اخبار صنعت

ایران پول برنج هند را با روپیه های نفتی داد

خبرنگاران: ایندین اکسپرس با اشاره به شروع سازوکار پرداخت پول کالاهای صادراتی هند به ایران با پول نفتی که به روپیه در هند نگهداری می گردد توضیح داد این سازوکار به ویژه به نفع برنج باسماتی تمام شده است.

15 آذر 1398

آغاز عملیات پاکسازی سواحل برزیل از آلودگی نفتی

هزاران نفر از مردم برزیل در عملیات پاکسازی بزرگ برای زدودن آلودگی نفت و قیر از سواحل شمال شرقی این کشور شرکت کردند.

14 آذر 1398

برنامه هفته اول لیگ برترواترپلو، پرسپولیس به آب می زند

مرحله نخست بیست و نهمین دوره رقابت های لیگ برتر واترپلو کشور پنجشنبه و جمعه (16 و 17 آبان 1398) با حضور هشت تیم آغاز می شود.

8 آذر 1398

رسانه ها از وقوع انفجار در بغداد خبر دادند

فارس نوشت: شبکه المیادین لبنان شامگاه چهارشنبه از شنیده شدن صدای انفجار در پایتخت عراق اطلاع داد.

8 آذر 1398

انجام کشت روی پُشته برای حفظ مواد آلی خاک در خوزستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اهمیت کشت روی پُشته گفت: این نوع کشت که در طرح ملی گندم بنیان استفاده شده است، می تواند به حفظ مواد آلی خاک در خوزستان یاری کند.

2 آذر 1398

دنبال توسعه کسب وکارهای نوپا در ایران هستیم

معاون علمی رئیس جمهور در دیدار با وزیر هماهنگی مالی اندونزی گفت: کسب وکارهای نوپا در ایران با شیب فوق العاده بالایی در حال رشد هستند و به عنوان یکی از اولویتهای اصلی به دنبال توسعه آن و آماده همکاری در هر حوزه ای هستیم.

25 آبان 1398

ریاض: تلاش می کنیم سودان را از فهرست تحریم های آمریکا خارج کنیم

وزارت خارجه عربستان سعودی اظهار داشت در تلاش است تا آمریکا را متقاعد کند که سودان را از فهرست کشورهایی که از سوی واشنگتن به حمایت از تروریسم متهم شده اند، خارج کند.

20 آبان 1398

هزینه اجرا شده ما برای سقوط نکردن است

به گزارش خبرنگاران، مهدی تارتار چهارشنبه شب پس از تساوی تیمش در برابر شهر خودروی مشهد در نشست خبری خاتمه بازی اظهار کرد: یک بازی بی روح را دیدم ولی مالکیت توپ بیشتر در اختیار تیم حریف بود. به تیم شهر خودرو تبریک می گویم چرا که هیچ تیمی به اندازه آنها به...

9 آبان 1398

جزئیات نامه ایرلاین ها به رئیس جمهور ، چالش های شرکت های هواپیمایی ؛ 6 راه حل عبور از بحران

شرکت های هواپیمایی به تازگی نامه ای به رئیس جمهور نوشته و در آن نامه برخی از مسائل خود و نیز روش های پیشنهادی رفع این مسائل را مطرح کرده اند .

9 آبان 1398

ادعای مقام آمریکایی درباره حمله به تاسیسات نفتی سعودی: موشک از ایران شلیک شد

جاستین اماش نماینده مستقل کنونی در توئیتی نوشت: براساس قانون اساسی آمریکا، تصمیم گیری در باره شروع یک جنگ در حوزه اختیار کنگره است؛ نه رئیس جمهور و نه عربستان سعودی.

6 آبان 1398

عبور 20 درصد نفت دنیا از شاهرگی به اسم تنگه هرمز

تنگه هرمز مهمترین شاهراه ترانزیت دریایی نفت دنیا است به طوریکه حدود 20 درصد نفت خام دنیا برای فروش به کشور های خریدار، از این تنگه عبور می نماید.

5 آبان 1398

تمام توان خود را برای حمایت از تولید بکار گرفته ایم

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: تمام توان خود را برای حمایت از تولید بکار گرفته ایم.

4 آبان 1398

دلایل گرانی هزینه عبور از فضای کشور

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ایکائو تصریح می کند که درآمد حاصل از خدمات ناوبری هوایی به پروازهای عبوری باید از سوی کشورها صرف زیرساخت های هوانوردی و فرودگاهی شود و هیچ نگاه انتفاعی به آن نباشد.

4 آبان 1398

غیبت مکانی مقابل استقلال، دروازه بان جدید نفتی ها به ایفمارک می رود

سوشا مکانی، دروازه بان تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان نمی تواند مقابل استقلال به میدان برود.

2 آبان 1398

معمای داربست مرگ

تلخ بود و دردناک؛ خبر مرگ عمادکوچولو در استادیوم آزادی؛ آن هم در روزهایی که هنوز خبر تلخ خودسوزی سحر خدایاری و جنجال آن از ذهن ها پاک نشده است.

1 آبان 1398

پنتاگون تا 48 ساعت آینده گزارشی در خصوص حمله به آرامکو منتشر می نماید

پنتاگون از کوشش کارشناسان اطلاعاتی آمریکا و آنالیز شواهد موجود در زمینه حمله به تاسیسات آرامکو و اعلام مسئول این حمله اطلاع داد.

30 مهر 1398

تصویری از گفت وگوی کامبیز دیرباز با رهبر انقلاب

به مناسبت روز ملی سینما، تصویری از گفت وگوی کامبیز دیرباز با رهبر معظم انقلاب در تیرماه سال 89 برای نخستین بار منتشر شد.

26 مهر 1398

صادرات صنایع کوچک 40 درصد افزایش یافت

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: مطابق آمارهای سازمان توسعه تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران در پنج ماه نخست سال جاری بیش از یک میلیارد و 30 میلیون دلار صادرات غیرنفتی توسط واحدهای کوچک و متوسط (SME) صورت گرفته است که در مقایسه با مدت مشابه...

24 مهر 1398

بصیری: سفر ظریف به فرانسه حاکی از چراغ سبز غرب به ایران است

یک کارشناس روابط بین الملل معتقد است که خروجی سفرهای ظریف این پیغام را رساند که ایران تقریبا فشار اصلی تحریم ها را پشت سر گذاشته است و به یک نوع ثبات مالی و کنترل ارز دست پیدا نموده است .

23 مهر 1398

جدال جذاب ملی پوشان وزنه برداری برای رسیدن به بازی های آسیایی

وزنه برداران حاضر در اردوی تیم ملی در هفته لیگ برتر با یکدیگر رقابت دارند تا بتوانند در ترکیب تیم ملی برای بازی های آسیایی قرار گیرند.

22 مهر 1398
تعداد: (76)