اخبار اقتصادی

هدفمان تزریق شور و هیجان به والیبال کردستان است

آرش صادقیانی در مصاحبه با خبرنگاران درباره شرایط تیم والیبال راهیاب ملل مریوان گفت: پنجمین سال حضورم در مریوان را پشت سر می گذارم، سومین سالی است که در مسابقات سوپرلیگ حضور خواهیم داشت. با برنامه پیش آمده ایم، تمرینات خوبی پشت سر گذاشته ایم، تیم راهیاب...

5 آبان 1400

تهیه سندهای آمایش استانی اولویت وزارت صمت است

خبرنگاران/بوشهر مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تهیه سند آمایش استانی به اسم تاکید رئیس جمهوری، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیران از اولویت های وزارت صمت است، به طوری که از سال 1401 هم تخصیص بودجه براساس طرح آمایش خواهد بود.

30 مهر 1400

بازار مسکن در نیمه دوم سال افت می نماید

یک کارشناس بازار مسکن گفت: به لحاظ حجم معاملات مسکن احتمالا در نیمه دوم سال شیب صعودی که در شهریورماه شاهدش بودیم دچار افت می گردد و به علت نبود ظرفیت لازم در طرف تقاضا نرخ رشد قیمت هم کمتر از تورم عمومی خواهد بود.

26 مهر 1400

تور چین: جزییات اعزام کاروان ایران به یونیورسیاد چین، ملاحظات سیاسی و جناحی را از ورزش کنار بگذاریم

رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با اشاره به اینکه باید ملاحظات سیاسی و جناحی را کنار بگذاریم و صرفا مصلحت ورزش را در نظر بگیریم، بر لزوم استفاده از افراد متخصص که ورزش ایران به آن ها نیازمند است، تاکید نمود.

21 مهر 1400

درگیری نمایندگان زن در مجلس تایوان

مجلس تایوان صحنه درگیری میان قانونگذاران موافق و مخالف، در جریان یک سخنرانی مهم سیاسی بود.

16 مهر 1400

جریمه 607.5 میلیون دلاری ایران برای یک سوم مدت قرارداد کرسنت

شرکت اماراتی دانا گاز امروز گفت دیوان داوری بین المللی، شرکت ملی نفت ایران را به دلیل اختلاف بر سر تامین گاز با این شرکت به پرداخت جریمه 607.5 میلیون دلاری محکوم نموده است.

14 مهر 1400

فراوری نسل نو حلال های کاربردی در صنایع نفت گاز و پتروشیمی به وسیله محققی ایرانی

محققان دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حلالی برای جداسازی متداول در صنعت نفت و پتروشیمی ارائه کردند که از مواد طبیعی استفاده شده و برای این صنعت به صرفه است.

3 مهر 1400

این موبایل ها را با چهار میلیون تومان خریداری کنید

در این گزارش فهرستی از موبایل های 4 میلیون تومانی بازار جمع آوری شده است.

3 مهر 1400

ویزای کانادا: علاقه کانادایی ها به استفاده از کردیت کارت های رایگان افزایش یافته است

به گزارش خبرنگاران و به نقل از بیزنس وایر، کانادایی های پس از همه گیری کرونا به کارت های اعتباری رایگان علاقه بیشتری پیدا نموده و از تمایل آنها به استفاده از کارت هایی که بر مبنای امتیاز برای مسافرت کار می نمایند، کاسته شده است. به علاوه طبق نظرسنجی که...

1 مهر 1400

قیمت هر دز واکسن سینوفارم چقدر است؟

همتی در خصوص هزینه های خرید هر دز واکسن سینوفارم از چین توضیحاتی داد.

22 شهریور 1400

وام های کرونایی تا انتها بهمن تمدید شد

در پی تمدید مهلت ثبت نام وام نو کرونا تا سرانجام آذرماه، مهلت بانک ها برای پرداخت این وام به متقاضیان هم تا سرانجام بهمن ماه تمدید شد.

21 شهریور 1400

ساخت و ساز با کارت اعتباری مصالح، شدنی است؟

به گزارش خبرنگاران، بسیاری از کارشناسان و فعالان حوزه مسکن معتقدند قیمت مصالح ساختمانی در رقابت با قیمت مسکن قرار گرفته و ساختمان سازی نیازمند برنامه ریزی جدی است.

20 شهریور 1400

کاهش قیمت نفت با گزارش اشتغال ضعیف آمریکا

یمت نفت در پی گزارش اشتغال ضعیف تر از حد مطلوب آمریکا که احیای اقتصادی ناهموار و بالطبع آن تقاضای ضعیف تر برای سوخت در پی افزایش ابتلا به کووید 19 را نشان داد، در معاملات روز جمعه کاهش پیدا کرد.

14 شهریور 1400

شرق دور می تواند بستر تعامل با پیونگ یانگ باشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، لی این یونگ وزیر اتحاد کره جنوبی می گوید که منطقه شرق دور روسیه، پتانسیل آن را دارد که به بستری برای همکاری سه جانبه مسکو-سئول-پیونک یانگ تبدیل گردد.

12 شهریور 1400

از بررسی پوکو M3 پرو تا در هم تنیدگی کوانتومی؛ بهترین های علم و تکنولوژی

اگر فرصت پیگیری خبرها و اتفاقات مهم دنیای علم و تکنولوژی را ندارید، می توانید گلچینی از مهم ترین اخبار و بهترین مقاله ها و ویدیوهای دنیای علم و تکنولوژی را در خبرنگاران مگ پیدا کنید. ما در سری مطالب بهترین های علم و تکنولوژی، هر دوشنبه 10 خبر، مقاله و ویدیوی...

10 شهریور 1400

سرمایه گذاری 101 میلیون دلاری در بخش حمل و نقل کلگری

سیستم حمل و نقل کلگری با تخصیص بودجه از سوی استان آلبرتا تقویت خواهد شد.

8 شهریور 1400

لزوم بهره گیری از توان بخش خصوصی برای تأمین شکر خراسان رضوی

اعضای کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی بر تأمین بخشی از شکر مورد احتیاج حوزه صنف و صنعت از توان بخش خصوصی و واحد های تولیدی تاکید کردند.

6 شهریور 1400

اختلال در سایت یکی از بزرگترین بانک های ترکیه

منابع خبری از اختلال در سایت آک بانک ترکیه و عدم دسترسی کاربران به حساب های خود در این بانک خبر دادند.

5 شهریور 1400

60 هزار تن گندم از مزارع استان بوشهر برداشت می گردد

مدیر بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: احتیاج این استان به گندم سالانه 120 هزار تن است، اما پیش بینی می گردد سال جاری تنها 60 هزار تن گندم از مزارع استان برداشت گردد.

4 شهریور 1400

چگونه سود سهام عدالت را دریافت کنیم؟

درحالی کم کم به زمان واریز سود مشمولان سهام عدالت نزدیک می شویم که طبق آخرین اخبار، سهام دارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، باید برای دریافت سود حتما در سامانه سجام ثبت نام کنند؛ فرایندی که با گذراندن 13 مرحله انجام خواهد...

30 مرداد 1400
تعداد: (436)