سوپی پر از علم برای بچه ها

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران ، مجموعه چهارجلدی علم در سوپ اثر نویسندگان مختلف با تصویرگری پابلو پیسیک با اسم های بوم شناسی حتی در سوپ، شیمی حتی در سوپ، ریاضی حتی در سوپ و فیزیک حتی در سوپ با ترجمه عطیه الحسینی از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات فاطمی (کتاب های طوطی) منتشر شده است.

سوپی پر از علم برای بچه ها

بوم شناسی حتی در سوپ یکی از عناوین این مجموعه نوشته ماریئلا کوگان و ایلِئانا لوتِرزتِن است. به عقیده این نویسندگان، بوم شناسی بخش مهمی از زندگی و موضوعات جالب است. به این ترتیب بچه هایی که این کتاب را به دست می گیرند با سه شخصیت ماریئلا، سوفیا و ویولتا همراه می شوند تا یک روزِ پر از بوم شناسی را بگذرانند.

شیمی حتی در سوپ نام بعدی این مجموعه است که به قلم سیلوانا فوسیتو و ایلِئانا لوترزتن نوشته شده. در این کتاب، سیلوانا که فارغ التحصیل رشته شیمی است، برای بچه ها حرف می زند و همراه خواهرش مارینا که مثل خیلی های دیگر شیمی را نمی شناسد، اتفاقات کتاب را جلو می برد. او معتقد است شیمی با نکته های شگفت انگیزی که دارد، در بسیاری از بخش های زندگی وجود دارد. بنابراین بچه ها را با خود و مارینا همراه می نماید تا یک روز پر از شیمی داشته باشند.

ریاضی حتی در سوپ نام بعدی این مجموعه است که به قلم یک ریاضیدان به نام خوآن سَبیا نوشته شده و در آن، بچه ها با خوآن و مارکوس همراه می شوند تا روزی پر از ریاضی را با هم بگذرانند.

فیزیک حتی در سوپ چهارمین نام از این مجموعه است که به قلم اِرنان گرکو نوشته شده. این فیزیکدان معتقد است فیزیک با نظم شگفت انگیزش در زندگی ما نقش مهمی دارد. او در این کتاب ماجرایی را تعریف می نماید که چندماه پیش اتفاق افتاده و مربوط به او و بچه هایش است؛ وقتی که هنوز به مدرسه نمی رفتند.

واحد کودک و نوجوان انتشارات فاطمی، مجموعه علم در سوپ را در 48 صفحه با شمارگان 2 هزار نسخه و قیمت 49 هزار تومان برای هر جلد منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 آبان 1400 بروزرسانی: 6 آبان 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1734

به "سوپی پر از علم برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپی پر از علم برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید