در چه صورتی زن می تواند بدون داشتن حق طلاق از شوهر خود جدا گردد؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، بر اساس شرایط قانونی زن می تواند طی شزایطی خاص حتی بدون داشتن حق طلاق از همسر خود جدا گردد.

در چه صورتی زن می تواند بدون داشتن حق طلاق از شوهر خود جدا گردد؟

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار، بر اساس قانون حق طلاق به صورت طبیعی بر عهده مرد است مگر آنکه او خود با همسرش توافق کند تا این حق به زوجه برسد، اما گاهی اوقات زن بدون داشتن حق طلاق هم می تواند از همسر خود جدا گردد.

بعضی از مواردی که در قانون آمده و قانونگذار از آن به عنوان عسر و حرج یاد نموده است در این موارد زوج می تواند بدون داشتن حق طلاق از همسر خود جدا گردد.

: حتی گذشت اولیای دم هم نمی تواند قاتل را از زندان آزاد کند

در صورتی که شوهر نفقه زن را پرداخت نکند و همسر خود را در شرایط سخت اقتصادی قرار دهد زوجه می تواند با مراجعه به دادگاه از شوهر خود طلاق بگیرد.

چگونگی دریافت حق طلاق توسط زوجه

همچنین اگر شوهر دچار بیماری باشد و شرایط سخت مشقت باری برای همسر خود به وجود بیاورد زن می تواند از همسرش طلاق بگیرد از سویی دیگر اگر شوهر برای مدت طولانی و بیش از 4 سال مفقود گردد و خبری از او نباشد زن می تواند به راحتی از همسر خود به دلیل حضور نداشتنش جدا گردد.

این شروط هنگام از دواج در سند عقد ذکر شده است و زوج و زوجه باید حتما به آن توجه داشته باشند، زیرا در صورت وقوع هر مشکل اقتصادی، جسمی، بیماری یا مفقودی زن می تواند از همسر خود جدا گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 546

به "در چه صورتی زن می تواند بدون داشتن حق طلاق از شوهر خود جدا گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در چه صورتی زن می تواند بدون داشتن حق طلاق از شوهر خود جدا گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید