تعلیم و تربیت فراسازمانی است

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، نورعلی عباسپور گفت: تعلیم و تربیت فرا سازمانی است و اغلب دستگاه ها باید مشارکت کنند. موقعیت های یادگیری باید در خارج از آموزش و پرورش فراهم شود.

تعلیم و تربیت فراسازمانی است

به گزارش گروه اجتماعی مجله تخصصی کامپیوتر، نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش جزیی از جامعه است گفت: گویی آموزش و پرورش سازمانی است که درون خودش مشغول مجموعه ای فعالیت هاست و جامعه چندان احساس نیازی به آن نمی کند. در حالی که یادگیری منحصر به مدرسه نیست و موقعیت های یادگیری باید متنوع باشد که بخش عمده ای به بیرون مدرسه هم برمی شود.

عباسپور اضافه کرد: در کشور های دیگر در نهاد های اجتماعی که حول محور مدرسه هستند جایگاه هایی برای یادگیری در نظر گرفته شده است. اما در ایران موقعیت یادگیری و بستر های یادگیری فراهم نشده است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش به تنهایی متولی نیست گفت: شورا های آموزش و پرورش باید ورود کنند و نقش پررنگی ایفا کنند. رئیس شورای آموزش و پرورش در هر استان، استاندار است. آموزش و پرورش سازمانی نیست که وظایفش در درونش متمرکز شود. تعلیم و تربیت فرا سازمانی است و اغلب دستگاه ها باید مشارکت کنند. موقعیت های یادگیری باید در خارج از آموزش و پرورش فراهم شود.

وی که در برنامه تلویزیونی پرسشگر صحبت می کرد، ادامه داد: محیطی که مدرسه در آنجا قرار گرفته است دیگرانی هم هستند که این اختیار را دارند که ورود پیدا کنند. مثلاً در شورای آموزش و پرورش مسئول اداره بهداشت و. همه عضو هستند. تعلیم و تربیت یک موضوع محدود در درون مدرسه نیست.

عباسپور درباره ارتباط انجمن اولیا و مربیان با دیگر نهاد ها گفت: هفته قبل کنندگان اولیا و مربیان نشست رو در رو با وزیر داشتند. اتاق گفت: وگو با اولیا ایجاد کرده ایم که از مسئولان محلی دعوت می کنند که در قالب طرح مدرسه محله است. پیشنهاد دادیم دو ساعت طرح بوم را خود اولیا و مربیان پر کند.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانی و ناجا هم برنامه هایی در مقاطعی برای مدارس دارند، اما این ها انسجام یافته نیستند گفت: شورای آموزش و پرورش باید به این فعالیت ها انسجام بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 665

به "تعلیم و تربیت فراسازمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلیم و تربیت فراسازمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید