آمریکایی ها برای پرداخت هزینه اینترنت یارانه می گیرند!

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، دیجیاتو نوشت: حدود 20 میلیون خانوار آمریکایی که توان پرداخت هزینه اینترنت را ندارند، در برنامه ای برای دریافت یارانه از دولت ثبت نام کرده اند.

آمریکایی ها برای پرداخت هزینه اینترنت یارانه می گیرند!

بیش از 20 میلیون خانوار آمریکایی حالا به عنوان بخشی از یک برنامه فدرال که برای کاهش شکاف دیجیتال ایجاد شده است، در پرداخت هزینه اینترنت خود از دولت یارانه دریافت می کنند. این آمار نشان دهنده فشار پرداخت هزینه اینترنت بر خانواده های کم درآمد است.

به گزارش CNN، دولت ایالات متحده آمریکا از طریق برنامه ارتباط مقرون به صرفه (ACP) می خواهد مشکل تأمین هزینه اینترنت را از طریق پرداخت یک یارانه ماهانه 30 دلاری به خانوارهای واجد شرایط برطرف کند. این یارانه برای برخی منطقه ها قبیله ای حتی به 75 دلار نیز می رسد. تا به امروز حدود 20 میلیون خانوار در این برنامه ثبت نام کرده اند.

شرایط بهره مندی از این یارانه شامل موارد مختلفی ازجمله حضور در دیگر برنامه های کمک رسانی دولت نظیر SNAP یا Medicaid، دریافت دستمزدی کمتر از یک رقم معین و چند مورد دیگر است. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در اوایل سال 2022، تنها چند ماه پس از تصویب این قانون، اعلام کرده بود که 10 میلیون خانوار برای بهره مندی از یارانه ACP ثبت نام کرده اند.

دولت آمریکا دسترسی به اینترنت را برای شهروندان خود آسان تر می کند

سپس در ماه فوریه امسال اعلام شد که این رقم به بیش از 16 میلیون رسیده است. از آن زمان تا به امروز نیز ظاهراً هر ماه بیش از نیم میلیون خانوار در برنامه ACP ثبت نام کرده اند. رئیس FCC می گوید: ازبین بردن شکاف دیجیتال تا مدت ها فقط بر یک بخش از معادله تمرکز داشت: فقدان زیرساخت های فیزیکی برای آنلاین شدن. ولی ما می دانیم که برای خیلی از مردم، حتی زمانی که به لحاظ فنی امکان دسترسی به اینترنت وجود دارد، هزینه آنلاین شدن خیلی زیاد است.

با وجود نرخ بالای خانوارهایی که در این برنامه ثبت نام کرده اند، تحقیقات گروه Common Sense Media نشان می دهد که این رقم تنها معادل حدود 40 درصد خانوارهایی است که احتمالاً واجد شرایط استفاده از برنامه ACP هستند.

این پروژه از سوی کنگره 14 میلیارد دلار بودجه دریافت کرده است، اما معین نیست که پس از پایان این بودجه چه اتفاقی برای این برنامه خواهد افتاد. تحلیل گران معتقدند که بودجه ACP در سال 2024 به پایان می رسد و به همین علت از کنگره خواسته اند تا این بودجه را افزایش دهد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مرداد 1402 بروزرسانی: 26 مرداد 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2174

به "آمریکایی ها برای پرداخت هزینه اینترنت یارانه می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها برای پرداخت هزینه اینترنت یارانه می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید