فتح الله زاده: قرارداد استراماچونی ثبت نشود، با فدراسیون فوتبال برخورد خواهد شد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال معتقد است که سرمربی ایتالیایی پیشین تیم فوتبال این باشگاه می تواند سومین قهرمانی آبی ها را در آسیا به ارمغان بیاورد.

فتح الله زاده: قرارداد استراماچونی ثبت نشود، با فدراسیون فوتبال برخورد خواهد شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، علی فتح الله زاده درباره غیبت خود در فوتبال کشور و در پاسخ به این پرسش که آیا جای او خالی نیست، گفت: در فوتبال جای خیلی ها خالی است. فوتبال ما به جای اینکه محلی برای آرامش، تفریح، شور و نشاط جامعه باشد، تبدیل به محل زجر کشیدن مدیران، تماشاگران و بازیکنان شده است.

وی درخصوص قیمت بالای بازیکنان داخلی و پرداخت پول آنها از بیت المال توضیح داد: از منظر شما که فوتبال بازی ننموده اید و قیمت ها دست تان نیست، این قیمت ها گران است. طبیعتاً هر چیزی را با خودش می سنجند. بازیکنی را که کشورهای حاشیه خلیج فارس 6 میلیارد تومان می خرند، تیم های ایرانی با او به مبلغ دو میلیارد تومان قرارداد می بندند که این کار خوبی است. مگر ما گفتیم تیم ها دولتی باشند؟ یکی از بدبختی های ما این است که تیم های ما دولتی است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درخصوص اینکه اعلام شد سرخابی ها در مهر ماه به بخش خصوصی واگذار می شوند، گفت: این زمان قطعی نیست. دولت ها از استقلال و پرسپولیس استفاده می نمایند و می گویند دو باشگاه از بیت المال تغذیه می نمایند. کدام بیت المال؟ استقلال و پرسپولیس از برند خود استفاده می نمایند و دولت بگوید چه یاریی می نماید. کدام بودجه را به این دو باشگاه می دهند؟ من 20 سال در استقلال بودم و در زمان من، دولت هیچ یاریی به استقلال ننموده است.

دولت و بیت المال از برند دو باشگاه برای تبلیغ، رأی دریافت و لابی استفاده نموده و هر دو را قربانی نموده اند.، فتح الله زاده ضمن بیان این جمله گفت: زنوزی مالک یک باشگاه خصوصی است و بیشتر از همه باشگاه ها به بازیکنانش پول داده است. او عقل دارد، سرمایه گذاری می نماید و بازیکنی را که یک میلیارد تومان خریده، پنج میلیارد تومان می فروشد. فوتبال انگلیس سود ده است و دولت این کشور به تیم ها یاری می نماید. آنها حرفی از بیت المال نمی زنند. اگر من هم جای کارگر یا کارمندی باشم که ماهی دو میلیون تومان می گیرد، ناراحت می شوم اگر بشنوم یک بازیکن دو میلیارد تومان می گیرد. اگر فوتبال خصوصی باشد، کسی نمی گوید این پول از بیت المال پرداخت می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استراماچونی به استقلال بازمی شود یا خیر، اعلام کرد: یا سعادتمند واقعاً با استراماچونی صحبت و او را به بازگشت مجاب نموده که اتفاقی عالی است یا اینکه سعادتمند زمان می خرد که آن را نمی دانیم. آمدن استراماچونی را یک موهبت می دانم که با او می توانیم ستاره سوم را هم بگیریم. من با قوانین آشنا هستم و معتقدم اگر استراماچونی با استقلال قرارداد ببندد، کسی در ایران نمی تواند مانع ثبت آن شود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، گفت: قانون حرفه ای می گوید اگر استقلال نامه ای به فیفا یا AFC بفرستد، بگوید با مربی خارجی قرارداد بستم و فدراسیون فوتبال با آن مخالفت می نماید، با فدراسیون ایران برخورد خواهد شد. چون این ممانعت، نقض قوانین فیفاست و کسی نمی تواند مانع شود. اگر سعادتمند توانسته استراماچونی را به بازگشت مجاب کند، این موضوع به نفع استقلال است. چون او اگر بیاید یا نیاید، باید پولش را بگیرد؛ پس چه بهتر بیاید و مربیگری کند.

فتح الله زاده در خصوص قانون ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی توضیح داد: من مخالف این قانون هستم. آیا شما می توانید جلوی تکنولوژی را بگیرید و به صنایع دیگر بگویید با شرکت های خارجی قرارداد نبندید؟ مربیان ما شده اند 15 میلیارد تومان. وقتی واردات را ممنوع کنید، قیمت داخلی ها بالا می رود. این یک قانون من درآوردی است و من تخصصی پشت آن نمی بینم. اگر تیم ها خصوصی شوند، بازیکن بی کیفیت نمی گیرند.

وی با بیان اینکه دولت به بسیاری از تیم ها به جز استقلال و پرسپولیس پول می دهد، گفت: تیم های دیگر بازیکن بی کیفیتی با ارزش 50 هزار دلار را 500 هزار دلار می گیرند که باید جلوی این موضوع را بگیریم. سعادتمند باید هرچه زودتر شرایط سرمربی استقلال را انتخاب کند، چون اگر هر بازیکنی را بگیریم، مربی می گوید من این تیم را نبستم. سعادتمند قراردادی را که با استراماچونی بسته، اینجا برای ثبت بیاورد و اجازه دهد اینجا با آن مخالفت نمایند. کسی قانوناً یارای جلوگیری از ثبت این قرارداد را ندارد و فیفا و AFC با این موضوع (ممنوعیت ثبت قرارداد استراماچونی) مخالفت می نمایند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با اشاره به اظهاراتش به یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: این نماینده گفت وقتی بدون مربیگری هم باید چنین پولی به استراماچونی بدهیم، جذب او یاری به بیت المال خواهد بود. مذاکره با قرارداد بستن خیلی فرق می نماید. مدیری که به استراماچونی تعهد می دهد که قراردادش را ثبت می نماید، باید پولش را بدهد و اگر قرارداد هم ثبت نشود، این پول باید پرداخت کند. من بر اساس قوانین فیفا و AFC ثابت می کنم می توانیم این قرارداد را ثبت کنیم و استراماچونی سرمربی ماست. اگر سعادتمند با استراماچونی به نتیجه لازم برسد و بتواند او را بیاورد، من قسم می خورم که می توان این قرارداد را ثبت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1105

به "فتح الله زاده: قرارداد استراماچونی ثبت نشود، با فدراسیون فوتبال برخورد خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الله زاده: قرارداد استراماچونی ثبت نشود، با فدراسیون فوتبال برخورد خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید