لی چایلد از نوشتن رمان های جک ریچر کناره گیری کرد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، لی چاید نویسنده پرفروش بریتانیایی که برای خلق سری رمان های شخصیت جک ریچر به شهرت جهانی رسیده، خاطرنشان کرد نویسندگی رمان بعدی این شخصیت را برعهده نخواهد داشت.

لی چایلد از نوشتن رمان های جک ریچر کناره گیری کرد

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر و به نقل از گاردین، لی چایلد خاطرنشان کرد از نوشتن سری رمان های جک ریچر دست خواهد کشید و از این پس برادر کوچکش نگارش سری رمان های بعدی این شخصیت را برعهده خواهد داشت.

این نویسنده می گوید مدت ها به دنبال روشی برای کشتن جک ریچر شخصیت اصلی رمان هایش بوده است اما در نهایت به این نتیجه رسید هواداران این شخصیت حق دارند ادامه زندگی او را در کتاب هایی ببیند که از این به پس توسط اندرو گرنت - برادر کوچک لی چایلد - نوشته خواهد شد.

اما لی چایلد که نام واقعی اش جیمز گرنت است، خاطرنشان کرد برادرش تنها درصورتی می تواند نویسندگی سری داستان های جک ریچر را برعهده داشته باشد که با عنوان اندرو چایلد کتاب ها را به چاپ برساند.

لی چایلد در گفت و گویی با مجله تایمز بیان نمود :برای سال های متوالی به دنبال روشی برای کشتن شخصیت ریچر بودم. در ابتدا فکر کردم شاید کشته شدن او در جریان رگباری از گلوله ها، چیزی شبیه سرانجام شخصیت های بوچ کسیدی و ساندنس کید فکر خوبی باشد. برای از پا در آوردن ریچر به یک ارتش نیاز است، اما پس از آنکه کارم با اوتمام شد، جک ریچر به زندگی پس از مرگ نیاز دارد.

این نویسنده ادامه داد : اینطور نیست که من برادرم را وادار به انجام این کار نموده باشم. او نیز مرا وادار ننموده است. این موضوع فقط رخ داد. به نظرم این مسئله چیزی شبیه به فرایند پیشرفت طبیعی است. برادر من نویسنده خوبی است. حالا او یک قهرمان هم دارد.

چایلد اضافه نمود : لازم نیست مخاطبان درباره من یا کسی که این رمان را نوشته است چیزی بدانند. چیزی که برای آن ها مهم است ریچر است و من اکنون می دانم این شخصیت را به فرد مطمئنی سپرده ام.

چایلد تا به امروز بیش از 100 میلیون نسخه از کتاب های خود را به فروش رسانده است. سری رمان های جک ریچر او بارها مورد اقتباس سینمایی قرار گرفته اند و طبق گزارشات منتشرشده آمازون نیز ساخت سریالی با اقتباس از این رمان ها را در دستور کار خود قرار داده است.

باتوجه به گزارش تایم ، رمان بعدی جک ریچر در حالی توسط انتشارات پینگوئین رندوم هاوس منتشر خواهد شد که روی جلد آن نام های لی چایلد و اندرو چایلد به چشم خواهد خورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 671

به "لی چایلد از نوشتن رمان های جک ریچر کناره گیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لی چایلد از نوشتن رمان های جک ریچر کناره گیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید