شرایط سفر به انگلیس چیست؟ ، آپدیت زمستان 1400

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، شرایط سفر به انگلیس در دوره کرونا چگونه است؟ این بیشترین سؤالی ست که پس از باز شدن مرزهای گردشگری انگلیس در دوره کرونا فکر مسافران این راستا را به خود درگیر کرده است. با توجه به اینکه ما برگزارکننده تورهای انگلیس و کارگزار دریافت ویزای بریتانیا هستیم در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که چه افرادی با چه شرایطی می توانند برای دریافت ویزای انگلیس اقدام و به این کشور سفر کنند.

شرایط سفر به انگلیس چیست؟ ، آپدیت زمستان 1400

بسیاری از گردشگرانی که قصد سفر به انگلیس را دارند از شرایط تازه سفر به این کشور و محدودیت های اعلام شده بی خبرند. از این رو اگر شما هم مدت هاست که در پی یک منبع اطلاعاتی مطمئن در زمینه شرایط سفر به انگلیس هستید پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

قوانین ورود به انگلستان در دوران کرونا

کشور انگلیس در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شرایط تازه را برای ورود مسافران اعلام کرده است. طبق این شرایط افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت و از تزریق آخرین دوز 14 روز گذشته باشند می توانند برای دریافت ویزای انگلیس و سفر به این کشور اقدام کنند. یادآور می شویم که مسافران انگلیس بایستی یکی از واکسن های مورد تائید دولت این کشور را دریافت کرده باشند. در حال حاضر واکسن های فایزر، آسترازنکا، سینوفارم، جانسون و مدرنا مورد تأیید هستند. علاوه بر ارائه کارت واکسن مسافران ورودی به انگلیس با شرایط زیر 10 روز قرنطینه خواهند شد:

 • انجام تست کرونا حداکثر 3 روز قبل از تاریخ پرواز.
 • تکمیل آنلاین فرم تعیین محل مسافر.
 • مراحل آماده شدن برای قرنطینه:

- اگر طی 10 روز گذشته در یکی از کشورهای لیست قرمز بوده اید یا از آنها عبور کرده باشید فقط در صورتی قادر به ورود به انگلستان هستید که تبعه بریتانیا یا ایرلندی باشید و یا حق اقامت در این کشور را داشته باشید. در این صورت باید نسبت به رزرو اقامت در یکی از هتل های قرنطینه ای مورد تأیید مقامات این کشور به صورت آنلاین اقدام و هزینه آن را پرداخت فرمایید.

- در صورتیکه از سایر کشورها وارد انگلستان می شوید باید برای دو تست کرونا در روزهای دوم و هشتم (travel test package) پس از ورود، در مراکز مورد تأیید در انگلستان ثبت نام نمایید.

 • در صورتیکه از کشورهای لیست قرمز وارد انگلستان نشده باشید می توانید پس از 5 روز، نسبت به تست کرونا اقدام و در صورت منفی بودن آن، نیازی به ادامه قرنطینه نمی باشد.
 • عدم رعایت قرنطینه برای دفعه اول 1000 پوند و در صورت تکرار تا 10 هزار پوند جریمه خواهد داشت.

انگلستان سینوفارم را به رسمیت شناخت

طبق آخرین اخبار شرایط سفر به انگلیس دولت بریتانیا تمامی واکسن های مورد تأیید سازمان بهداشت دنیای را به رسمیت می شناسد از این رو علاوه بر فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسون واکسن های سینوواک، سینوفارم پکن و کواکسین نیز به لیست واکسن های مورد تأیید این کشور اضافه شدند.

چه زمانی می توان برای تست شخصی کرونا اقدام کرد؟

تمام مسافران بالای 11 سالی که قصد سفر به انگلیس را دارند بایستی حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز تست کرونا را انجام و نتیجه منفی آن را در فرودگاه ارائه دهند. طبق این قانون علاوه بر نتیجه منفی PCR، ارائه کارت واکسن نیز الزمیست.

اطلاعیه مهم در خصوص پروازهای ورودی به انگلستان

طبق شرایط سفر به انگلیس مسافران پروازهای ورودی به انگلستان باید نسبت به تکمیل فرم خود اظهاری پزشکی اقدام کرده و پس از دریافت QR code، کپی آن را در هنگام سوار شدن به هواپیما و در بدو ورود به پلیس گذرنامه در انگلستان تحویل دهند. فرم خود اظهاری را می توانید از طریق لینک زیر دریافت کنید:

https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel

فرم مکان یابی مسافر خود را نشان دهید

با توجه به شرایط سفر به انگلیس در بدو ورود به این کشور بایستی فرم مکان یابی مسافر را تکمیل کنید. این فرم برای اطلاع دولت انگلیس از شرایط سلامت شما در زمان همه گیری ویروس کرونا می باشد. پس از تکمیل فرم، تأییدیه آن به همراه یک فایل از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

همه چیز درباره مراحل و شرایط دریافت ویزای انگلیس؛ آپدیت 1401

ایرانیان برای سفر به انگلیس بایستی ویزای این کشور را دریافت کنند. از آنجا که ویزای این کشور در میان معتبرترین ویزاهای دنیا قرار می گیرد، مراحل دریافت ویزای انگلیس کمی طولانی و نسبتاً پیچیده است اما کارشناسان ما در واحد ویزا با داشتن سال ها تجربه کار را برای شما راحت می کنند. مراحل دریافت ویزای انگلیس به شرح زیر می باشد:

 • تهیه و آماده سازی مدارک مورد نیاز
 • تکمیل آنلاین فرم ویزا
 • تعیین زمان و محل انگشت نگاری
 • حضور در دفتر سفارت جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک

همچنین مدارکی را که بایستی در روز انگشت نگاری همراه داشته باشید موارد زیر را شامل می شود:

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست ویزا به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که از طریق این مرکز انجام پذیر است.
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز…)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهام داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره نامه)
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

بیشتر بخوانید …

راهنمای ویزای توریستی انگلیس

مراحل درخواست ویزای انگلیس

راهنمای سفر به انگلیس 2022 | هزینه سفر به انگلیس با تور

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1883

به "شرایط سفر به انگلیس چیست؟ ، آپدیت زمستان 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سفر به انگلیس چیست؟ ، آپدیت زمستان 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید