اتفاقی عجیب که در لحظه قهرمانی ناهید کیانی رخ داد ، این موسیقی برای مردان است یا زنان؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، پس از قهرمانی تاریخی بانوی ایرانی در مسابقات جهانی تکواندو، اتفاقی در پخش تلویزیونی رخ داد که به نظر می رسد ضرورت فراوری اثر موسیقایی تازه را به رخ کشید.

اتفاقی عجیب که در لحظه قهرمانی ناهید کیانی رخ داد ، این موسیقی برای مردان است یا زنان؟

به گزارش خبرنگاران، شبکه ورزش هنگام برگزاری مسابقه های قهرمانی دنیا تکواندو، برنامه دیگری در حال پخش داشت که به محض شروع مبارزه های ناهید کیانی، مبارز نام آشنای سبک وزن تیم ملی تکواندوی بانوان ایران، برنامه خود را قطع می کرد و به پخش رویارویی های او - این بار در وزن 53- کیلوگرم - مبادرت می کرد.

ناهید کیانی که هموطنان ایرانی پیشتر و بیشتر، مبارزه او را در بازی های المپیک توکیو، در برابر کیمیا علیزاده در وزن 57- کیلو گرم به خاطر داشتند؛ که در آن مسابقه، اختلاف قد فاحش، ملی پوش ایران را در برابر ملی پوش سابق در موضع ضعف قرار داده بود. اما در مسابقه های قهرمانی دنیا سال جاری وقتی در مرحله های ابتدایی برابر حریفی از کره جنوبی به پیروزی رسید، امیدهای تیم ملی بانوان ایران، برای رسیدن به مدال طلا، پس از به دست آوردن 2 مدال برنز در بخش آقایان این دوره از مسابقه ها، جوانه زد.

این اتفاق از هر جهت برای تیم ملی تکواندوی بانوان ایران حایز اهمیت بود. اول اینکه بانوان ایرانی در تاریخ مسابقه های دنیای تا به امروز به مدال طلا دست نیافته بودند و این اولین مدال طلای بانوان تکواندوکای ایران در تاریخ این رشته ورزشی محسوب می شد. دوم اینکه تیم ملی تکواندوی ایران که زمانی عملکرد به نسبت درخشانی در عرصه های دنیای داشت، از 9 سال پیش تا به امروز در بخش آقایان هم نتوانسته بود به مدال طلا دست یابد. در این دوره از مسابقه ها نیز ورزشکاران مرد ایرانی حتا به فینال هیچ وزنی نتوانستند برسند تا با 2 مدال برنز، حتا پس از کشور مالی قرار بگیرند که رده پنجم مردان را به خود اختصاص داد. این درحالی است که تیم ملی بانوان ایران با همان تک مدال طلا، برای نخستین بار در رده پنجم 5 تیم برتر مسابقه ها نیز قرار می گرفت.

به هر حال این جوانه به بار نشست و ناهید کیانی در مسابقه فینال در برابر مبارز چینی با یک رجحان مطلق به مدال طلا و عنوان قهرمانی دنیا دست یافت؛ جایگاهی که مفسران و خبرنگاران ورزشی هم تاکید داشتند، برای رسیدن به آن، پستی و بلندی های قابل توجهی را پشت سر گذاشته و سختی های بسیاری را تحمل نموده بود.

طبعا تلویزیون کشورمان نیز از این اتفاق شادمان بود و با وجود آنکه مسابقه ها در روز خاصی پخش می شد، یکی از قطعه موسیقی های فراوری شده متناسب با قهرمانی ورزشکار ملی پوش ایران را پخش کرد. اما نکته قابل توجه در متن ترانه این قطعه بود که خطاب آن به مرد فداکار و از خود گذشته ای بود که برای بالا بردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در عرصه دنیای کوشش نموده و پیروز شده است.

به نظرمی رسد با توجه به روند رو به افزایش افتخارآفرینی و مدال آوری زنان ورزشکار ایرانی در عرصه های دنیای و بین المللی، دفتر شعر و موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید متناسب با پیروزیت و مدال آوری های بانوان ورزشکار ایرانی نیز قطعه موسیقی و سرود قهرمانی با شعر متناسب فراوری کند.

متن و دانلود آهنگ تازه محسن چاوشی برای سریال رهایم کن ؛ من باید می رفتم …

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2148

به "اتفاقی عجیب که در لحظه قهرمانی ناهید کیانی رخ داد ، این موسیقی برای مردان است یا زنان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی عجیب که در لحظه قهرمانی ناهید کیانی رخ داد ، این موسیقی برای مردان است یا زنان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید