اگر پول مربی خارجی ندارید، از ایرانی ها بهره ببرید

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یک پیشکسوت فوتبال شکایت بازیکنان و مربیان ایرانی در دادگاه های بین المللی برای دریافت مطالبات شان را اقدام مفیدی نمی داند.

اگر پول مربی خارجی ندارید، از ایرانی ها بهره ببرید

حمید درخشان، بازیکن و سرمربی پیشین پرسپولیس در گفت وگو با مجله تخصصی کامپیوتر، درباره عقد قرارداد با مربیان و بازیکنان خارجی در شرایط فعلی فوتبال ایران گفت: باشگاه ها وقتی مربی خارجی به خدمت می گیرند باید توجه داشته باشند که آیا می توانند از پس خواسته های او برآید یا نه؛ تا از بروز مسائلی که اخیرا برای خارجی ها در فوتبال ما اجرا شده، جلوگیری گردد. این مسائل در نهایت می تواند مسائل زیادی و چالش های دیگری برای باشگاه ایجاد کند که تمام افراد در باشگاه از هیات مدیره تا اعضای تیم را درگیر می نماید. ما باید در فوتبال حرفه ای طوری رفتار کنیم که مسائلی برای مان ایجاد نگردد و از این چالش ها دور بمانیم.

او در پاسخ به این سوال که چرا مربیان و بازیکنان ایرانی برای دریافت مطالبات شان به وسیله قانون اقدام نمی نمایند؟ گفت: مربیان ایرانی و بازیکنان ایرانی در این شرایط معمولا مظلوم واقع می شوند و از آن جا که قدرت اجرایی خیلی بالایی ندارند، نمی توانند به پول خود برسند. ولی خارجی ها سریعا به فیفا شکایت می نمایند و به وسیله فیفا پیگیر دریافت پول خود می شوند؛ تصمیمی که در نهایت همان طور که این روزها شاهد آن هستیم به محرومیت و کسر امتیاز از تیم ها منجر می گردد که این اتفاق خوبی برای فوتبال ما نیست و فوتبال ما را زیر سوال می برد. مدیران باشگاه ها و افراد تصمیم گیرنده در این مورد باید طوری برنامه ریزی نمایند که با جذب مربی خارجی بتوانند مطالبات او را تمام و کمال پرداخت نمایند وگرنه از مربیان ایرانی در تیم های خود استفاده نمایند و به داخلی ها بهای بیش تری داده گردد.

با توجه به این که شکایت از باشگاه ها در جهان امری طبیعی و ضروری است اما درخشان این اقدام برای ایرانی ها را کار سختی دانست و درباره دلایل آن گفت: ایرانی ها مسائل عاطفی را به کار خود وارد می نمایند و همین موضوع آن ها را از چنین رفتاری باز می دارد و نکته دیگر هم هزینه بالای شکایت در AFC یا FIFA است. ولی به نظر من چرا نباید چنینی کاری صورت گیرد چون باعث دلخوری سایرین می گردد. به نظرم باید این مشکل را ریشه یابی کنیم و در راستای تغییر آن قدم برداریم. در فوتبال حرفه ای چنین مسائلی پیش پا افتاده است و ما باید طوری رفتار کنیم که از ابتدای کار درگیر چنین مسائلی نباشیم.

او درباره مسائل قرارداد سرمربی تیم ملی و حاشیه های به وجود آمده پس از آن گفت: اگر فدراسیون فوتبال در بستن قرارداد دچار خطا می گردد نباید باشگاه ها هم از او پیروی نمایند. کسانی که قرارداد می بندند باید حقوق دانان خوب و با دانشی باشند. در هیچ یک از کشورهای اطراف چنین مسائلی وجود ندارد و این تنها مشکل ماست که باید با استفاده از راهکارهای صحیح به حل آن بپردازیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 603

به "اگر پول مربی خارجی ندارید، از ایرانی ها بهره ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر پول مربی خارجی ندارید، از ایرانی ها بهره ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید