بهترین فیلم هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده اند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، آیا موجودات فضایی واقعا وجود دارند؟ این سوالی است که فکر بسیاری از دانشمندان و شهروندان عادی کشورهای مختلف جهان را درگیر خود کرده و هنوز پاسخ قانع کننده ای برای آن وجود ندارد. گروهی باور دارند موجودات فضایی زاییده تخیلات بشری هستند و هر نشانه ای که از آن ها وجود دارد، تنها تلاشی است برای ترساندن بیشتر افرادی که تصور می کنند بیگانه هایی خارج از کره زمین زندگی می کنند. اما گروهی هم یقین دارند که موجودات فضایی وجود دارند و همانگونه که قرن ها پیش با بشریت در ارتباط بوده اند، حالا منتظر فرصتی هستند تا دوباره تعامل با انسان ها را آغاز کنند. فارغ از اینکه کدام دیدگاه درست تر به نظر می رسد، فیلم های بسیاری درباره موجودات فضایی ساخته شده اند. در ادامه می توانید با تعدادی از بهترین فیلم هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده اند، آشنا شوید.

بهترین فیلم هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده اند

E.T. the Extra-Terrestrial (ئی تی، موجود فضایی)

نمره منتقدان: 98 از 100

براساس ادعای انجمن فیلم آمریکا، فیلم ئی تی یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی تاریخ سینما لقب می گیرد که درباره موجودات فضایی ساخته شده است. فیلمی که از طریق استیون اسپیلبرگ در سال 1982 کارگردانی شد و توانست فروش باورنکردنی 792 میلیون دلاری را به همراه داشته باشد. ئی تی که با بودجه ای کمتر از 11 میلیون دلار ساخته شده بود، به اعتقاد بسکمک از منتقدان یکی از تاثیرگذارترین فیلم های سینما است که نه تنها در صنعت هنر هفتم بلکه در مسائل فرهنگی هم تاثیرگذار بود. روایت معصومانه و دوست داشتنی ئی تی احتمالا در تاریخ سینما تکرارنشدنی به نظر می رسد.

خلاصه داستان: گروهی از موجودات فضایی که برای شناخت و تحقیق بیشتر درباره کره زمین به محل زندگی انسان ها آمده اند، مجبور می شوند به سیاره خود بازگردند. اما آن ها پیش از ترک کره زمین، یکی از نیروهای خود را در زمین تنها رها می کنند. این موجود بیگانه که نگران است انسان ها او را پیدا کنند، با پسرکی 11 ساله آشنا می گردد که با او مهربان است.

A Quiet Place (یک مکان آرام)

نمره منتقدان: 95 از 100

آیا بیگانه های فضایی فقط موجوداتی از سیاره های دور و نزدیک هستند که با مهربانی کنار انسان ها زندگی می کنند؟ فیلم یک مکان آرام تلاش می کند پاسخ مناسبی برای این پرسش داشته باشد. این فیلم که در سال 2018 اکران شد، داستانش را در حوالی سال 2020 روایت می کند. قسمت دوم این فیلم هم که قرار بود در سال 2020 اکران گردد به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. احتمالا فیلمنامه قسمت نخست به درستی درباره روزهای وحشتناک سال 2020 پیش بینی کرده بود.

خلاصه داستان: بسکمک از انسان های کره زمین از طریق موجودات بیگانه نابود شده اند. این موجودات بینایی ندارند و تنها با کمک صداها می توانند شکارشان را پیدا کنند. با ایجاد کوچک ترین صدایی، این موجودات از راه می رسند. خانواده آبوت اما این بحران را مدیریت می کنند. لی آبوت و همسرش اِوِلین با دقت و وسواس از یک دختر ناشنوا و دو پسر کوچکشان مراقبت می کنند. اما 82 روز پس از آغاز بحران سکوت، صدایی ناخواسته همه چیز را به هم می ریزد.

Arrival (ورود)

نمره منتقدان: 94 از 100

فیلم های زیادی درباره نخستین ارتباط با بیگانگان ساخته نشده با این حال فیلم ورود یکی از بهترین نمونه های این زیرژانر است که آهسته آهسته داستان مهیب و مرموزش را تعریف می کند. ورود به زیرپوستی ترین حالت ممکن تلاش می کند تا تعامل موجودات فضایی با انسان ها را به تصویر بکشد. بدون هیچ شک و تردیدی، ورود یکی از متفاوت ترین فیلم هایی است که درباره موجودات فضایی ساخته شده است.

خلاصه داستان: یک زبان شناس که مشغول مطالعات تحقیقی و تدریس در دانشگاه است، یک تماس فوری دریافت می کند. سفینه هایی از موجودات فضایی به صورت کاملا ناگهانی در نقاط مختلف دنیا مستقر شده اند و این زبان شناس باید تلاش کند تا بتواند با نیروهای فضایی درون یکی از آن ها ارتباط برقرار کند. آیا او می تواند زبان این موجودات را بفهمد؟

Attack the Block (حمله به محله)

نمره منتقدان: 90 از 100

فیلم های درباره موجودات فضایی معمولا داستان های کلیشه ای و بسیار ساده ای دارند. اما فیلم حمله به محله تلاش می کند روایت متفاوتی را به تصویر بکشد. نکته مهم آن است که فیلم در رسیدن به اهدافش هم پیروز بوده و به همین دلیل این فیلم جو کورنیش که نخستین تجربه کارگردانی او بود به یکی از بهترین فیلم های درباره موجودات فضایی تبدیل شده است. حمله به محله با عبور از همه کلیشه های ژانر علمی تخیلی هنوز هم ممتاز و متمایز به نظر می رسد.

خلاصه داستان: گروهی از نوجوانان در یک محله متوجه می شوند که موجودات فضایی به محل سکونت آن ها حمله کرده اند. آن ها باید در برابر این موجودات مرگ بار ایستادگی کنند و برای حفظ جان خانواده هایشان بجنگند.

در این زمینه بخوانید:

همه چیز درباره نخستین فیلم فضایی تاریخ سینما: تام کروز فضانورد می گردد

بهترین فیلم های اکشن که تا پایان سال 2020 منتشر می شوند

بهترین فیلم های کمدی که تا پایان سال 2020 منتشر می شوند

The Thing (چیز)

نمره منتقدان: 85 از 100

این فیلم در حقیقت بازسازی فیلم چیزی از دنیایی دیگر است که از طریق هاوارد هاکس، کارگردان تکرارنشدنی تاریخ، تهیه کنندگی شده بود و هنوز با گذشت سال ها از اکرانش یکی از ترسناک ترین ترکیب های ژانر وحشت با ژانر علمی تخیلی لقب می گیرد. چون چیز نه تنها ترسناک است بلکه مشمئزکننده و انزجارآور هم به نظر می رسد. فیلمی که موجودات ترسناک تخیلی اش به شکل عجیبی ناراحت کننده هستند. شاید جالب باشد بدانید که مدیر جلوه های بصری فیلم چیز 23 ساله بود که تصاویر باورنکردنی این فیلم را خلق کرد.

خلاصه داستان: کارکنان یک پایگاه تحقیقاتی آمریکایی در قطب با گونه ای از موجودات فضایی روبرو می شوند که انگل بدن موجودات زنده دیگر را آلوده می کنند و در آن پنهان می شوند. این موجودات کالبد جسمانی قربانیان خود را به شکلی واقعا ترسناک و خونخوار تغییر شکل می دهند. حالا کارکنان پایگاه برای پاکسازی دست به کار می شوند اما این آغاز خونین تر از هر پدیده دیگری به نظر می رسد.

Avatar (آواتار)

نمره منتقدان: 82 از 100

فیلم آواتار بیشتر از هر چیزی به دلیل فروش بسیار بالا در گیشه های دنیای شناخته می گردد. این فیلم تا پیش از اکران فیلم انتقام جویان: پایان بازی پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما بود و حالا هم جایگاه دوم این جدول را در اختیار دارد و یکی از معدود عناوین سینما لقب می گیرد که فروش دنیای آن از دو میلیارد دلار عبور کرده است. جیمز کامرون به عنوان نویسنده، تهیه کننده و کارگردان فیلم آواتار سال ها مشغول تولید و فیلم برداری این فیلم در کشور نیوزیلند و خلیج مکزیک بود. با پیروزیت آواتار او گفت برنامه دقیقی برای ساخت دنباله های آن دارد.

خلاصه داستان: در سال 2154 شرکت های آمریکایی برای اکتشاف یک قمر تازه آماده می شوند. این قمر با نام پاندورا که ابعادی نزدیک به سیاره زمین دارد، به دور یک سیاره غول پیکر می گردد. پاندورا منابع ارزشمندی دارد که زمینی ها به شدت به آن نیاز دارند. هوای پاندورا برای انسان ها قابل تنفس نیست و همین هم باعث می گردد آن ها برای کشف این قمر نیازمند اختراع موجوداتی شبیه به ساکنان پاندورا باشند. بنابراین آمریکایی ها موجوداتی به نام آواتار را اختراع می کنند.

War of the Worlds (جنگ دنیاها)

نمره منتقدان: 75 از 100

شاید جالب باشد بدانید که رمان علمی تخیلی جنگ دنیاها که در سال 1897 منتشر شد، منبع الهام بسکمک از داستان های علمی تخیلی در سال های قرن بیستم و بیست و یکم بود. این رمان که از طریق اچ جی ولز نوشته شده در سال 1953 به یک فیلم سینمایی تبدیل شد. با این حال استودیوهای هالیوودی تصمیم گرفتند در قرن بیست و یکم هم اقتباس تازهی از این رمان داشته باشند که نتیجه آن به فیلم قابل قبولی تبدیل شده است. این فیلم استیون اسپیلبرگ یکی از نخستین فیلم هایی بود که تلاش کرد دنیایی که موجودات فضایی در آن کنار انسان ها زندگی می کنند را ترسناک نشان دهد.

خلاصه داستان: موجودات فضایی با قوی ترین فناوری هایی که باورنکردنی به نظر می رسند به کره زمین حمله کرده اند و کنترل سیاره سبز را به دست گرفته اند. اما پدری در این دنیای تاریک و سیاه وجود دارد که می خواهد خانواده اش را از هر خطر احتمالی بزرگی حفظ کند.

Sings (نشانه ها)

نمره منتقدان: 74 از 100

شاید فیلم یک مکان آرام برای هواداران جدی ژانر علمی تخیلی عنوان آشنایی به نظر برسد. یکی از عناوینی که آن فیلم تحت تاثیر آن قرار داشت، فیلم نشانه ها بود که در سال 2002 و با کارگردانی ام نایت شیامالان اکران شد. این فیلم نه تنها ثابت کرد شیامالان کارگردان صاحب سبک و متفاوتی است بلکه به تنهایی عنوانی منحصربه فرد در دنیای آثار علمی تخیلی بود. اگر برای شما هم سوال است که نقش و نگارهایی که به صورت ناگهانی درون مزارع شکل می گیرند و منتسب به موجودات فضایی هستند می توانند چه سرنوشتی داشته باشند، فیلم نشانه ها را از دست ندهید.

خلاصه داستان: گراهام گس (با هنرنمایی مل گیبسون) مردی است که از طریق کشاورزی مخارج زندگی اش را تامین می کند. او که تا پیش از تصادفی مهیب به صورت پاره وقت در کلیسای شهر هم کشیش بود، پس از مرگ همسرش ایمان خود را از دست می دهد. شش ماه پس از مرگ همسرش، اتفاقات عجیبی در مزرعه رخ می دهد. نشانه هایی روی زمین های زیر کشت نمایان می شوند که معین نیست از کجا آمده اند.

Bird Box (جعبه پرنده)

نمره منتقدان: 63 از 100

سینماگران دنیای علمی تخیلی در سال های اخیر تلاش کرده اند تا عناوینی را تولید کنند که بیشتر روی مفهوم بیگانه بودن موجودات فضایی مانور می دهد. فیلم جعبه پرنده یکی از آن ها لقب می گیرد که شاید بیشتر از آن که روی بعد فیزیکی فیلم های درباره موجودات فضایی مانور دهد، روی بعد معنوی داستان کار می کند. این فیلم پس از انتشار در سرویس استریم نتفلیکس، به شدت مورد استقبال هواداران سینمای علمی تخیلی قرار گرفت. از قلم نیاندازید که جعبه پرنده نشانه های از ژانر ترسناک را هم درون خودش جای داده است.

خلاصه داستان: در آینده دور، جایی که موجوداتی ناشناخته به کره زمین نفوذ کرده اند و حالا سیاره انسان ها به آن ها تعلق دارد، این موجودات می توانند هر موجودی که پیرامونش را نگاه می کند، به راحتی بکشند. بنابراین انسان ها برای زنده ماندن در محیط های آزاد، نیاز دارند تا چشم های خود را بسته نگه دارند. چراکه کوچک ترین نگاهی می تواند زندگی آن ها را به پایان برساند.

Captive State (استان اشغالی)

نمره منتقدان: 44 از 100

پیش از آن که اطلاعات بیشتری از استان اشغالی به دست آورید، باید بدانید که این فیلم در گروه آن عناوین علمی تخیلی هیجان انگیز قرار نمی گیرد و بیشتر حال و هوایی فلسفی دارد. اگر از مفاهیم پیچیده سیاسی و اجتماعی در فیلم های علمی تخیلی استقبال نمی کنید، بهتر است عجله ای برای تماشای این فیلم نداشته باشید. با این حال استان اشغالی یکی از سیاه ترین فیلم های علمی تخیلی چند سال اخیر هم لقب می گیرد. هرچند که در روایت داستانش، مسائل بزرگی دارد.

خلاصه داستان: پس از آن که بیگانگان زمین را به سلطه خود درآورده اند، افرادی در تلاش هستند تا این حاکمیت ظالمانه را ویران کنند. البته که آن ها باید با هم نوعان خود بجنگند. چراکه این موجودات فضایی، سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی خود را با همکاری انسان ها مدیریت می کنند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1778

به "بهترین فیلم هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده اند" امتیاز دهید

2 کاربر به "بهترین فیلم هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده اند" امتیاز داده اند | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید