قوه قضائیه باید موضوع گندم آلوده به فضولات حیوانی را به طور جدی پیگیری کند

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن واکنش به دستگیری مدیر غله گنبد کاووس به علت ترکیب گندم با فضولات حیوانی گفت: اگر سیلویی چند هزار تنی آلوده به فضولات حیوانی شده باشد، تجزیه این مواد و تطهیر گندم کار سختی است. اگر حجم این مواد زیاد و میزان آلاینده آن کم باشد، قابلیت تطهیر و جداسازی گندم ها وجود دارد.

قوه قضائیه باید موضوع گندم آلوده به فضولات حیوانی را به طور جدی پیگیری کند

حبیب الله نیکزادی پناه در گفت وگو با مجله تخصصی کامپیوتر ضمن واکنش به دستگیری مدیر غله گنبد کاووس و انتقاد از ترکیب گندم با فضولات حیوانی اظهار کرد: پذیرش این موضوع برای مردم بسیار سخت است. من نمی دانم که چرا باید این اقدامات در کشور ما صورت گیرد. سال گذشته شبیه این رخ داده بود و خاک را وارد گندم نموده بودند. دستگاه های کنترلی و نظارتی باید ریشه ها را بخشکانند و امکان به وجود آمدن این اتفاقات را ندهند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اضافه کرد: در صحت این خبر هم نمی توان تردید کرد چون این خبر نقل قولی از رئیس کل دادگستری استان گنبد کاووس است. متاسفانه مخلوط کردن هر موادی با گندم ارزشمند کشور ما که جزء گندم های خوب دنیاست کار مذمومی است. دلیل چنین اتفاقاتی این است که ما کنترل و نظارت کافی را نداریم. ما نباید برای رزق اصلی مردم مشکل ایجاد کنیم.

نماینده مردم بم در مجلس با تاکیید بر لزوم پیگیری این موضوع در کمیسیون کشاورزی گفت: قوه قضائیه نیز باید این موضوع را به طور جدی پیگیری کند. چون ربط وثیقی به امنیت غذایی میلیون ها نفر دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان مواد آلاینده را از گندم تجزیه کرد گفت: باید آنالیز گردد که چه قدر فضولات در چه حجمی از گندم مخلوط شده است. اگر سیلویی چند هزار تنی آلوده به فضولات شده باشد، تجزیه این مواد و تطهیر گندم کار سختی است. اگر حجم این مواد زیاد و میزان آلاینده آن کم باشد، قابلیت تطهیر و جداسازی گندم ها وجود دارد. این کار به عهده وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی است. اگر این امکان وجود نداشته باشد، شاید بتوان از این گندم برای خوراک دام یا کارهای دیگر استفاده کرد.

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، به نقل از رئیس کل دادگستری استان گلستان، مدیر غله گنبد کاووس و تعدادی از کارکنان سیلوی این شهرستان دستگیر شدند. این افراد فضولات حیوانی را با گندم ترکیب و سپس روانه سیلوی دولتی می کردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 253

به "قوه قضائیه باید موضوع گندم آلوده به فضولات حیوانی را به طور جدی پیگیری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوه قضائیه باید موضوع گندم آلوده به فضولات حیوانی را به طور جدی پیگیری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید