تابع: هیچ مکاتبه ای با ما درباره تخلف ورزشکاران پارالمپیکی نشده است، نام و شعار بازی های پاراآسیایی جوانان تعیین شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک تاکید نمود که هیچ مکاتبه ای در مورد ورزشکاران پارالمپیکی با ایران نشده است.

تابع: هیچ مکاتبه ای با ما درباره تخلف ورزشکاران پارالمپیکی نشده است، نام و شعار بازی های پاراآسیایی جوانان تعیین شد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمد تابع، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری که صبح امروز برگزار گردید، گفت: اولین رویدادی که در پیش داریم، بازی های پاراآسیایی جوانان است. بعلاوه مسابقات انتخابی برای پارالمپیک پاریس را هم خواهیم داشت که ورزشکاران باید در آنها شرکت نمایند. سال آینده بازی های پاراآسیایی چین هم برگزار می شود و نگاهمان حداقل حفظ صندلی قبلی است. ما اعزام کیفی را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه نمود: نام کاروان پاراآسیایی جوانان مدافعان سلامت و شعار آن اراده، کوشش و پیروزی است. امیدواریم این جوانان در سال های آینده در فهرست نفرات پارالمپیکی قرار بگیرند و بدرخشند. در این بازی ها کلاس بندی انجام خواهد شد، البته قبل از آن یک کلاس بندی در ایران انجام می شود. ورزشکاران بر اساس استعدادیابی صورت گرفته و آینده نگری در فهرست کاروان پاراآسیایی جوانان قرار می گیرند و هدفمان حفظ صندلی دومی در دوره قبلی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اعزام کاروان کیفی ادامه خواهد داشت؟ گفت: بحث کیفی، نتیجه گرا است. اگر می خواهیم برترین عملکرد را داشته باشیم، باید چنین نگاهی داشته باشیم. برای اعزام کیفی باید جوانب زیادی را در نظر بگیریم تا بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم. آنهایی که اعتراض به عدم اعزام داشتند، رکوردهای خوبی برایشان به ثبت نرسیده بود و در واقع به مدال نمی رسیدند. کاروان ایران برترین عملکرد به لحاظ رنگ مدال نسبت به دوره های قبلی را داشت. گزارش هایی که به ما ارائه می شود، براساس سنجش ها و نتایج مختلف و آنالیز های فنی است. بعضی در توکیو بالاتر از رکوردها و بعضی هم پایین تر از آن بودند و در نهایت آن نتایج رقم خورد.

تابع درباره کادر فنی تیم های پارالمپیکی اسم کرد: قرارداد مربیان تا انتها پارالمپیک بوده است. آنالیز در این باره عملکرد آنها بر عهده فدراسیون ها گذاشته شده تا براساس آیین نامه انتخاب کادر فنی، فرایند معرفی و یا ادامه همکاری نفرات تازه را انتخاب نمایند. ضمن اینکه آیین نامه مربوطه به تصویب هیئت رئیسه کمیته ملی پارالمپیک رسیده است.

وی در این باره ادامه داد: یک بندی در آیین نامه وجود دارد که اجازه می دهد فدراسیون ها برای کادر فنی تیم ها، نفراتی انتخاب نمایند که حتی سابقه حضور در پارالمپیک را نداشته اند. در واقع این اجازه به آنها داده شده است و الزام برای انتخاب نفرات خاص وجود ندارد.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در مورد تجهیزات مورد احتیاج برای رشته های مختلف گفت: اقدامات لازم صورت گرفته و البته برای تهیه آنها زمان احتیاج است. ما بعلاوه از لوازم فراوری ملی هم استفاده می کنیم تا فرایند حرکتی در استان ها شکل خوبی داشته باشد.

تابع درخصوص اصلاح آیین نامه استخدام ورزشکاران پارالمپیکی گفت: با توجه به صحبت های رهبری و دستوری که دادند، کمیته پارالمپیک هم اقدامات صورت گرفته را برای وزارت ورزش فرستاد. عملی شدن این کار زمان بر است و شخص وزیر ورزش همچنان پیگیر این موضوع است.

وی درباره ادامه فعالیت ورزشکاران شرکت نماینده در پاراآسیایی جوانان گفت: قسمتی از ورزش بستگی به خانواده ها دارد و شاید بعضی از آنها به دلایل مختلف ادامه ندهند. نزدیک به سی درصد از جوانان در رشته های مختلف هستند که می توان به وزنه برداری، والیبال نشسته و ... اشاره نمود. در واقع بخشی از ادامه راه به خود ورزشکار و خانواده ها برمی شود. دیدگاه کلی ما این است که برای مثال در بسکتبال با ویلچر بعضی نفرات بتوانند در تیم ملی در بازی های پارااسیایی حضور داشته باشند.

وی درباره گلایه ها از عدم وجود امکانات مورد احتیاج به ویژه ویلچر در رشته بسکتبال با ویلچر تاکید نمود: امکانات اولیه بسکتبال با ویلچر و لوازم باید از سوی خود ورزشکاران هم فراهم باشد. هرکسی که می خواهد وارد تیم شود، باید حداقل یک ویلچر را داشته باشد. ویلچر در این رشته برای همان شخص است. در نفع باید در بدن آن نفر جا افتاده باشد. ما این هزینه را هم دادیم تا ملی پوشان ویلچرهای خود را به روز نمایند.

وی درباره شرایط بازی های پاراآسیایی جوانان توضیح داد: یکی از اشکالاتی که در پاراآسیایی جوانان است، این است که فرایند اطلاع رسانی برگزار نمایندگان کند است. یعنی راهنمای انتخاب ورزشکاران دیر رسید و ما با این وجود با توجه به تجربیات دوره های قبلی، اقدامات کلی را انجام دادیم. سه ماه قبل بود که تازه، اطلاعات از سوی میزبان برای ما کامل شد. در مجموع برای این بازی ها مشکلاتی وجود دارد که باید حل شوند.

وی درباره تخلف صورت گرفته درخصوص دو طلایی پارالمپیک ایران گفت: اینکه یک ورزشکار با کسب رنکینگ می تواند سهمیه بگیرد، یعنی حداقل در پنج مسابقه شرکت نموده و در واقع شرایطش مورد تایید قرار گرفته است. ملی پوشان در مسابقاتی شرکت کردند که کلاس بندهای خارجی حضور داشته اند. حتی برای این دوره پارالمپیک در رشته جودو، کلاس بندی وجود داشت و مسئله ای هم به وجود نیامد. ضمن اینکه هیچ مکاتبه ای در این باره با ما نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1736

به "تابع: هیچ مکاتبه ای با ما درباره تخلف ورزشکاران پارالمپیکی نشده است، نام و شعار بازی های پاراآسیایی جوانان تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابع: هیچ مکاتبه ای با ما درباره تخلف ورزشکاران پارالمپیکی نشده است، نام و شعار بازی های پاراآسیایی جوانان تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید