جشنواره تئاتر عروسکی خلاق کاشان در راستای گردشگری رویداد محور برگزار می شود

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، جشنواره تئاتر عروسکی خلاق کاشان در راستای گردشگری رویداد محور برگزار می شود.

جشنواره تئاتر عروسکی خلاق کاشان در راستای گردشگری رویداد محور برگزار می شود

دومین جشنواره تئاتر عروسکی خلاق قرار است از 16 تا 23 دی در تماشاخانه نصر کاشان برگزار شود. این جشنواره بدین منظور برگزار خواهد شد تا رویداد و گردشگری و تئاتر بتواند پیوندی را برای جذب مخاطب ایجاد کند، چرا که این نمایش از طریق اهالی گردشگری و فرهنگ کاشان اجرا خواهد شد.

اکبر رضوانیان به عنوان برگزار کننده این جشنواره در مراسم رونمایی از پوستر آنکه در خانه تئاتر ایران برگزار گشت، در این باره توضیح داد: ما از ابزار هنر برای معرفی بناهای تاریخی استفاده می کنیم اگر نقالی در باغ فین یا نمایش عروسکی در فضاهای تاریخی کمتر شناخته شده برگزار می شوند، به این دلیل است که آن بناها بیشتر معرفی شوند.

وی ادامه داد: هر چه در برگزاری رویدادها پیروز باشیم، بناها بیشتر معرفی می شود. اگر جشنواره گل و گلاب در کاشان برگزار نمیشد، خیلی از اتفاقات هم در کاشان رخ نمی داد.

به گفته رضوانیان، این رویدادها هر چیزی می تواند باشد از موضوعات هنری گرفته تا محصولات کشاورزی. الان هم عربستان با رویدادهای مختلف سعی می کند خودش را به جهان معرفی کند و از ورزش هم به عنوان رویداد استفاده می کند. بنابراین فعالان بخش خصوصی گردشگری در ایران نباید صرفاً به گردشگری بپردازند بلکه میتوان جاذبه ها و محصولات صنایع دستی را با برگزاری رویداد معرفی کرد.

رضوانیان اعلام نمود: ما رویدادها را در فصل کم مسافر کاشان برگزار می کنیم، چون به واسطه این اتفاق گردشگر را جذب خواهیم کرد. اما داستان برای جذب گردشگر خارجی فرق دارد. سفارتخانه های ما در حوزه رویدادهای گردشگری کار نمی کنند چقدر هفته فرهنگی برگزار می شود؟ آیا در سفارتخانه ها کاردار گردشگری داریم؟

وی اضافه نمود: قرار است در آینده رویداد گردشگری نمایش خلاق تئاتر عروسکی به صورت بین المللی برگزار شود، چون ما به ارتباط فرهنگی در سطح بین الملل تمایل داریم. همچنین، به موضوع برگزاری ورکشاپهای آموزشی در این رویدادها نیز تاکید می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 5 دی 1402 بروزرسانی: 5 دی 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2197

به "جشنواره تئاتر عروسکی خلاق کاشان در راستای گردشگری رویداد محور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره تئاتر عروسکی خلاق کاشان در راستای گردشگری رویداد محور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید