استراماچونی، قائدی و شیخ جایی نمی فرایند، برای AFC ابهام ایجاد شده

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال پس از سیر مسیری سخت و رقابت با چند تیم قدرتمند، انتها در هفته سیزدهم لیگ برتر به صدر جدول رسید. اما این صدرنشینی خیلی زود به کام آبیها تلخ شد، چون استراماچونی در اولین جلسه تمرین پس از پیروزی بر شهر خودرو، دلخوری اش از شرایط باشگاه و به خصوص شرایط مالی را با تمرین ندادن تیم ابراز داشت.

استراماچونی، قائدی و شیخ جایی نمی فرایند، برای AFC ابهام ایجاد شده

امیر حسین فتحی مدیرعامل آبی پوشان که حالا تیمش در شرایط خاصی به سر می برد، در گفتگو با یک برنامه تلویزیونی به تشریح آخرین شرایط این باشگاه پرداخت که مشروح گفتگوی وی را در زیر می خوانید.

* مگر می شود نظرم حمایت از استراماچونی نباشد

امیر حسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص شرایط این باشگاه گفت: استراماچونی با دانش و مطالعه کافی به استقلال آورده شد و حذف مربی قبلی هم با مطالعه و آگاهی بوده است. شاید این پروسه انتخاب و آمدن آقای استراماچونی حدود دو ماه طول کشید. ما 5 هفته از لیگ گذشته بود و فقط 3 امتیاز داشتیم، من تمام قد از ایشان حمایت کردم. به نظر شما الان که تیم در صدر جدول است، نظر من و هیات مدیره این است که ایشان نباشد؟ قطعا از ایشان حمایت و او را حفظ می کنیم.

* تحریم ها انتقال پول را سخت کرده

ما در شرایط مالی خاصی هستیم. تحریم های ناعادلانه و ظالمانه ای علیه ما صادر شده است. انتقال پول از ایران به اروپا بسیار سخت شده است و انتقال پول به حساب یک شخص که بسیار سخت تر شده است.

تامین منابع یک مسئله است و انتقال آن یک مسئله دیگر است. در خصوص انتقال پول نه من و نه باشگاه مقصر نیستیم. ما تقریبا دو ماه است که به ایشان بدهکار هستیم. ما چاره ای جز این نداریم که از طریق صرافی پول را به صورت بخش بخش انتقال بدهیم که این موضوع هم برای حساب مقصد مسائلی ایجاد می کند و این مسائل گریبانگیر آقای استراماچونی هم شده است.

* به استراماچونی حق می دهیم اما ما هم مقصر نیستیم

همه عزیزان می دانند که ما در شرایط سختی هستیم و روز به روز تحریم های ناعادلانه سخت تر می شود. ما سال گذشته 9 بازیکن و کادر خارجی داشتیم که گاها نقدا هم پول می دریافتد. آن زمان انتقال پول راحت تر از امروز بود. روز اول که با استراماچونی قرارداد بستیم، انتقال پول از امروز راحتتر بود و روز به روز حلقه تحریم ها تنگ تر میشود و انتقال پول سخت تر می شود.

نه فتحی و نه باشگاه استقلال در این ماجرا مقصر نیستند. در اینجا به مربی خود حق می دهیم. با همه این سختی ها 4 ماه پول به حساب ایشان ریخته ایم. امروز و فردا بانک های اروپایی بسته هستند و دوشنبه پول به حساب ایشان واریز می شود. آقای دکتر خلیل زاده که از طریق یک کشور سوم این پول را برای استراماچونی منتقل می کنند، قول داده اند که در اولین ساعات روز دوشنبه این کار را انجام دهند و پول در حساب استراماچونی باشد.

او یک مربی حرفه ای است و ساعت ها وقتش را برای تیم می گذارد و جالب است بدانید که ایشان یک روز هم مرخصی نگرفته است. حتی روز شنبه هم ایشان در تمرین بوده و دستیارانش تمرین را برگزار کرده اند.

* به حفظ استراماچونی اصرار داریم

همسر آقای استراماچونی برای تعطیلات کریسمس تهران را ترک کرده اند و این موضوع به مسئله آقای استراماچونی ارتباطی ندارد. باشگاه استقلال، بنده و اعضای هیات مدیره برای حفظ استراماچونی مصر هستیم. پروسه آمدن ایشان زمان بر بوده و ما خواهان حفظ او هستیم. در همان زمان که حلقه تحریم ها تنگ مثل الان نبود هم مسائلی برای انتقال پول وجود داشت.

* به هیچکس جز استراماچونی فکر نمی کنیم

ما به هیچ گزینه ای به جز استراماچونی فکر نمی کنیم و همه تلاشمان ادامه همکاری است. هواداران عزیز مسائل کشور را درک می کنند. مسائل مالی ما به کل کشور تسری پیدا کرده است.

باشگاه استقلال جدا از این جامعه نیست. استراماچونی سرمربی استقلال است و ما تمام تلاش خود را برای حل مسائل مالی ایشان انجام می دهیم تا ایشان کماکان با قدرت در کنار استقلال باشند و با استقلال افتخار آفرینی کنند.

با صراحت و صداقت عرض کردم که آقای استراماچونی با ما قرارداد دارد و باشگاه استقلال مصر است که قرارداد ایشان با ما استمرار داشته باشد. ما و ایشان تمایل به همکاری داریم و این وسط اگر مسئله ای هم باشد، تلاش می کنیم تا آن را حل کنیم.

* قرارداد دیاباته بند فسخ ندارد

دیاباته با ما قرارداد دوساله دارد و بند فسخ ندارد. او با پیشنهاد استراماچونی به ما اضافه شد و قراردادش حدود پانصدهزار دلار است.

او نمی تواند از استقلال جدا شود مگر اینکه ما به او اجازه دهیم. نه فقط او بلکه نه مهدی قائدی و نه چشمی و دیگر بازیکنان، قرار نیست از استقلال جدا شوند.

با پیشنهاد استراماچونی قرار است در نیم فصل حداقل یک مهاجم ترجیحا خارجی به جمع ما اضافه شود. با وجود همه مسائل انتقال ارز پیروز شدیم بخش بزرگی از پول میلیچ، استراماچونی و دیاباته را پرداخت کنیم.

* استراماچونی با دقت بازیکن خارجی می گیرد

این وظیفه کادرفنی و باشگاه است که بازیکن خارجی جذب شده، به صورت فیکس بازی کند و متمایز از بازیکنان داخلی باشد. استراماچونی نشان داده که این موضوع را در خریدهایش مورد توجه قرار می دهد.

* در مدارک ما ابهام ایجاد شده

استقلال هروقت اوج می گیرد، حواشی آغاز می شود و شایعات دامن ما را می گیرد. ما در کمیته صدور مجوز حرفه ای گری پیروز شدیم این مجوز را بگیریم. هفته گذشته از طریق فدراسیون متوجه شدیم که در خصوص استقلال و تراکتور برای AFC ابهام ایجاد شده و فدراسیون فوتبال در حال اقناع آنهاست.

اگر مثلا رابسون یا هر بازیکن دیگری از استقلال قصد شکایت دارد، باید در سال بعد این کار را انجام دهد. ضمن اینکه ما پیروز شده ایم موافقت شفاهی فیفا را در خصوص پرداخت پول رابسون بگیریم.

* مسئله ای بابت حضور در آسیا نداریم

با هماهنگی اجرا شده با فدراسیون، به ما گفته اند که مشکل خاصی جهت حضور ما در لیگ قهرمانان آسیا وجود ندارد. یکشنبه هم کنندگان ما به مالزی می فرایند تا در قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا حاضر می شوند.

* خودی ها انتقاد می کنند

امسال استقلال با هدایت استراماچونی و هنرنمایی بازیکنان خوب و با کیفیت استقلال، آنقدر خوب کار کرده که تحسین پیشکسوتان حریف را هم به همراه داشته است ولی متاسفانه برخی از خودی ها انتقاد می کنند.

استراماچونی سرمربی ماست و فعلا مسئله ای جهت حضور او و حفظش در حال حاضر وجود ندارد. ما در شرایط مالی بدی هستیم. این نیست که پول داشته باشیم ولی نخواهیم به بازیکنان بدهیم. ما امسال 30 درصد هزینه تیم را کمتر کردیم.

* قرارداد نجومی نداریم

ما رقم نجومی نداریم. ما از اسپانسر و حامی مالی مشترک ارتزاق می کنیم. مثلا ما جلسه ای با حامی مالی خود داشته ایم. گفته اند به ما که پول فردا می آید و الباقی سه - چهار روز دیگر به شما داده می شود.

من به بازیکن گفته ام یک هفته دیگر ولی پولی به حساب ما نیامده است. بازیکن روی این پول حساب کرده است. من به او حق می دهم. ما وقتی از اسپانسر نمی توانیم پول بگیریم و پول ما را به فردا و پس فردا حواله می کنند، من هم مجبورم به بازیکن بگویم که فردا پول به شما می دهم.

* انتقال بلیت فروشی به شرکتی دیگر

ما با موسسه کوثر، یک بخش کارمان بلیت فروشی است و یک بخش دیگری تبلیغ روی پیراهنمان بود که به اتکا منتقل شد. ما با کوثر این قرار را داشتیم که جزئیات کار بلیت فروشی را برای ما ارسال کنند ولی تعلل کردند و ما با شرکت دیگری وارد کار شدیم.

بعد از ایجاد زیرساخت ها، با شرکت توسعه کار کردیم. امروز می بینیم بعد از بلیت فروشی، شرکت توسعه با کمال شفافیت رقم بلیت فروشی را اعلام می کند.

ما یک پفراینده هم در خصوص برهان مبین داریم که متعلق به گذشته و حتی پیش از دوره آقای افتخاری است و جلسات مختلفی در این خصوص داشته ایم که ان شاءالله این موضوع هم حل می شود. این شرکت هم برای پرسپولیس، فدراسیون و سازمان لیگ هم شکایاتی را تنظیم کرده است و ما چندین بار در این خصوص به دادگاه رفته ایم.

روز شنبه جلسه شورای معاونین وزارت ورزش به میزبانی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد و من هم خیلی اتفاقی آنجا بودم برای صحبت با آقای کریمی در خصوص مسائل مختلف و به محض آغاز جلسه، آنجا را ترک کردم.

بلیت فروشی متعلق به باشگاه است. چون زیر ساخت را شرکت توسعه ایجاد کرد، به کنندگی از باشگاه ها بلیت فروشی را انجام می دهد.

* بازیکنان همکاری می کنند

جا دارد از صبوری و لطف بازیکنانمان که تنها درآمدشان فوتبال است، تشکر کنم. ما بازیکنانی داریم که درصد بسیار کمی گرفته اند.

از آقایان غفوری، چشمی، باقری تا محسن کریمی و دیگران که درصد کمی گرفته اند تشکر می کنم. علت این موضوع هم این است که حامیان مالی، پول را به موقع نمی دهند. پول را زمانی می دهند که صدای بچه ها در آمده یا تیم افت کرده است. من نمی دانم چرا پول را نمی دهند. استقلال درآمد پایدارش، حامیان مالیش هستند.

* 10 میلیارد برای مجوز حرفه ای هزینه کردیم

زیر 70-80 میلیارد هزینه امسال ماست. همین امسال، بحث مجوز حرفه ای باعث شد حدود 10 میلیارد هزینه کنیم. برای صدور کارت بازی دیاباته، یزدانی، میلیچ و ... حدود 4 میلیارد تومان بابت بدهی های باشگاه پرداخت کردیم.

اینها مسائل باشگاه است. مثلا می گویند پول اللهیار کجا رفت؟ می شد به هواداران بگوییم که پول به مربی خارجی نمی دهیم یا دیاباته را جذب نمی کنیم تا مجوز حرفه ای را کسب کنیم؟

خدا را شکر پیروز شدیم بسیاری از بدهی ها را پرداخت کنیم. بدهی هایی که مربوط به دوره من نبود را پرداخت کرده ام. اگر این بدهی ها نبود، بازیکنان 50 درصد از پول خود را گرفته بودند.

* اسب مان را برای قهرمانی زین کردیم

هر اطلاعاتی که در خصوص سهمیه آسیایی از سوی فدراسیون منتشر شده را ما به مربی خود منتقل کرده ایم. ما امسال اسب خود را برای قهرمانی زین کرده ایم.

فدراسیون هم که دوست ندارد سهمیه 2+2 باشد. ما ابتدا تصور می کردیم سهمیه 3+1 است ولی بعدا اعلام شد که سهمیه 2+2 است. اینجا نه ما قصوری کردیم نه فدراسیون. ما بهترین و بزرگترین بازی های لیگ را برده ایم و میتوانیم با حضور استراماچونی و بازیکنانمان به جایگاه مد نظرمان برسیم.

* دریافت مجوز حرفه ای نفس مان را گرفت

طلب داریوش شجاعیان هم متعلق به دوره مدیر قبلی بود که حل شد. من دو دوره مجوز حرفه ای گرفته ام. هر دو بار هم این موضوع نفس ما را گرفته است.

چون باید پولی را به بدهکاران بدهید و یک پول را هم برای پیش پرداخت در نظر بگیریم. من وقتی به تمرین می روم، بازیکن از من مطالبه حقش را می کند.

من ناراحت نمی شوم چون این حق اوست ولی پول ما را نمی دهند. موقعی من باید زیر سوال قرار بگیرم که پول باشد و نخواهم تزریق کنم. ما شرکت دولتی هستیم ولی ردیف بودجه نداریم.

اراده جدی در وزارت ورزش و دو باشگاه برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس وجود دارد. نحوه اداره دو باشگاه الان خصوصی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 543

به "استراماچونی، قائدی و شیخ جایی نمی فرایند، برای AFC ابهام ایجاد شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استراماچونی، قائدی و شیخ جایی نمی فرایند، برای AFC ابهام ایجاد شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید