اخبار اقتصادی

راه اندازی میز چین در اتاق اصفهان پیگیری می گردد

رئیس اتاق اصفهان با بیان اینکه شرایط صنعت و تجارت کشور به دلیل شرایط تحمیلی کرونا در کنار تحریم های یک جانبه سخت شده است، برگزاری نشست هایی به منظور گفتگو و به روز کردن اطلاعات را در تسهیل این شرایط حائز اهمیت دانست.

30 شهریور 1399

با این دوربین هوشمند داخل یخچال را رصد کنید

یکی از فانتزی های ذهنی بسیاری از افراد این است که بتوانند وقتی یخچال بسته می گردد داخل آن را ببینند. این موضوع به ویژه بین بچه ها بسیار رایج است. جالب است بدانید که این روز ها می توانید به وسیله یک گجت هوشمند داخل یخچال خود را رصد کنید.

29 شهریور 1399

لجبازی روحانی با مجلس یازدهم

در حالی که تنها 15 روز به پایان مهلت اداره سرپرستی وزارت صمت باقی مانده، رئیس جمهور در اظهاراتی عجیب گفت: هر زمانی که مجلس ایراد شورای نگهبان برای تشکیل وزارت بازرگانی را رفع و قانون را به ما ابلاغ کند، 2 وزیر را معرفی می کنیم.

28 شهریور 1399

کالاهای ایرانی به وسیله افغانستان و تاجیکستان به آسیای میانه می فرایند

برای اولین بار کالاهای ارسالی ایران به آسیای میانه از راستا افغانستان و تاجیکستان راهی این منطقه شدند.

28 شهریور 1399

هیئتی به نمایندگی از نروژ راهی ونزوئلا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، هیئتی به نمایندگی از دولت نروژ قرار است با هدف بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی ونزوئلا، راهی این کشور آمریکای لاتین شود.

26 شهریور 1399

خبرنگاران کمبود نیرو طرح های توسعه ای اورژانس مازندران را به تاخیر انداخت

ساری - خبرنگاران- رییس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که کمبود نیروی متخصص طرح های توسعه ای اورژانس 115 این استان را به تاخیر انداخته است.

24 شهریور 1399

چین: مخالف تحریم های یکجانبه آمریکا هستیم

سخنگوی وزارت خارجه چین بار دیگر بر مخالفت دولت این کشور با تحریمهای یکجانبه آمریکا علیه کشورها تاکید نمود.

23 شهریور 1399

نبرد با کرونا سخت تر شده است، مهم ترین راه انتقال ویروس

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: زمانی که پیک اول بیماری طی می گردد با تصور عادی شدن شرایط از سوی مردم و مسئولان، بازگشت به مرحله قبل از آغاز پیک اول بسیار سخت است.

22 شهریور 1399

با اپلیکیشن های ایرانی به سفر بروید

اگر مطالب تکنولوژی سفر ما را خوانده باشید یادتان هست که با معرفی برنامه پک پوینت، بستن چمدان سفر راحت شد. برای مادر خرج بودن هم اپلیکیشن اسپیلیت وایز را معرفی کردیم. این بار با برنامه های چمدان و دُنگ که مخصوص گوشی های اندرویدی است با ما باشید.

21 شهریور 1399

حق مسکن کارگران در سال 99 چقدر است؟، عدم استقبال بعضی کارفرمایان از افزایش حق مسکن

براساس مصوبه هیئت دولت حق مسکن کارگران در سال 99 نسبت به سال قبل افزایش نسبی پیدا نموده است اما بعضی اخبار حکایت از آن دارد که بسیاری از کارفرمایان هنوز این افزایش را در فیش حقوقی کارگرانشان لحاظ ننموده اند.

19 شهریور 1399

دستیار ارشد بایدن تشکیل تیم انتقالی را آغاز کرد

یک دستیار ارشد و نزدیک جو بایدن تشکیل یک تیم انتقالی را در صورت پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 آغاز کرده است.

19 شهریور 1399

خبرنگاران میرلوحی: خرد جمعی مجلس با تندروها همراه نیست

تهران-خبرنگاران- فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه خرد جمعی در مجلس با تندروها همراه نیست، گفت: اگر قرار باشد سال پیش رو که سال آخر دولت و سال اول مجلس یازدهم است، صرف نزاع های سیاسی شود عملا وقتی برای حل مسائل مردم باقی نمی ماند.

17 شهریور 1399

دانشگاه های هاروارد و ام آی تی از دولت ترامپ شکایت کردند

دانشگاه های هاروارد و ام آی تی علیه دولت ترامپ به خاطر دستورالعمل ممانعت از حضور دانشجویان خارجی در ترم پاییز امسال که به صورت آنلاین مجبور به ادامه تحصیل هستند، شکایت کردند.

17 شهریور 1399

کارنامه این هفته بورس چگونه بود؟ ، ارزش هفتگی معاملات بورس 13 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران، در خاتمه هفته منتهی به 18 تیر 98 شاخص کل بورس تهران با رشدی 8.7 درصدی در قله یک میلیون و 753 هزار و 642 واحدی نهاده شد تا اگر چه هفته ای یکدست سبزپوش را از خود به جای بگذارد اما رشد هفتگی به مراتب کمتر از هفته های گذشته را به ثبت برساند. این...

16 شهریور 1399

تشخیص کارایی داروهای کووید-19 با تراشه الکتریکی

شاید به زودی بتوان ایمنی و کارایی داروهای کووید-19 را با یاری یک تراشه تعیین کرد.

14 شهریور 1399

پیش بینی دلار 11 هزار تومانی تا خاتمه سال جاری

عضو اتاق بازرگانی ایران درباره قیمت واقعی دلار به خبرنگاران گفت: درباره قیمت دلار گزارشی در اتاق اصفهان تهیه کردیم. سه سناریو برای قیمت دلار تا خاتمه سال وجود دارد. چنانچه بعضی سیاست ها از سوی دولت اتخاذ گردد، ممکن است قیمت دلار تا 11 هزار تومان هم پیش...

11 شهریور 1399

تورم عربستان چقدر است؟

تا پایان ماه می، تورم عربستان به 1.1 درصد کاهش پیدا کرده است.

11 شهریور 1399

مخالف تحریمها ذیل قانون قیصر علیه سوریه هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، کاطع الرکابی نماینده مجلس عراق بر مخالفت کشورش با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه سوریه تاکید نمود.

8 شهریور 1399

فروش مرغ بالاتر از 15 هزار تومان ممنوع

اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران با صدور اطلاعیه ای بیان کرد: فروش مرغ بیشتر از 15 هزار تومان تخلف است و واحد های متخلف با برخورد قاطع توسط بازرسان اصناف، صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی روبرو می شوند.

8 شهریور 1399

از کجا بفهمیم گوشی مان تحت کنترل و جاسوسی است؟

یکی از علائم شاخص هک شدن تلفن شما این است که باتری گوشی شما بسیار سریع تر از حد لزوم تخلیه می گردد.

7 شهریور 1399
تعداد: (262)