اوجی: 25 درصد مردم بیش از 50 درصد گاز را مصرف می نمایند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، وزیر نفت گفت: طبق مصوبه هیئت دولت ما هیچ افزایش قیمتی را برای گاز خانگی برای عموم مردم نخواهیم داشت، ولی بدمصرف هایی که 25 درصد از مردم هستند و بیش از 50 درصد از گاز را مصرف می نمایند، قطعا جریمه خواهند شد.

اوجی: 25 درصد مردم بیش از 50 درصد گاز را مصرف می نمایند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، جواد اوجی وزیر نفت در حاشیه بازدید سرزده از مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: این بازدید سرزده برای آنالیز آخرین فرایند فراوری گاز از میادین مستقل و مشترک گازی کشور انجام شد. الحمد لله با زحمات شبانه روزی همکاران ما در صنعت نفت کشور حداکثر توان فراوری گاز در حال رقم خوردن است.

افزایش 40 درصد مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری

وی اضافه نمود: بعلاوه بحث مصارف گاز در بخش های مختلف نیز در بازدید امروز مورد آنالیز نهاده شد. در حال حاضر حدود 490 میلیون متر مکعب گاز در روز در بخش خانگی و تجاری و صنایع غیرعمده مصرف می گردد، در دوره مشابه سال گذشته این رقم 350 میلیون متر مکعب در روز بوده است.

اوجی گفت: به بیان دیگر نسبت به سال گذشته مصرف گاز در بخش خانگی و صنایع غیرعمده 140 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

در چند سال گذشته سرمایه گذاری برای افزایش فراوری گاز صورت نگرفته است

وزیر نفت گفت: در چند سال گذشته در بخش سرمایه گذاری برای افزایش فراوری گاز اقدامی صورت نگرفته است و به همین علت فراوری گاز کشور در امسال مشابه سال گذشته است، ولی به طور کلی مصرف بین 10 تا 12 درصد افزایش یافته است.

وی شرح داد: توسعه گازرسانی شهری و روستایی و توسعه صنایع این احتیاج را ایجاد نموده است که با تامین سرمایه به افزایش فراوری گاز در کشور توجه گردد.

توسعه میدان گازی پارس شمالی و تکمیل میدان گازی کیش در دستور کار وزارت نفت

اوجی گفت: در دو سه ماه گذشته که دولت سیزدهم آغاز به کار نموده است ما جلسات خوبی را در هیئت دولت و با تیم مالی دولت داشتیم و برنامه ریزی های خوبی برای جذب سرمایه اجرا شده است و حتی عملیات اجرایی را در بعضی از میادین گازی خود آغاز نموده ایم.

وزیر نفت گفت: توسعه میدان گازی پارس شمالی و تکمیل میدان گازی کیش و فاز های به جای مانده پارس جنوبی در دستور کار وزارت نفت نهاده شده است، اما تا ثمردهی نتیجه این سرمایه گذاری های چندسالی زمان احتیاج است تا منجر به افزایش فراوری گاز شوند.

افزایش قیمت گاز برای عموم مردم رقم نخواهد خورد

وی ادامه داد: در نتیجه کنترل و بهینه سازی مصرف در طول این دوران موضوعی است که باید بر روی آن تمرکز کنیم. بنده از هم وطنان عزیزم خواهش می کنم که در مصرف بهینه از گاز نهایت دقت را داشته باشند.

اوجی گفت: روی صحبت بنده برای افزایش قیمت گاز با 25 درصد از مشترکینی است که بالغ بر 50 درصد از مصرف گاز کشور را دارند. در هیئت دولت مصوبه هایی تصویب شد که البته طبق این مصوبه ها ما هیچ افزایش قیمتی را برای گاز خانگی برای عموم مردم نخواهیم داشت.

بدمصرف ها 25 درصد از مردم هستند که بیش از 50 درصد از گاز را مصرف می نمایند

وزیر نفت تاکید نمود:، ولی برای مشترکین بدمصرف گاز که 25 درصد جمعیت کشور هستند، ولی بیش از 50 درصد مصرف گاز را به خود اختصاص داده اند، جرایمی دیده شده است.

وی اضافه نمود: بنده همینجا به بدمصرف ها این جریمه را اعلام می کنم که فردا از خادمین خودشان در شرکت ملی گاز گلایه ننمایند.

سه پیشنهاد ساده وزیر نفت به مردم برای کنترل مصرف گاز

اوجی اضافه نمود: در کنار این وظایف وزارت نفت مبنی بر افزایش فراوری گاز و کنترل مصرف به وسیله جریمه بدمصرف ها، از مردم نیز می خواهیم با چند کار ساده با وزارت نفت همکاری نمایند تا بتوانیم از بحران سوخت زمستانی عبور کنیم.

وزیر نفت گفت: اول اینکه دمای خانه را بین 18 تا 19 درجه نگه داریم و این دما بیش از حد احتیاج افزایش پیدا نکند.

وی ادامه داد: دوم اینکه مردم عزیز لطف نمایند بعد از خروج از خانه و هنگامی در خانه تشریف ندارند وسایل گرمایشی را خاموش نمایند.

اوجی در انتها گفت: سوم اینکه مردم عزیز در فصل زمستان لباس نسبتا گرمی را در خانه بپوشند تا انشاالله امسال زمستان را بدون چالش سپری کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1784

به "اوجی: 25 درصد مردم بیش از 50 درصد گاز را مصرف می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوجی: 25 درصد مردم بیش از 50 درصد گاز را مصرف می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید