هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع بیماری در پاکستان

به گزارش مجله تخصصی کامپیوتر، سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع بیماری در پاکستان پس از جاری شدن سیل در این کشور هشدار داد.

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع بیماری در پاکستان

در پی وقوع سیل فاجعه بار در پاکستان، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای در باره فاجعه دوم و شیوع بیماری در این کشور هشدار داد.

آسوشیتدپرس در گزارشی با بیان آنکه اغلب بیماری ها می تواند از راه آب های کثیف و باقی مسائلی که سیل به همراه دارد منتقل گردد، نوشت: آب های کثیف و راکد به محل پرورش پشه تبدیل شده است. سیل این هفته در استان هایی که بدترین آسیب را دیده اند شروع به فروکش کرد، اما بسیاری از آواره ها - که اکنون در چادر ها و کمپ های موقت زندگی می نمایند - به طور فزاینده ای با تهدید عفونت های گوارشی، تب دنگی و مالاریا روبرو هستند و این مسئله رو به افزایش است.

باران های موسمی بی سابقه از اواسط ژوئن در پاکستان شروع شده و در پی آن سیل هزار و 545 نفر را در سراسر پاکستان کشته، میلیون ها هکتار زمین را زیر آب برده و 33 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است، 552 کودک هم در این سیل در پاکستان کشته شدند.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، در بیانیه خود گفت: من عمیقاً نگران احتمال وقوع فاجعه دوم در پاکستان هستم: موجی از بیماری و مرگ در پی این فاجعه به شدت بر سیستم های بهداشتی حیاتی تأثیر گذاشته و میلیون ها نفر را آسیب پذیر نموده است. تامین آب مختل شده و مردم مجبور به نوشیدن آب ناسالم می شوند. اما اگر به سرعت برای محافظت از سلامت و ارائه خدمات بهداشتی ضروری اقدام کنیم، می توانیم تاثیر این بحران را به مقدار قابل توجهی کاهش دهیم.

رئیس سازمان جهانی بهداشت بعلاوه گفت که نزدیک به 2 هزار مرکز بهداشتی به طور کامل یا جزئی در پاکستان آسیب دیده اند و از افراد خواست تا به اقدامات خود ادامه دهند و جان افراد بیشتری نجات داده گردد.

در حال حاضر نزدیک به 3 ماه از شروع وقوع سیل در پاکستان می گذرد و جاده ها، خانه ها، مدارس و بیمارستان ها را در بسیاری از منطقه ها پاکستان تحت تاثیر قرار گرفته اند.

در حال حاضر برای رسیدگی به احتیاج های فوری میلیون ها نفری که در اثر سیل آسیب دیده اند، گروه های امدادی و دولت پاکستان کوشش های امدادی و توزیع یاری های اضطراری را شروع نموده اند. سازمان ملل درخواست یاری 160 میلیون دلاری به پاکستان را ارائه کرد. آمریکا هم به طور جداگانه 20 میلیون دلار اضافی را به عنوان یاری اقتصادی برای امدادرسانی به سیل اختصاص داده است.

خبرنگاران بین الملل خاورمیانه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: majalepc.ir شناسه مطلب: 2034

به "هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع بیماری در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع بیماری در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید