اهداف حضور در اجلاس آسیایی که میزبانی آن از ورزش ایران گرفته شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، شورای المپیک آسیا (OCA) طی روزهای آینده برگزار کننده مجمع عمومی خود است که به میزبانی عمان و در شهر مسقط برگزار خواهد شد، مجمعی که سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران از دو سال پیش پیگیر دریافت امتیاز برگزاری آن بود و حتی در دیدار های شخصی با شیخ احمد الفهد الصباح هم آن را پیگیری می کرد.

اهداف حضور در اجلاس آسیایی که میزبانی آن از ورزش ایران گرفته شد

میزبانی که از ایران گرفته شد

این درخواست صالحی امیری مهرماه سال گذشته در جریان نشست هیات رئیسه شورای المپیک آسیا مطرح و با رای موافق اکثریت اعضا، میزبانی ایران به صورت رسمی اعلام شد.

در این زمینه حتی جزیره کیش به عنوان گزینه پیشنهادی برای برگزاری اجلاس OCA مطرح شد اگرچه در نهایت برگزاری این اجلاس به میزبانی تهران مورد تایید کمیته ملی المپیک کشورمان نهاده شد. اواخر فرودین ماه (29 یا 30) هم زمان پیشنهادی بود که از طرف ایران برای برگزاری اجلاس 2020 پیشنهاد شد تا در صورت تایید شورای المپیک آسیا، نهایی گردد، هتل اسپیناس پالاس هم به عنوان محل پیشنهادی برای میزبان از مهمانان خارجی در نظر گرفته شد و...

با همه اینها مطرح شدن بعضی مسائل سیاسی که پیش از این هم خبرنگاران در مطلبی با عنوان ابهام در برگزاری اجلاس شورای المپیک آسیا در تهران / میزبانی ایران منتفی می گردد؟ اشاره ضمنی به آن داشت، در نهایت باعث تردید مسئولان OCA در تصمیم خود برای میزبانی ایران شد، در این بین کرونا و محدودیت های متاثر از آن هم یاری حال شد برای به تعویق انداختن اجلاس در ایران و در نهایت منتفی شدن کامل آن.

اینگونه عمان میزبان اجلاس هفتاد و چهارم شورای المپیک آسیا شد که ایران از دو سال پیش به دنبال برگزاری آن بود اما حالا باید نمایندگانش در قالب گروهی چهار نفره به مسقط سفر نمایند تا در آن شرکت داشته باشند.

اعلام نتیجه رقابت قطر و عربستان در عمان

با وجود ادامه پاندمی کرونا شورای المپیک آسیا مجمع عمومی خود در امسال را برگزار می نماید. این اجلاس 26 آذرماه (16 دسامبر) برگزار می گردد. یک روز پیش از آن (25 آذرماه - 15 دسامبر) نشست اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی OCA برگزار می گردد که سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی در آن شرکت خواهد داشت.

صالحی امیری در روز مجمع عمومی هم رای خود و ورزش ایران را برای معین میزبان بازی های آسیایی 2030 معین و اعلام می نماید. قطر و عربستان کاندیداهای برگزاری این دوره بازی ها هستند. قرار است نمایندگان این دو کشور در جریان مجمع عمومی OCA گزارش خود برای این میزبانی را ارائه دهند، بعد از آن رای گیری در خصوص معین شهر میزبان توسط مجمع عمومی و اعضای آن انجام خواهد شد تا معین گردد قطر برگزار نماینده بازی های آسیایی یک دهه آینده خواهد بود یا عربستان.

انتخاب میزبان بازی های آسیایی 2030 مهمترین دستورالعمل مجمع عمومی شورای المپیک آسیا در مسقط است و حتی قرار است قرارداد این میزبانی هم در همین مجمع میان کشور منتخب و OCA منعقد گردد.

علاوه بر این در خصوص بازی های ساحلی آسیا (فروردین ماه - ساینا چین)، بازی های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا (اردیبهشت ماه - تایلند) و بازی های آسیایی جوانان (آبان ماه - چین) گزارش لازم توسط نماینده کمیته برگزاری هر یک از آنها ارائه خواهد شد. گزارش مسئولان بعضی از کمیته های فعال در شورای المپیک آسیا هم بخش دیگری از دستورالعمل مجمع عمومی این شورا را تشکیل می دهد.

ملاقاتهای شخصی صالحی امیری در مسقط

صالحی امیری به عنوان عضو هیات اجرایی شورای المپیک آسیا باید در مجمع این شورا شرکت داشته باشد با این حال وی را در سفر به عمان نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و سرپرست کاروان اعزامی به بازی های ساحلی چین و فرید فتاحیان مسئول امور بین الملل هم همراهی می نمایند.

نمایندگان کمیته ملی المپیک ایران 23 آذرماه راهی عمان می شوند تا پیش از روزِ برگزاری نشست هیات رئیسه و اجرایی و بعد از آن مجمع عمومی بتوانند ملاقات های شخصی با بعضی دیگر از شرکت نمایندگان در اجلاس پیش رو داشته باشند که مهمترین آنها ملاقات شخصی صالحی امیری با شیخ احمد الفهد الصباح خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1280

به "اهداف حضور در اجلاس آسیایی که میزبانی آن از ورزش ایران گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهداف حضور در اجلاس آسیایی که میزبانی آن از ورزش ایران گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید