روایت معدنی پور از شرایط منطقه 4 تهران ، از خشک شدن درختان لویزان تا نجات 292 فضای بی دفاع شهری

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران امروز در صحن شورا با اشاره به بازدید میدانی از منطقه 4 تهران، 8 مشکل مهم این منطقه را نام برد و خواهان حل آنها شد.

روایت معدنی پور از شرایط منطقه 4 تهران ، از خشک شدن درختان لویزان تا نجات 292 فضای بی دفاع شهری

به گزارش خبرنگاران، نرگس معدنی پور در یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارش بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، نظارت و حقوقی و سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از منطقه 4 شهر تهران را ارائه کرد که به شرح زیر است:

* این منطقه با 988 هزار نفر جمعیت به عنوان پرجمعیت ترین منطقه تهران است؛ به عبارتی 11 درصد جمعیت شهر تهران در منطقه چهار حضور دارند.

* در بازدید از خاتمهه تاکسیرانی رسالت، بررسی شرایط نظافت، رفت و روب و لایروبی جوی ها و شرایط سایه بان برای رفاه حال شهروندان و رانندگان انجام و تذکرات داده شد که بر اساس وعده های اعلام شده تا خاتمه سال مسقف شدن خاتمهه عملیاتی خواهد شد. این موارد در بیشتر منطقه ها وجود دارد و ضرورت دارد که معاونت خدمات شهری شهرداری نسبت به بررسی مشکل نظافت و رفت و روب و موارد مشابه اقدام کند.

* درباره مشکل بساط گستران سیار و سد معبر در این منطقه هم باید بگویم که سد معبر وانت بارها در میدان شاهد دیده می شود و در ناحیه هفت نیز سد معبر و بساط گستری قابل مشاهده است که شرکت شهربان و حریم بان با همکاری شهرداری منطقه چهار نسبت به رفع مشکل اقدام کند و گزارش آن را در شورا ارائه دهد.

* قرار بوده زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع در بزرگراه شهید بابایی به خیریه وحدت اختصاص یابد، با توجه به شرایط جسمانی معلولان ذهنی تحت پوشش این خیریه، درخواست می کنیم که زمین و عرصه ای را مشخص کند.

*بوستان لویزان 400 لیتر بر ثانیه حق آبه داشته که به 40 لیتر در ثانیه تقلیل پیدا کرده است، بسیاری از گونه های درختی در بوستان لویزان و یاس فاطمی یا خشک شده و یا در معرض خشک شدن قرار گرفته است که انتظار می رود علاوه بر پیگیری مشکل حق آبه نسبت به کاشت گونه های متناسب با شرایط آب و هوایی اقدام شود.

*احداث و تجهیز بوستان در پادگان 06 یکی از الزامات بود و با توجه به اهمیت این موضوع درخواست می کنیم که پیگیری های لازم صورت بگیرد.

* تاریکی بوستان ها یکی از عوامل ایجاد فضاهای بی دفاع شهری و تجمع معتادان است، 388 فضای بی دفاع شهری در منطقه چهار وجود دارد که 292 فضا بهسازی شده، 34 فضا در حال بهسازی است و 62 فضا هنوز بهسازی نشده است. از زمان حضور شهردار تازه منطقه موضوعات در حال پیگیری و رفع است اما آنچه اهمیت دارد جدیت در نظارت بر پیمانکاران خدمات شهری و آموزش شهروندان در زمینه نظافت است.

*از یاورشهر 9 در این منطقه بازدید به عمل آمد و مسائل بیماران مورد بررسی قرار گرفت که از جمله می توان به تأمین آب شرب، نصب تجهیزات ورزشی در مرکز و جمع آوری و انتقال پسماند اشاره کرد.

* سوله های بازیافت منطقه نیز مورد بررسی قرار گرفت که در محل بلوار باباییان جانمایی شده و در صورت راه اندازی می تواند محل مناسبی برای جمع آوری پسماند منطقه باشد.

* ایستگاه فرهنگسرا تنها یک ورودی و خروجی دارد، یادآور شد: ضرورت دارد که ورودی- خروجی شمالی ایستگاه فرهنگسرا نیز ساخته شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1402 بروزرسانی: 15 مرداد 1402 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2170

به "روایت معدنی پور از شرایط منطقه 4 تهران ، از خشک شدن درختان لویزان تا نجات 292 فضای بی دفاع شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت معدنی پور از شرایط منطقه 4 تهران ، از خشک شدن درختان لویزان تا نجات 292 فضای بی دفاع شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید