تداوم هوای آلوده در مرکز

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، تهران (پانا) - با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز با انباشت آلاینده ها و عدم وزش باد موثر، در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

تداوم هوای آلوده در مرکز

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (11 آذرماه) هم زمان با شروع تردد خودروها در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و نیز انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

به تدریج با رشد ناپایداری جوی، افزایش تندی باد و احتمال بارش باران در ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب برای حاکمیت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد. با وزش باد مؤثر تا نسبتا شدید تا اواخر وقت پنجشنبه(11 آذر ماه) از غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد که برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها را در پی خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح روز آدینه (12 آذر ماه) و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها دور از انتظار نخواهد بود.

وزش باد مؤثر و حاکمیت ناپایداری جوی در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. این شرایط جوی تا ساعات پایانی آدینه ادامه خواهد داشت و کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 165 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 133 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1843

به "تداوم هوای آلوده در مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم هوای آلوده در مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید