قصه کولبرها را در شلیک به اسب لنگ روایت می کنم، نمی خواهم با نگاه گیشه ای سمت این سوژه ها بروم

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، معصومی درباره تازه ترین پروژه خود گفت: من به عنوان یک فیلمساز وجدان اجتماعی دارم و سمت موضوعی می روم که معضل باشد. شلیک به اسب لنگ نیز روایتی درام از کولبرهاست بلکه بتوانم جامعه را متوجه این مسئله کنم.

قصه کولبرها را در شلیک به اسب لنگ روایت می کنم، نمی خواهم با نگاه گیشه ای سمت این سوژه ها بروم

با ما همراه باشید و درباره سفرباران بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری خبرنگاران، سینمای اجتماعی از جمله قالب های مورد علاقه فیلمسازان ایرانی است که هر از گاهی نیز شاهد فیلم های قابل تأملی در آن هستیم هرچند که عمده این آثار دوباره متوجه فضای آپارتمانی می گردد.

با این وجود بعضی فیلمسازان این ژانر را وارد قصه های جدی و لوکیشن های خاصی می نمایند که به نوعی می توان بدعتی در سینمای ایران باشد.

خسرو معصومی، کارگردان سینما که سابقه ساخت چنین فیلم های سخت و خاصی را با کار کثیف، تابو و حتی خرس تجربه نموده، دوباره قرار است سراغ سوژه حساس دیگری برود.

امیدوارم کرونا اجازه دهد زمستان آن را کلید بزنم

این فیلمساز در تبادل نظر با خبرگزاری خبرنگاران درباره تازه ترین پروژه سینمایی خود گفت: من به تازگی فیلمنامه درام و سینمایی شلیک به اسب لنگ را درباره کولبرها نوشته ام که امیدوارم بتوانم با بهبود شرایط کرونایی، زمستان سال جاری آن را جلوی دوربین ببرم.

وی اضافه نمود: داستان فیلم احتیاج به فصل زمستان دارد ولی اگر کرونا اجازه ساخت و فیلمبرداری آن را در این زمان ندهد، آن را به سال بعد موکول خواهم کرد.

معصومی شرح داد: شلیک به اسب لنگ سوژه خاصی دارد؛ از جنس فیلم هایی که شخصاً به آن علاقه دارم. از این بابت که همیشه کوشش دارم فضایی ایجاد کنم که مسئولان و جامعه را متوجه این اتفاقات بسازم. من به سینما نگاه تجاری ندارم و نمی خواهم با نگاه گیشه ای سمت این سوژه ها بروم.

قصه کولبرها که در ایران و کردستان روایت می گردد

کارگردان کار کثیف اینگونه نیز تأکید کرد: کسی که رمانی می نویسد دنبال پول درآوردن از آن نیست؛ سینمای من به رغم جدیت، شبیه این ماجراست. سینمای اجتماعی به قصه های مسئله دار احتیاج دارد تا تلنگری بزند. حتی اگر به قول بعضی سینمای پردردسری باشد و هر کسی سراغش نرود.

خسرو معصومی تأکید کرد: من به عنوان یک فیلمساز وجدان اجتماعی دارم و سمت موضوعی می روم که معضل باشد. شلیک به اسب لنگ نیز روایتی است از کولبرها که قصه اش در ایران و بخشی در کردستان عراق خواهد گذشت.

انتهای پیغام /4143/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1120

به "قصه کولبرها را در شلیک به اسب لنگ روایت می کنم، نمی خواهم با نگاه گیشه ای سمت این سوژه ها بروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصه کولبرها را در شلیک به اسب لنگ روایت می کنم، نمی خواهم با نگاه گیشه ای سمت این سوژه ها بروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید