قیمت ساخت با فروش مسکن چقدر فاصله دارد؟

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، خبرگزاری خبرنگاران- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت هر متر مربع مسکن ساخته شده با قیمتی که به فروش آن حدود 500 درصد فاصله دارد که این موضوع قابل تفسیر نیست.

قیمت ساخت با فروش مسکن چقدر فاصله دارد؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمود محمودزاده با اشاره به این که قیمت مسکن خوشبختانه در ماه های اخیر در حال تثبیت است افزود: تنها دلیل فاصله زیاد قیمت ساخت و فروش مسکن، برخورد سرمایه ای با مسکن است، به همین دلیل از اواخر سال گذشته اقداماتی تحت عنوان سامانه اسکان املاک, برای شناسایی واحد های خالی انجام شدبا این امید که مالکان واحد های خالی خود را به بازار عرضه نمایند.

وی افزود: زمانی که قیمت مسکن در حال افزایش بود بخشی از آن مربوط به خود مسکن و بخش دیگر ناشی از تاثیرپذیری از سایر بازار های رقیب بود، زیرا وقتی جریان اقتصادی به یک سمت حرکت می نماید، مسکن از آن مستثنی نیست.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: وقتی از وجود چندصدهزار یا چند میلیون واحد خالی در سراسر کشور اطلاع می دهند، طبیعی است سریع ترین واحد هایی که می تواند به بازار عرضه گردد، واحد های آماده است.

وی افزود: اقدام دیگر برای تثبیت قیمت ها، تکمیل طرح های مسکن مهر بود که از بیش از 2 میلیون و 200 هزار مسکن مهر، فقط 50 هزار واحد آن باقی مانده که به زودی تحویل داده می گردد و پرونده این طرح برای همواره بسته خواهد شد.

محمودزاده گفت: ورود به واحد های خالی به وسیله سامانه اسکان املاک، سیاست کلی بود که بتواند در کوتاه ترین مدت، بازار مسکن را راهنمایی کند تا این بازار به تعادل برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اقدام دیگر این بود که بخشنامه هایی به سراسر کشور ابلاغ شد تا به همه کسانی که واحد های نیمه کاره دارند و به دلیل مسائل اقتصادی نمی توانند آن را تکمیل نمایند تسهیلات پرداخت کنیم تا این واحد ها تکمیل و به بازار عرضه گردد.

وی گفت: همچنین از خودمالکان یعنی کسانی که در صنعت ساختمان فعالیت دارند دعوت کردیم با مشوق های تعریف شده، وارد این حوزه شوند و در قالب طرح اقدام ملی مسکن, 400 هزار واحد مسکونی که جزو تعهدات اجتماعی بود همه دستگاه های دولتی، بانک ها، شهرداری ها و دستگاه های خدماتی دست به دست هم دهند تا صندلی مسکن از یک کالای ارزشمند در سبد خانوار به کالای مصرفی تقلیل پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، محمودزاده تاکید نمود: در بدنه دولت، حتی مجلس به فکر یاری کردن به حل مشکل مسکن هستند و عزم صددرصدی در دستگاه های اجرایی، خدماتی و نهاد های نظارتی وجود دارد و همه به این خوشبین هستیم تا احتیاج متقاضیان مسکن را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 1419

به "قیمت ساخت با فروش مسکن چقدر فاصله دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت ساخت با فروش مسکن چقدر فاصله دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید