلیغاتی یکی از پرکاربردترین هستند که به وسیله کسب وکارهای مختلف مورداستفاده قرار می گیرند.

چاپ پوستر تبلیغاتی

منظور از پوستر تبلیغاتی پوسترهایی است که به وسیله شرکت ها و برندهای مختلف در ابعادی متفاوت به منظور اهداف تبلیغاتی خاصی طراحی می شوند. این پوسترها می توانند موجب ایجاد انگیزه در مخاطب، تحریک احساسات مخاطب، درگیر نمودن مخاطب و حتی تغییر سبک زندگی اش گردد؛ بنابراین باید به برترین شکل ممکن و با استفاده از جدیدترین روش های چاپ تهیه گردد تا بتواند بینندگان را کاملاً تحت تأثیر قرار دهد و بی تفاوت از کنار آن عبور نکنند.

روش های بسیاری برای طراحی پوستر وجود دارد که هر یک کاربردها و مزایای خاصی دارند. در ادامه به مهم ترین روش های چاپ در تبلیغات می پردازیم.

چاپ پوستر تبلیغاتی

انواع روش های چاپ در تبلیغات

برای چاپ پوستر تبلیغاتی و ... در صنعت چاپ از روش های مختلفی استفاده می گردد که از جدیدترین روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

· چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یکی از روش های رایج چاپ در تبلیغات است که معمولاً برای پروژه هایی مانند بروشور، کارت ویزیت، کاتالوگ و ... در تیراژ پایین مورداستفاده قرار می گیرد. این روش با توجه هزینه مناسبی که نسبت به سایر روش های چاپ دارد بسیار ارزان است و عمدتاً بازاریان جهت چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت و ... از چاپ دیجیتال استفاده می کنند.

· چاپ افست

چاپ افست (https://irankohan.ir/category-offset-print) از روش های بسیار کاربردی است و معمولاً برای چاپ مواردی مانند کارت ویزیت، پوستر، بروشور، کتب نفیس، پاکت نامه و ... در تعداد بالا کاربرد دارد. در چاپ افست از تکنولوژی لیتوگرافی استفاده می گردد. ازاین رو تنها بخش های دارای تصویر مرکب را جذب می کنند و بر روی کاغذ چاپ می شوند. در تصاویر تمام رنگ که به وسیله چاپ افست چاپ می شوند کاغذ با 4 رنگ آبی، قرمز، سیاه و زرد مورد چاپ قرار می گیرد.

· چاپ فلکسو

از دیگر انواع روش های چاپ می توان به فلسکو یا فلسکوگرافی اشاره کرد که در این روش از صفحه ای منعطف به جنس ژلاتین یا الاستومر به عنوان کلیشه استفاده می کنند. چاپ فلسکو برای چاپ بر روی سطوحی مانند سطوح فلزی، پلاستیکی، آلومینیومی، انواع کاغذ و ... کاربرد دارد. بعلاوه برای چاپ بر روی روزنامه، کیسه های خرید و بسته بندی از این روش که سرعت بالایی نیز دارد استفاده می کنند.

· چاپ تامپو

چاپ تامپو به شکل غیرمستقیم و به یاری پدهای سیلیکونی انجام می گردد و باتوجه به قابلیت های منحصربه فردی که دارد دارای کاربردهای بسیاری است. به طوری که از آن برای چاپ محصولات بهداشتی، ظروف یکبار مصرف، هدایای تبلیغاتی، لوازم تحریر و ... استفاده می گردد. چاپ تامپو بسیار زیبا و ارزان است.

· چاپ سابلیمیشن

از دیگر روش هایی که در صنعت چاپ و تبلیغات برای چاپ طرح موردنظر بر روی سطوح مختلف مورداستفاده قرار می گیرد چاپ به روش سابلیمیشن است. چاپ سابلیمیشن دارای دوام و کیفیت بسیار بالایی است و می توان از آن برای چاپ بر روی سرامیک، پارچه، فلز و ... استفاده نمود.

· چاپ سیلک اسکرین

برای چاپ پوستر تبلیغاتی و ... نیز می توان از چاپ سیلک اسکرین استفاده نمود. این روش قابلیت چاپ بر روی هر نوع سطوحی را دارد، بدون آنکه جنس و شکل ظاهری سطح محدودیتی ایجاد کند. معمولاً این نوع، جهت چاپ بر روی شیشه، پارچه، سرامیک و ... استفاده می کنند.

· چاپ لیزری

چاپ یا حکاکی لیزری نیز یکی از روش های چاپ در تبلیغات و چاپ پوستر تبلیغاتی بوده که دارای دقت بسیار بالایی است. طرح هایی که به وسیله آن ایجاد می شوند هرگز پاک نخواهند شد و دارای کیفیت و ماندگاری خیلی بالایی است. به همین علت از آن برای چاپ بر روی سطوح مختلفی مثل سطوح سرامیکی، شیشه ای، پلاستیکی، هدایای چوبی، فلزی و ... استفاده می کنند.

کلام آخر

همان طور که اشاره شد پوسترها انواع مختلفی دارند و طراحی و چاپ آن ها با اهداف خاصی صورت می گیرد. پوسترهای تبلیغاتی راه ارتباطی کوچک اما قدرتمندی هستند که به موضوع مهمی اشاره دارند و می توانند تلنگری در احساسات مخاطبان و بینندگان ایجاد کنند. ازاین رو باید از برترین روش های چاپ پوسترهای تبلیغاتی بهره ببرید که کیفیت بالا و هزینه مناسبی داشته باشد. اگر می خواهید برای معرفی کسب وکار خود یک پوستر تبلیغاتی حرفه ای چاپ کنید ما به شما مجموعه ایران کهن را پیشنهاد می کنیم. جهت مشاهده نمونه کارهای این شرکت می توانید به وب سایت ایران کهن مراجعه کنید و با برقراری تماس با کارشناسان مجموعه از مشاوره های آن ها استفاده نمایید.

آدرس سایت منبع: چاپ کهن https://irankohan.ir

برای تماس با کارشناسان مجتمع چاپ ایران کهن میتوانید با این شماره ها تماس گرفته و با متقاضی مورد نظر از فهرست زیر ارتباط برقرار نمایید.

548890000-021 88344387-021

تهران خیابان مطهری، نرسیده به چهارراه سهروردی، کوچه سنندج، پلاک 6، مجتمع چاپ کهن

آدرس ایمیل: [email protected]

پاسخگویی تلفنی از ساعت 8:40 الی 21 میباشد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1926

به "آشنایی با انواع روش های چاپ پوسترهای تبلیغاتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با انواع روش های چاپ پوسترهای تبلیغاتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید