باخت تیم ملی بانوان در بلاروس سنگین بود اما عجیب نبود

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در تبادل نظر با خبرنگاران درباره نتایج کسب شده این تیم در تورنمنت بلاروس گفت: باخت های ما سنگین بود اما دور از انتظار نبود. تیمی که در دو سال گذشته هیچ اردویی نداشته، در تورنمنت بلاروس شرکت کرد؛ کشوری که از نظر فوتبال کامل است یعنی امکانات و شرایط فنی خوبی دارد. می دانستیم هر دو بازی را واگذار خواهیم کرد.

باخت تیم ملی بانوان در بلاروس سنگین بود اما عجیب نبود

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران در ادامه تأکید کرد: شاید تیم ما فقط 40 درصد آمادگی بدنی داشت. در فاصله یک روز به اعزام تیم ملی به بلاروس، دروازه بان شماره یک ایران به دلیل آسیب دیدگی نتوانست تیم را همراهی کند اما در مجموع تورنمنت خوبی بود و ارزیابی خوبی نسبت به بازیکنان داشتیم تا بر اساس آن برای آینده برنامه ریزی کنیم.

ایراندوست اضافه نمود: البته این تنها شکست سنگین تیم ملی نیست و همواره از تیم هایی مانند تایلند و ویتنام، 6 تا 10 گل خورده ایم. به همین دلیل از نظر نتیجه خیلی عجیب نبود.

وی توضیح داد: درباره لژیونرها نیز باید بگویم فرمانی تنها لژیونر تیم بود، گلنوش خسروی نیز فصل گذشته در ایران برای تیم وچان بازی نموده و در واقع بازیکنی نداشتیم که از نظر بدنی در شرایط مسابقات بوده باشد.

وی درباره شرایط قراردادش با تیم ملی بانوان، گفت: این سوال را باید از خانم موسوی نایب رئیس و عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال بپرسید. تا این لحظه که با شما صحبت می کنم قراردادم تا انتها شهریورماه است. قرار بود پیش از اعزام به بلاروس، قراردادی بسته گردد که تا انتها سال اعتبار داشته باشد اما این اتفاق رخ نداد.

وی در پاسخ به این سوال که عدم برنامه ریزی بلندمدت عاملی تأثیرگذار در نتایج ضعیف تیم ملی زنان است و این اتفاق قرار است چه زمانی رخ دهد؟ گفت: مهم نیست چه کسی در رأس کادر فنی قرار داشته باشد اما بسیار اهمیت دارد که برنامه ای بلندمدت برای تیم ملی فوتبال زنان ایران وجود داشته باشد. حداقل برنامه ریزی دو ساله احتیاج است تا بتوان از تیم ملی انتظار داشت. در غیر این صورت با برگزاری اردوهای دوماهه نمی توان به فکر کسب نتیجه در مسابقات بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1594

به "باخت تیم ملی بانوان در بلاروس سنگین بود اما عجیب نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخت تیم ملی بانوان در بلاروس سنگین بود اما عجیب نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید