شکنجه یمنی ها در زندان جازان عربستان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یک سازمان حقوق بشری از شکنجه سازمان یافته بازداشتی های یمنی در زندان جازان عربستان سعودی پرده برداشت.

شکنجه یمنی ها در زندان جازان عربستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان حقوق بشری سام که مقر آن در ژنو قرار گرفته است از تخلف های گسترده در حق بازداشتی های یمنی در زندان جازان عربستان سعودی خبر داد.

در بیانیه این سازمان آمده است: مقامات سعودی صدها یمنی را در زندانی وابسته به نیروی هوایی سعودی زندانی کرده اند، این زندان فاقد نازل ترین استانداردهای لازم است و در آن به صورت سازمان یافته شکنجه و بدرفتاری اعمال می شود.

این سازمان حقوق بشری تأکید کرد، افسران و نظامیان سعودی، بازداشتی های یمنی را با کابل برق و امثال آن شکنجه می کنند، برخی بازداشتی ها حدود یک ماه در زندان انفرادی هستند و اجازه تماس با جهان خارج و یا ارتباط با دیگر زندانیان را ندارند.

توفیق الحمیدی رئیس سازمان سام گفت، از جمله این بازداشتی ها، کسانی هستند که در مرزهای جنوبی عربستان سعودی علیه حوثی ها می جنگیده اند. تعداد آنها بیش از 500 نفر است و 28 نفر از آنها به دلیل درخواست مرخضی برای عید فطر بازداشت شده اند.

از دیگر بازداشتی ها، صیادان یمنی هستند که گارد ساحلی یمن به دلایلی نامشخص آنها را بازداشت و تحویل نیروهای سعودی داده است، حداقل یکی از این صیادان به دلیل شکنجه در زندان فوت کرده است.

یکی از بازداشتی های آزاد شده اعلام کرده، ابتدا تو را دست و پا بسته و با چشم بسته به مکانی نامشخص می برند، بعد از آن به مدت یک ماه یا کمتر در زندان انفرادی هستی ، جای حدود دو متر در یک متر. بعد از آن تو برای بازپرسی می برند و با کابل برق آنقدر شکنجه ات می کنند که آرزوی مرگ می کنی.

سازمان سام در پایان مقامات سعودی و یمنی را مسوول ناپدید شدن و بازداشت شهروندان یمنی دانست و خواستار آزادی فوری آنها شد. این سازمان همچنین گفت، باید تحقیقی فوری درباره ناپدید شدن تعداد زیادی از یمنی ها در زندان های سعودی انجام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1070

به "شکنجه یمنی ها در زندان جازان عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکنجه یمنی ها در زندان جازان عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید